Kablosuz Oyuncu Mouse Önerileri – 2022

resim91474678
resim91474678

Teknoloji ilerledikçe kabloya olan ihtiyaç azalıyor. Bu sayede ortalıkta oluşan fena kablo kalabalığı görüntüsü de gittikçe azalıyor. Kablosuz mouse, klavye, bluetooth kulaklılar ve şarj aletleri bu durumun en büyük öncüleri diyebiliriz. Bu içerikteki mevzumuz ise kablosuz oyuncu mouse modelleri oluyor.

Geçmiş dönemlerde kablosuz oyuncu mouse modellerinin reaksiyon süreleri göz önüne alındığında oyuncuların gayet fazla tercih etmediği cihazlarda. Ancak gelişen teknoloji vasıtası ile artık kablosuz fareler de kablolu modeller kadar iyi performans sağlayabiliyor.

İçindekiler

Kablosuz Oyuncu Mouse Önerileri

En altta yer edinen üç başlıkta kablosuz oyuncu mouse’u seçerken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzulara değindik. Önerdiğimiz kablosuz oyuncu mouse modellerinden sonrasında onlara da göz atmanızı öneri ediyoruz. Piyasadaki yorumlar ve incelemeler doğrultusunda en iyisi olduğunu düşündüğümüz kablosuz oyuncu farelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Logitech G305 Lightspeed

Logitech-G305-Lightspeed
DPI: 12.000Optik Hero SensörKablosuz Bağlantı6 Adet Tuş99 g Ağırlık

Listemizin ilk esnasında Logitech G305 Lightspeed modeli yer alıyor. Kendisinden daha pahalı bir çok rakibine göre çok daha iyi özelliklere ve performansa haiz bir ekipman olduğunu söylemek gerek. Ancak birtakım dezavantajları olduğunu da söyleyelim.

Cihazın özelliklerine baktığımızda 12.000 DPI kıymeti bizleri karşılıyor. Ayrıca aşağı yukarı 100 gram ağırlığı ile son aşama hafifçe olduğunu belirtelim. Buna ayrıca fiyatıyla makul birkaç özelliği daha mevcut. Mouse 6 tane tuş ile kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca düzenlemeler için program desteği de mevcut.

Mouse’un en büyük eksiği 2 tane AA pil ile çalışması diyebiliriz. Ancak gene de 200 saate kadar giden bir enerji masraf kapasitesi mevcut. Bu sıralama içindeki en ucuz ekipmanlardan biri olduğunu da belirtelim.

Razer Basilisk X HyperSpeed

Razer-Basilisk-X-HyperSpeed
DPI: 16.000Optik Sensör2.4 GHz Kablosuz, Bluetooth, USB bağlantı6 Adet Tuş83 g Ağırlık(pil hariç)

Listemizde yer edinen bir öbür model ise Razer Basilisk X HyperSpeed oluyor. 285 saate kadar dayanan bataryası ve 2.4 GHz irtibat hızıyla en iyi cihazlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik böylesine kaliteli bir cihazın makul fiyatlı olması da satın almak için mükemmel bir sebep.

16.000 DPI sensörü ve 6 tuşu bulunan aygıt kendinden çok daha pahalı rakiplerine taş çıkartıyor. Ancak ürünün en öneli dezavantajlarından birinin AA pil ile çalışması olduğunu belirtelim.

Asus ROG Pugio II

Asus ROG Pugio II
DPI: 16.000Optik Sensör2.4 GHz kablosuz, Bluetooth, USB bağlantı7 Adet Tuş102 g Ağırlık

En iyi oyuncu mouse listemizde yer edinen bir öbür model ise Asus’a ait. Asus, ROG Pugio II modelinde bir çok farenin aksine solak kullanıcıları da düşünmüş durumda. Arayüz yardımı ile mouse’u istediğiniz elinize makul biçimde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede talep eder sağ el ile talep eder sol el ile kullanabilirsiniz.

