İlginç Kulaklık Detayıyla Nokia 5710 XpressAudio Duyuruldu


HMD Global şirketi, 2016 yılından bu yana Nokia marka telefonların satışını yapıyor. Şirket bu sefer de üç yeni Nokia telefonuyla kullananların karşısına çıkıyor. Bir çift kablosuz kulaklık için yerleşik bir şarj kutusuna haiz Nokia 5710 XpressAudio da bu cihazların arasında yer alıyor.

Bu düşünce daha ilkin 2019 senesinde Servo R25 telefonunda da denenmişti. Ancak küresel erişim konusu ile alakalı HMD Global firması iyi bir yere geldi. Dolayısıyla duyurmuş olduğu yeni telefonla şirket, merakları üstüne çekti.

Dayanıklılığıyla malum Nokia, yeni telefonlar üretmeye devam ediyor. Marka, standart telefon üretiminin haricinde hareket etmekte kararlı gözüküyor. 1865 yılından beri hayatımızda mevcud bu marka, yeni özellikler denemeye başlamış gibi duruyor. Şimdi de şirket, kablosuz kulaklıklar için şarj aletine haiz bir model tanıtıyor.

Nokia 5710 XpressAudio’nun Özellikleri Neler Olacak?

Nokia 5710 XpressAudio, 2.4 inçlik monitörü ve klasik T9 tuş takımına sahip. Telefonun arka tarafında ise plastik bir kapağın kaydırılmasıyla ortaya çıkan şarj bölmesi var. Nokia 5710’un ise yeteri kadar uzun bir pil ömrüne haiz olacağıyla alakalı bilgiler var. Bir diğer deyişle kulaklıkları şarj etmek aygıt için bir problem olmayacak gibi gözüküyor.

HMD, cihazın 1.450 mAh pilinin 4G ile 6 saate kadar konferans süresinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca şirket, takılı iki tane 4G SIM kartla 20 güne kadar bekleme süresi sunduğunu da ekledi. Bunun yanında, Nokia’nın Spotify ve Apple Music gibi müzik akışı servislerini desteklediğine dair bir malumat yok. Bunun yerine, cihazın oynatma seçenekleri MP3 çalma ya da FM radyo dinleme özelliklerini içeriyor.

Nokia 5710 XpressAudio aleti ise 69 euro karşılığında perakende satış gerçekleştirecek. Cihazın ABD’de piyasa çıkması konusu ile alakalı ise hemen hemen net bir malumat yok. Ancak telefon, temmuz ayının sonlarına doğru İngiltere’de satışa sunulacak.

Önerilen Yazı;  Exchange ActiveSync başına bela oldu.

Nokia 5710’un yanı sıra HMD, Nokia 8210 4G özellikli telefonu ve Nokia 2660 Flip telefonu da duyurdu. Nokia 8210, 59 euro fiyatla satışa çıkacakken Nokia 2660 Flip ise 69 euro olacak. Her iki telefon da temmuz ayının sonunda piyasaya çıkacak.

Ayrıca Nokia T10 adlı bir tablet de tanıttı. Bu cihaz, 8 inçlik bir Android tablet olacak. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına haiz Wi-Fi özellikli tablet, 159 euro ile ağustos ayında satışa çıkacak.

Peki sizler Nokia 5710 XpressAudio ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Nokia’nın yeni çıkaracağı telefonlar hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın