iPhone WhatsApp’tan Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor

iPhone Whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor gibi bir problem ile karşılaşıyorsanız, makalemizde bulunan adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. iOS işletim sistemine haiz olan iPhone’lar, oldukça güvenilir olan tanınmış cihazlardır. Bu cihazlara WhatsApp uygulaması yüklendiğinde varsayılan ayarlar ile gelir.

WhatsApp üstünden gelen fotoğraflar ve videolar galeride gözükmüyor sorunu yaşıyorsanız, alakalı ayarı değiştirerek gelen resim ve videolar için galeriye kaydetme prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz. Hadi bu işlemin iyi mi yapılacağını inceleyelim.;

Whatsapp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor iPhone Sorunu

Aşağıdaki işlemleri uygulamanız iPhone Whatsapptan gelen fotoğraflar kaydedilmiyor ve galeride gözükmüyor sorununu çözecektir.

 • iPhone cihazınızın monitör kilidini açın.
 • Whatsapp uygulamasına giriş yapın. Whatsapp’a giriş yaptığınızda web bağlantınızın aleni ve kararlı olmasından emin olun.
 • Sağ altta bulunmakta olan Ayarlar sekmesine giriş yapın.
 • Ekranın orta kısmına doğru Sohbetler bölümünü göreceksiniz. Buraya tıklayın.
 • Ardından Film Rulosu’na Kaydet opsiyonu eylemsiz halde karşınıza gelecek. Film Rulo’suna Kaydet seçeneğini etken hale getirin.

Film Rulosu’na Kaydet seçeneğini etken hale getirmezseniz; Whatsapp üstünden gelecek olan fotoğraflar ve videolar galeride gözükmeyecek, yani film rulosuna kaydedilmeyecektir. Sadece Whatsapp üstünde söyleşi üstünde görülebilir olacaktır. iPhone 11 model telefonumda çalmış olduğu denenmiş olup, prosedürü yapamamanız halinde yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

WhatsApp Gelen Fotoğraflar ve Videolar Galeride Gözükmesin Çözümü

WhatsApp üstünden gelen fotoğraflar ve videolar galeride gözükmesin istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz kafi olacaktır.

 • Telefonunuzun monitör kilidini açarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Ayarlar kısmına tıklayın.
 • Sohbetler kısmına giriş yapın.
 • Film Rulo’suna Kaydet yazısının sağ tarafında bulunan yeşil kısmın üzerine tıklayarak, yukarıdaki gibi eylemsiz hale getirin.

Yukarıdaki anlatım iOS yani iPhone için yapılma olup Android içerisinde benzer şekillerde yapılmaktadır.

 • WhatsApp > Ayarlar > Medya görünürlüğü > Medyayı galeride göster adımlarını takip ederek, Android için WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor sorununu çözebilirsiniz.
 • WhatsApp benden sil dedikten sonrasında herkesten silme işleminin iyi mi yapıldığını öğrenmek için alakalı linke tıklayabilirsiniz.

WhatsApp’tan gelen fotoğraflar niçin galeride gözükmüyor?

Bu problemin muhtelif cevapları olabilir. Bunlardan birkaç tanesini sizler için derledik. Kullanıcı fotoğrafı ya da videoyu silmiş olabilir. Gelen resim ve videoların galeriye kaydedilmesi için ayar yapılmamış olabilir.

WhatsApp’tan gelen fotoğraflar niçin açılmıyor?

Bu genelde web bağlantısı sorunu yaşadığınızda meydana gelir. İnternetinizi denetim edin. Aynı zamanda karşı taraf gönderildiği fotoğrafı sildiyse, fotoğrafın açılmaması normaldir.

5/5 – (2 votes)