Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir?

Denetim masasında bilhassa sık gördüğümüz Microsoft Visual C++ Redistributable nedir, ne işe yarar sorularına cevap vererek düşünce edineceğiz. Bildiğimiz gibi dünyanın en sıklıkla kullanılan işletim sistemi Windows olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki bu kusursuz ötesi işletim sisteminin düzgün çalışabilmesi için kendi içinde gereksinim duyduğu birtakım uygulamalar da laf konusudur.

Visual C++ yazılımı da tam anlamıyla bu gereksinim duyulan ve vazgeçilmez yazılımlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birçok şahıs ne bulunduğunu bilmese de biz, en anlaşılır ve en kolay şekilde bu anlamda sizi bilgilendirecek ve düşünce edinmenize yardım edeceğiz.

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir? ⭐️

Microsoft Visual C++ Redistributable, Windows işletim sisteminin bütün uygulamaları problemsiz bir halde çalıştırmak için gereksinim duyduğu programlama dili çalıştırma ve yorumlama yazılımıdır.

Windows bilgisayarlarda Denetim Masası ekranını açtığımızda PROGRAM EKLE / KALDIR bölümünde en alt kısımlarda sıklık ile karşımıza çıkan bir uygulama modeli bulunduğunu söyleyebiliriz. C++, Microsoft firması tarafınca tasarlanmış olan bir uygulama dilidir. Günümüzde masaüstü uygulamaların tamamı da altyapı olarak bu uygulama dilini kullanır. Bu altyapı ile tasarlanmış programların problemsiz bir halde çalıştırılması açısından bu programın büyük ehemmiyet arz ettiğini söylemek gerekiyor.

Microsoft Visual C++ Redistributable Ne İşe Yarar? 🔎

C++ bir programlama dili olarak dikkat çeker ve Windows işletim sistemi üstünde kullanılan bütün altyapılar aşağı yukarı bu yazılımın temellerini içerir. Kimi vakit bilgisayar oyunları dahi bu altyapı ile geliştirildiğinde kaynaklı sisteminizde bir yorumlayıcının bulunması gerekir. Bu program, bilgisayarınıza yüklenen bütün programların doğru yorumlanması ve doğru görüntülenmesini elde eden bir sistem programıdır.

Genellikle Windows işletim sistemine entegre bir halde gelir. Ancak paket durumunda sunulan bu programın aktüel versiyonlarını kullanmak oldukça önemlidir. Microsoft Visual C++ Redistributable sürümleri 2005 – 2008 – 2010, 2012 ve 2015 olmak sureti ile web ortamında da bulunmaktadır. Dilerseniz en aktüel versiyonu indirip bilgisayarlarınıza kurarak problemsiz bir halde programı kurma şansına haiz olabiliyorsunuz. Tabi ki sizlere bu aşamada indirme bağlantılarını da sunmamız gerekiyor. Tabi ki sunacak ve düşünce edinme yoluna gideceğiz.

Microsoft Visual Studio C++ Paketi indir 📁

Microsoft Visual C++ Redistributable paketleri için web üstünde çoğu değişik kaynak bulma imkânına haiz olabilirsiniz. Ancak biz, direkt olarak sizlere virüs taraması yapılma ve direkt olarak Microsoft resmi web sitesi üstünden edinilmiş aktüel yazılımları taktim etmek istiyoruz. 2008, 2010 ve 2015 sürümleri günümüzde en sıhhatli çalışan sürümleridir.

İşletim sisteminizin kaç bit bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için BİLGİSAYAR üstüne sağ tıklayın ve ÖZELLİKLER seçeneğine giriş yapın. Karşınıza gelen sistem detayları ekranında bilgisayarınızın x64 ve x86 bulunduğunu göreceksiniz. Buna göre paketlerin içinde sizin için makul olan seçenekleri kurma yoluna gidin.

  • Microsoft Visual Studio C++ 2008 indir
  • Microsoft Visual Studio C++ 2010 indir
  • Microsoft Visual Studio C++ 2015 indir