Mouse’un altındaki anahtar yardımı ile kullanmak istediğiniz irtibat arayüzünü rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Oldukça huzurlu ve hafifçe tasarıma haiz olan bu aygıt size uzun süre kullanım sağlayacaktır. Buna ayrıca optik sensörlü aygıt 7 tane tuş ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

SteelSeries Aerox 3

SteelSeries-Aerox-3
DPI: 18.000Optik SensörUSB ve Bluetooth Kablosuz Bağlantı6 Adet Tuş66 g Ağırlık

En iyi kablosuz oyuncu mouse listemizde yer edinen mühim cihazlardan birisi ise SteelSeries Aerox 3 oluyor. Uygun fiyat ve yüksek performansı bir arada sunan aygıt bunun yanı sıra şık tasarımı ile de dikkat çekiyor.

SteelSeries tarafınca geliştirilen aygıt RGB aydınlatmaya sahip. Ayrıca kablolu şeklinde de kullanım imkânına haiz olduğunu söylemekte yarar var. 6 tane tuşu ile kullanım kolaylığı da sağlıyor. Cihazın pi ömrü ise üç gün olarak belirtiliyor.

Ürünün negatif yanlarından biri ise sadece sağ el ile ahenkli olması. Bu nedenle solak oyuncuların birazcık daha zorlanacağını söylemek mümkün. Buna ayrıca cihazda sessiz tıklama özelliği de yer almıyor. Ancak ürünün fiyatı sunmuş olduğu performansa kıyasla olabildiğince uygun. Daha makul fiyatlı ve kablolu bir modeli bulduğunu da belirtelim.

ROG Strix Carry

ROG-Strix-Carry
DPI: 7.200Optik SensörUSB ve Kablosuz Bağlantı6 Adet Tuş72,9 g Ağırlık

Listemize bir Asus modeliyle devam ediyoruz. ROG Strix Carry, Bluetooth ya da 2.4 GHz irtibat desteğine sahip. Böylelikle basitçe bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz mouse, aşağı yukarı 300 saatlik batarya ömrü ile göz dolduran performansıyla bizleri karşılıyor.

Uzun batarya kapasitesi vasıtası ile çok sık şarj etmenize gerek kalmıyor. Küçük ve hafifçe bir tasarıma haiz olduğunu da belirtmek gerek. ROG Strix Carry’nin nispeten düşük DPI’ı ve tuşlarındaki duyarlılık problemi bir dezavantaj. Ancak yapay deri koruyucu kaplaması ve pil ömrü vasıtası ile piyasada mutlaka en iyi fareler içinde yer almaktadır.

Razer Viper Ultimate

Razer Viper Ultimate
DPI: 20.000Optik SensörUSB ve Kablosuz Bağlantı8 Adet Tuş74 g Ağırlık

En iyi oyuncu mouse önerileri listemizde yer edinen bir öbür model ise Razer’a ait. Son aşama şık ve olağandışı bir tasarıma haiz cihaz, özellikleriyle de göz dolduruyor. Üstelik sadece 74 gram ağırlığı ile de dikkat çekiyor. Ayrıca değişik renk seçenekleri de mevcut.

Razer Viper Ultimate, 20.000 DPI ile listemizdeki en yüksek hassasiyete haiz cihazlar içinde yer alıyor. Buna ayrıca ürünün 8 tane ayarlanabilir tuşu bulunuyor. Ayrıca kablosuz ve kablolu kullanıma makul olduğunu söylemek gerek. Cihazın pil ömrü ise üç gün olarak anlatım ediliyor.

Hem sağ hem de sol elini kullanan oyuncular için makul bu model RGB ışıklandırmaya da sahip. Ayrıca Razer tarafınca geliştirilen yazılımı ile de cihazın ayarlarını yapmak olabildiğince kolay. Fakat ürünün fiyatının listedeki öbür modellere kıyasla orta seviyelerde kaldığını söylemek gerek.

