Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme özelliği, arama beklemeye alma olarak bilinmektedir. Nasıl açıldığını merak ediyorsanız yazımızda yer edinen talimatları uygulamanız kafi olacaktır. Gün içinde olabildiğince fazla telefon görüşmesi yaparız. Bazılarımız yapmış olduğu telefon görüşmeleri normalin çok üzerinde olabilir. Telefon ile müzakere yaparken beklemediğimiz değişik bir yerden davet alabiliriz. Bu durumda ne yapabileceğimizi bilemeyeceğimiz gibi bazen ise çağrının geldiğinin bilincinde dahi olamayabiliriz. Telefon ile müzakere sırasında gelen öteki aramaları görmek çok önemlidir.

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz çoğu telefon görüşmesi gerçekleştirebilir ve çoğu davet da bekleyebilirsiniz. Telefonla konuşurken gelen aramaları görmek oldukça mühim bir durumdur. Bu sayede telefonla görüşürken, gelen öteki aramalara göre iş akışınızı devam ettirebilir ve mühim görüşmeleri kaçırmadan haberdar olabilirsiniz. Bu durumda çoğu şahıs telefonu meşgul olsa bile gelen aramaları görmek isteyebilir.

Telefonla konuşurken gelen öteki aramaları görebilmek için telefonunuzda arama beklemeye alma hususi durumunu açmanız gerekir. Telefon meşgulken arayan öteki kişileri görebilmek için bu özelliğin kesinlikle etken olması gerekmektedir. Eğer bu özelliğin etken ya da eylemsiz bulunduğunu bilmiyorsanız, birazcık sonrasında bahsedeceğimiz adımları uygulayarak denetim edebilirsiniz. Bu hususiyet eylemsiz olduğunda bir davet sırasında gelen öteki çağrıların farkına varmazsınız. Arayan şahsa operatörünüz sizin meşgul olduğunuzu yansıtır ve size rastgele bir arama kaydı düşmez. Arama beklemeye alma özelliği vasıtası ile bu durumdan kurtulursunuz. Bir çağrıdayken şayet arama beklemeye alma özelliğiniz aktifse gelen çağrıyı görebilirsiniz. Arayan şahıs operatörünüz tarafınca ses kaydı ile uyarılır. “Aradığınız şahıs şuanda öteki birisiyle görüşüyor” şeklinde uyarı ses kaydını duyar ve çağrıyı kapatmaması durumunda size arama beklemeye alma özelliğiniz vasıtası ile davet gönderir.

Çağrı beklemeye alma özelliği tamamiyle bedava bir özelliktir. Hiçbir operatör bu özelliği kullanmak için bir ücret talebinde bulunamaz. Çağrı beklemeye alma hususi durumunu etken etmeniz sayesinde, davet sırasında arayan öteki kişilerin adlarını ya da numaralarını görebilirsiniz. Telefonla konuşurken gelen aramayı görme iyi mi yapılır?

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Nasıl Yapılır?

Telefonla konuşurken gelen aramayı görebilmeyi etken hale getirmek için birkaç değişik teknik bulunmaktadır. Bu yöntemlerden size İdeal olanı kullanarak, çağrı beklemeye alma özelliğini etken edebilirsiniz.

Arama Bekletme Özelliğini Kod Girerek Açma

Telefonla konuşurken gelen öteki aramayı görebilmek için bir kod yazarak basit bir halde etken edebilirsiniz. Bu teknik vasıtası ile yalnızca kod yazarak davet beklemeye alma özelliğinizi açabilirsiniz. Bu sayede bir davet sırasında değişik birinin araması durumunda gelen aramayı kolaylıkla görebileceksiniz. Gelen aramayı görebileceğiniz gibi dilerseniz aramayı da bekletebileceksiniz.

Bunu yapmak için telefonunuzda arama bölümüne girin ve “*43#” kodunu yazdıktan sonrasında arama tuşuna basın. Bu kod vasıtası ile artık arama beklemeye alma hususi durumunu etken etme işleminiz tamamlanacaktır.

Eğer bu özelliği yeniden kapamak dilerseniz arama bölümüne girerek “#43#” kodunu yazmanız kafi olacaktır. Bu kod vasıtası ile arama beklemeye alma hususi durumunu kapatma işleminiz sonuçlanmış olacaktır.

Ayrıca özelliğin etken olup olmadığını da bilmiyorsanız “*#43#” kodunu yazıp arama yapmanız durumunda arama beklemeye alma özelliğinizin etken olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

iPhone Cihazlarda Gelen Aramayı Görme Nasıl Açılır?

iPhone cihazlarda gelen aramayı görme özelliğini açmakta olabildiğince basittir, iPhone arama beklemeye alma açmak için aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayın;

  1. Telefonunuzun menüsünde bulunan Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  2. Burada yer edinen menüden Telefon bölümüne girin.
  3. Hemen sonrasında Telefon menüsünün alt kısımlarında yer edinen Arama Bekletme yazan menüye dokunun.
  4. Arama Bekletme menüsüne giriş yaptıktan sonrasında da şayet bu özelliğiniz etken değilse sağda bulunan on/off simgesine dokunarak açın. Eğer bu hususiyet yeşil ikon halindeyse esasen aktiftir.

Android Cihazlarda Gelen Aramayı Görme Nasıl Açılır?

Android cihazlarda gelen aramayı görme özelliğini açmak hem kodla hem de ayarlar menüsünden mümkündür. Bunun için yapmanız gerekli olanlar aşağı yukarı iOS cihazlarla aynıdır. Cihaz markası (Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi vb.) ayrım etmeksizin rastgele bir Android tabanlı cihazda aynı prosedürü uygulamanız yeterlidir. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına giriş yapın. Buradan Arama Ayarları bölümüne giriş yapın. Karşınıza çıkan arama ayarları menüsünde Diğer Ayarlar bölümüne girin. Burada arama yönlendirmenin derhal altında yer edinen Arama Bekletme hususi durumunu açın. Bu işlemle birlikte gelen aramayı görme özelliğiniz etken hale gelecektir.