Whatsapp Benden Sil Dedikten Sonra Herkesten Silme

WhatsApp Benden Sil Dedikten Sonra Herkesten silme prosedürü yapabilmek için yazımızda yer edinen yönergeleri sırası ile uygulamanız kafi olacaktır.

2009 senesinde piyasaya sürülen WhatsApp, Türkiye’de aşağı yukarı 40 milyon, dünya genelinde ise aşağı yukarı 2 milyar insan tarafınca kullanılıyor. Uygulama yayıncıları, kullanıcı tecrübesini arttırmak için devamlı yeni özellikler ekliyorlar. Geçtiğimiz yıllarda benden sil ve herkesten sil özelliği ilave ederek kullanıma sunulmuştu. Kullanıcılar tarafınca olabildiğince beğenilen bu özellikte; seçim yaparken; benden sil ve herkesten sil butonlarının alt alta bulunması kullananların yanlış butona tıklamasına sebebiyet verebiliyor.

Whatsapp Benden Sil Dedikten Sonra Herkesten Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp özelliği çıkardıktan sonrasında yapmış olduğu bir güncelleme ile yanlış butona tıklama prosedürünü süreli şekilde geri alınabilir hale getirdi.

  • Benden sil düğmesine tıkladığınızda, ekranda aşağı yukarı 7 saniye süresince Geri Al düğmesi belirir. Geri al düğmesine tıklayın.
  • Geri gelen mesajı yeniden seçerek Sil>Herkesten Sil seçeneklerini tıklayın.

Eğer 7 saniye içinde geri al düğmesine tıklamazsanız Benden Sil Dedikten Sonra Herkesten Silme İşlemi yapmak olası değildir.

Whatsapp Benden Sil Ne İşe Yarar?

Mesajlaşma ekranında, gönderilen ya da alınan mesaj üstünde Benden Sil opsiyonu uygulandığında, bu mesajın sizin telefonunuzda görünmemesine yaramaktadır. Herkesten sil hususi durumunun aksine karşı tarafa rastgele bir bildirim gitmeyecek, mesaj sadece sizin telefonunuzda kaybolacaktır.

Whatsapp Herkesten Sil Ne İşe Yarar?

Sadece gönderilen mesaj üstünde kullanılabilir. Herkesten sil özelliği kullanıldığında gönderdiğiniz mesaj; hem karşı tarafın, hemde sizin konferans ekranınızda kaybolur ve kaybolan mesajın bulunmuş olduğu pozisyonda ‘Bu mesajı sildiniz’ ibaresi ortaya çıkar.

WhatsApp İçin Video Boyutu Küçültme başlıklı makalemizi okuyarak, karşı tarafa iyi mi daha ufak videolar gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

5/5 – (1 vote)