Corsair Dark Core RGB Pro SE

Corsair Dark Core RGB Pro SE
DPI: 18.000Optik SensörUSB/2.4 GHz Kablosuz8 Adet Düzenlenebilir Tuş142 g Ağırlık

En iyi kablosuz oyuncu mouse önerilerimiz içinde yer edinen bir öbür marka ise Corsair oluyor. Oyun dünyasının değişik alanlarında mamüller üreten şirket mouse konusu ile alakalı da aktörleri yalnız bırakmıyor. Bu ürünün en mühim özellikleri içinde duyarlılık ve ergonomiyi saymak mümkün.

Corsair Dark Core RGB Pro SE, 18.000 DPI değerinde hassasiyete sahip. Ayrıca üründe 8 tane düzenlenebilir tuş yer alıyor. Makro desteği ve RGB tenvir da ürünün özellikleri içinde yer alıyor. Tabii ki bütün bunların gerçekleştiği bir program da Corsair tarafınca sunuluyor.

Şirket ürünün kablosuz ve kablolu kullanıma makul olduğunu belirtiyor. Yaklaşık 36 saatlik bir pil ömrü bulunduğuna da değiniyor. Ancak cihazın süratli şarjı vasıtası ile bunun dert olmadığını söylemek mümkün. Siyah renge haiz ürün oyuncular için son aşama makul bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Logitech G502 LightSpeed

Logitech G502 LightSpeed - Kablosuz Oyuncu Mouse

DPI: 16.000Optik SensörUSB/2.4 GHz Kablosuz11 Düzenlenebilir Tuş114 g Ağırlık

Logitech G502 Lightspeed kablosuz oyuncu mouse listemizde yer edinen bir öbür model oluyor. Son zaman piyasada en çok satan oyun farelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok ustalaşmış oyuncunun da tercihi olan Logitech G502 Lightspeed, fiyat olarak üst segmentte yer alıyor. Ancak oyun performansınıza olabildiğince katkı sağlayabilir. 40 saate kadar dayanan bir batarya ömrü ve 11 atanabilir tuşu bulunmaktadır. Buna ayrıca ürünün ayarlanabilir bir ağırlığı olduğunu da belirtelim. Bu sayede kullanıcıya en iyi tecrübe sunuluyor.

Logitech MX Vertical

Logitech MX Vertical - Kablosuz Oyuncu Mouse
DPI: 4.000Lazer SensörlüKablosuz ya da USB Bağlantı4 Adet Tuş136 g Ağırlık

Listemizde yer edinen sıradaki model ise fazlasıyla enteresan bir tasarıma sahip. Logitech MX Vertical, Logitech’in olabildiğince kullanışlı olan tasarımıyla piyasaya sunmuş olduğu bir faresi olmasuyla dikkat çekiyor. Yalnızca oyunculara değil bunun yanı sıra günlük kullanıcılara da makul olduğunu belirtmek gerek.

Uzun uzadıya devam eden oyun saatleri esnasında eliniz ve bileğinizde oluşabilecek ağrı ve hastalıkları önlemek için hususi olarak tasarlanmıştır. Bu mouse vasıtası ile oyun oynadığınız uzun saatlerde bitkinlik nedeniyle yaşayacağınız performans kaybının önüne geçebilirsiniz.

Bu farenin en hoş özelliklerinden birisi ise neredeyse bütün gün yetecek bir bataryaya haiz olması oluyor. Ayrıca bu bataryanın 3 dakika gibi kısa bir müddette şarj olduğunu da belirtelim. 4.000 DPI birazcık düşük gibi dursa da eliniz alıştıktan sonrasında telafi edemeyeceğiniz bir performans kaybı yaşatmayacaktır.

Logitech’in bu ürünün birkaç dezavantajı daha bulunuyor. Bunlardan biri atanabilir tuş sayısının azlığı oluyor. Fakat ergonomiye öncelik veren kullanıcılar için önerdiğimizi belirtelim.

Razer Basilisk Ultimate

razer-basilisk-ultimate Kablosuz oyuncu mouse
DPI: 20.000Optik SensörlüKablosuz USB Bağlantı11 Adet Tuş107 g Ağırlık

En iyi kablosuz oyuncu mouse önerileri listemizde yer edinen bir öbür model ise Razer Basilisk Ultimate oluyor. Son aşama şık ve üst seviye bir oyuncu mouse’u olan Razer Basilisk Ultimate, uzun pil ömrüyle de etkin gözüküyor.

Ergonomik bir tasarıma haiz olan Razer Basilisk Ultimate, Razer Focus ve optik sensör idrak etme teknolojilerinden faydalanıyor. Özellikle oyun için geliştirilen bu modelin en çok DPI kıymeti ise 20.000 olarak anlatım ediliyor. Bu yönüyle listemizdeki en iyi cihazlardan biri olduğunu belirtelim.

Buna ayrıca cihazda RGB tenvir da yer alıyor. Yaklaşık 70 milyon tıklama ömrüne haiz olan mouse 11 tane tuşuyla da dikkat çekiyor. Sağ el için geliştirilen bu aygıt şarj edilebilir piliyle kullanıcıya sunuluyor. Makro desteği de oyuncular için ekstra bir üstünlük olarak sunuluyor. Ayrıca cihazın dahili bir hafızası da mevcut.

Kablosuz Oyuncu Mouse Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Listemizde kablosuz oyuncu mouse tarzı yaparken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna da cevap verdik. İçeriğimizdeki modelleri bu bilgiler doğrultusunda önermiş olduğumuzu da belirtmekte yarar var.

DPI (Dot per Inch)

İnç başına düşen nokta anlamına gelen bu terim, fareyi ekranda hareket ettirebileceğiniz hızı belirtir. Eğer mouse için hareket alanınız yeteri kadar fazla değilse, bu özelliği yüksek tutmakta yarar var. Çünkü düşük DPI’lar imlecinizi hareket ettirmeyi zorlaştırabilir ve gecikmeli tepkilere niçin olabilir. Bu açığı, geniş alanda farenizi daha süratli hareket ettirerek kapatmanız gerekecektir.

Sensör

Optik ve Lazer sensör olmak suretiyle iki tip mouse sensörü bulunmaktadır. Optik sensörler daha yaygın ve maliyeti düşüren sensör tipidir. Ancak bu optik sensörün sizin için kifayetsiz kalacağı anlamına gelmez. Optik sensörlü mouse ile mousepad üstünde hoş bir verim elde edebilirsiniz.

Yüksek bütçeye haiz değilseniz, optik sensörlü mouse modelleri sizin için bir alternatif olabilir. Lazer sensörlü mouse modelleri ise tırtıklı yüzeylerde optik olanlara göre daha iyi verim sağlar. Tercih size kalmış, her ikisi de hoş sonuçlar verebilir.

Özelleşmiş Kullanım

Birçok oyuncu mouse modelinin özelliklerini kendinize göre kişiselleştirerek kullanabilirsiniz. Bunu hem mouse üstündeki özelleştirme tuşlarından hem de mouse için tasarlanmış bilgisayar yazılımı üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Bazı farelerde bulunan bu yazılımlar vasıtası ile değişik oyunlar için değişik kullanım profilleri de oluşturabilirsiniz.

Sizin Kablosuz Oyuncu Mouse Önerileriniz

Kablosuz oyuncu mouse listemizin sonuna geldik. Listemizi aktüel faktörlere dayanarak güncelliyoruz. Listeye eklememiz ya da çıkartmamız icap ettiğini düşündüğünüz bir model varsa aşağıda yer edinen yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca içerik hakkında görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın!