Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

resim90558283
resim90558283

Teknoloji devi Microsoft, geliştirdiği muhtelif hizmetlerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, çoğu kategoride geliştirdiği program ve hizmetlerle kullanıcılarıyla buluşuyor. Bu noktada Microsoft, kullanıcılarının hizmetlerden yaralanma sürecini kolaylaştırmak adına Outlook’u geliştirdi. Böylece Microsoft, kullanıcılarının hesaplarını Outlook ile entegre etti. Microsoft hesabına gereksinim duymayan kişiler, Outlook hesap silme prosedürü iyi mi yapılır diye merak ediyorlar.

Microsoft, temelde geliştirdiği hizmet ve mamüllerin kullanıcılar tarafınca basit kullanılmasına dikkat ediyor. Bu doğrultuda şirket, Outlook kullanıcılarına da sağladığı özellikleri basit kullanımı kolay bir halde geliştiriyor. Outlook kullanıcıları, böylece Outlook hesaplarını zorluk çekmeden çabucak silebiliyorlar. Fakat bu aşamada Outlook kullanıcılarının dikkat etmeleri gereksinim duyulan birtakım noktalar mevcut.

Çünkü Outlook hesabını silmek, Outlook kullanıcılarının birtakım durumlarla karşılaşmalarına niçin olmaktadır. Bundan kaynaklı Outlook hesabınızı silmeye karar vermeden ilkin karşılaşacağınız durumları göz önünde bulundurmalısınız. Birçok teknoloji kullanıcısı, Outlook hesabını silmenin getireceği durumları bilmemektedir. Bu yüzden bizler de bu yazımızda sizler için Outlook hesabı iyi mi silinir sorusunun yanı sıra Outlook hesabı silmenin getirileri nedir sorusuna da yanıt vermeye çalışacağız.

Fakat bu sorulara yanıt vermeden ilkin Microsoft Outlook ile ilgili malumat vermek daha doğru olacaktır. Her ne kadar Outlook, dünya çapında maksimum kullanılan şahsi malumat yöneticilerinden biri olsa da bu hizmeti bilmeyen teknoloji kullanıcıları da mevcut. Bundan kaynaklı gelin Outlook hesap silme işleminin iyi mi yapıldığına değinmeden ilkin Microsoft Outlook ve özelliklerine daha yakından bakalım.

İçindekiler

Microsoft Outlook Nedir?

Microsoft Outlook, dünya çapında maksimum kullanılan şahsi malumat yöneticilerinden birisidir. Teknoloji devi Microsoft, uzun süredir internet kullanıcılarına e-posta, takvim gibi muhtelif hizmetler sunmaktadır. Bunun yanı sıra Microsoft’un en tanınmış hizmetlerinin başlangıcında Office gelmektedir. Microsoft, bütün bu hizmetleri tümleşik bir servis ile kullanıcılarına sunmayı tercih ediyor.

Outlook, öncelikle 1997 senesinde kullanıcılarla buluştu. Şirket, Outlook’u Microsoft Office 97 ile beraber tanıttı. Bu tarihten itibaren Microsoft, Outlook’un gelişim sürecini hızlandırdı. Şirket, Outlook’u tarayıcı başta olmak suretiyle işletim sistemlerine de dahil etmek suretiyle çalışmalar yaptı. Bu doğrultuda Microsoft, Outlook’u kısa süre sonra Microsoft XP içine entegre edere kullananların karşısına çıkarttı.

Microsoft, Outlook’un yanı sıra öteki hizmetlerini de süreç içinde geliştirmeye devam etti. Bundan kaynaklı Microsoft, geliştirdiği hizmetlere Outlook’u entegre etmeye çalıştı. Teknoloji devi, Outlook 2003 versiyonunu Office 2003 ile beraber kullanıcılarına sundu. Outlook 2003, Office 2003 ile beraber kapsamlı bir halde kullanıcılarla buluştu.

Bunun yanı sıra Microsoft, Office için 2011 senesinde mühim bir karar aldı. Şirket, Office 365 ile beraber kullanıcılarının karşısına çıktı. Bu doğrultuda Outlook, Office 365’la beraber daha da kullanımı kolay bir malumat yöneticisi halini aldı. Ayrıca Microsoft, sağladığı e-posta hizmetini de tamamiyle Outlook üstünden sunmaya başladı.

Yani günümüzde Outlook, temelde Microsoft hesaplarını temsil ediyor diyebiliriz. Çünkü Microsoft, sağladığı hizmetlerin neredeyse tamamını Outlook ile eşleştirdi. Bundan kaynaklı aslında Microsoft hesabınızda bir prosedür yapmak istediğinizde Outlook üstünden prosedür yapmış oluyorsunuz.

Microsoft, Outlook’un temel özelliklerini kullanıcılarına bedava olarak sağlıyor. Bunun yanı sıra Microsoft, Outlook’un bedava sürümünde yer edinen özelliklerden daha fazlasını isteyen kullanıcıları için ücretli Outlook abonelik sistemlerini geliştirdi. Böylece Microsoft Outlook’un bedava sürümünde yer edinen özelliklerinden daha fazlasını isteyen kişiler Microsoft’un ücretli aboneliklerini kullanma imkânına sahipler.

Microsoft Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook, dünya çapında olabildiğince tanınmış bir hizmettir. Çünkü Microsoft, kullanıcılarına sunduğu hizmetleri tek bir parça halinde Outlook üstünden sağlıyor. Bundan kaynaklı Microsoft’un rastgele bir hizmetini kullanmak için Microsoft yani Outlook hesabınızın bulunması gerekiyor. Bu noktada teknoloji kullanıcıları içinde Outlook hesabı bulunmayan kullanıcı neredeyse yoktur diyebiliriz.

Herhangi bir sebepten kaynaklı Outlook hesabı açan ama daha sonra bu hesabı kullanmayan teknoloji kullanıcıları, hesaplarını silmek isteyebilmektedirler. Bundan kaynaklı Microsoft Outlook hesap silme prosedürü iyi mi yapılır sorusunun yanıtı fazlasıyla merak ediliyor. Microsoft, kullanıcılarına sağladığı özellikleri basit kullanımı kolay bir halde geliştirmeye itina gösteriyor. Bu doğrultuda şirket, Outlook kullanıcılarının hesaplarını basit ve çabucak silebilmelerine imkân sağlıyor.

Microsoft Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır

Eğer sizler de Microsoft Outlook hesabınızı silmek istiyorsanız şu adımları izleyerek hesabınızı basit bir halde silebilirsiniz:

  • Microsoft Outlook hesabını silebilmek için öncelikle Microsoft hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için Microsoft’un internet sitesine giderek Outlook hesabınızın detayları ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Outlook hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı silmeniz için yapmanız lüzumlu olanlar olabildiğince basittir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı silebilmek için Microsoft tarafınca tasarlanan hesap silme linkine erişmeniz gerekiyor. Hesap silme linkine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Hesap silme linkine eriştikten sonra Microsoft, hesabınızı silmek konusu ile ilgili emin olup olmadığınıza dair sizi uyaracaktır. Bu ekranda Microsoft, birtakım bilgilendirmeler yapacaktır. Bunun yanı sıra şirket, sizlerden hesabınızın verilerinin kaç gün saklanmasını istediğinizi seçmenizi isteyecektir. Bu noktada Microsoft, 30 ve 60 gün seçeneklerini sağlamaktadır.
  • Verilerinizin saklanma süresini seçtikten sonra ileri diyerek silme işlemine devam etmeniz gerekmektedir. Sonraki adımda Microsoft, meydana getirilen ikazları okuduğunuza ve onayladığınıza dair sizden onay isteyecektir. Bu ekranda lüzumlu onayları verdikten sonra son aşamada niçin hesabınızı silmek istediğinizi açıklamalısınız. Sonrasında hesap silme formunu göndererek Outlook yani Microsoft hesabınızı rahatlıkla silebilirsiniz.

Outlook Hesabını Sildikten Sonra Ne Olur?

Microsoft Outlook hesabını silmeye karar veren kişilerin bilmeleri gereksinim duyulan birtakım noktalar mevcut. Çünkü Outlook hesabını sildikten sonra karşılaşabileceğiniz birtakım durumlar mevcut. Bundan kaynaklı Outlook hesabını silmeden ilkin hesabınızı sildikten sonra karşılaşacağınız durumlar ile ilgili bilgili olmalısınız.

İlk olarak Outlook hesabınızı sildikten sonra bütün Microsoft hizmetlerine kullanımınızın dönem dışı kalacağını bilmeniz gerekiyor. Yani Outlook hesabınızı sildikten sonra e-posta, takvim, Skype gibi hizmetleri kullanamayacaksınız. Bunun yanı sıra bu hizmetlerde yer edinen verileriniz, sizin tercihiniz doğrultusunda 30 ya da 60 gün saklanacaktır. Bu süre zarfında istemeniz halinde hesabınızı yeniden etken hale getirerek verilerinizin silinmesinin önüne geçebilirsiniz.

Microsoft, birtakım hizmetlerini ücretli olarak sağlamaktadır. Bundan kaynaklı Microsoft içinde bir cüzdan özelliği yer alıyor. Microsoft kullanıcıları, yaptıkları masrafları bu cüzdan üstünden gerçekleştirebiliyorlar. Eğer Outlook hesabınızı silerseniz hesabınızda yer edinen bakiyeniz de silinecektir. Yani Microsoft, bu aşamada hesabınızı silmeniz halinde bakiyenizi geri iade etmeyecektir.

Microsoft, kullanıcılarının Outlook üstünden muhtelif hizmetlere abone olmalarını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Outlook kullanıcıları, muhtelif platformlarda iletişim bilgisi olarak Outlook hesaplarını kullanabilmektedirler. Eğer Outlook hesabınızı silerseniz mevcut abonelikleriniz kendiliğinden sonlandırılacaktır. Bunun yanı sıra muhtelif platformlarda Outlook hesabınızı iletişim bilgisi olarak kullanmak hesabınızı sildikten sonra bu platformlara da erişiminizi kısıtlayacaktır.

Outlook Hesabını Sildikten Sonra Ne Olur

Son olarak Microsoft üstünden satın almış olduğunuz ürünleri, Outlook hesabınızı silmeniz halinde kullanamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Örneğin Outlook hesabınız üstünden bir oyun satın aldığınızı varsayalım. Eğer Outlook hesabınızı silerseniz satın almış olduğunuz oyunu bir daha indirme şansınız mevcut değil.

Aynı durum, yazılımlar için de geçerli. Outlook hesabınızı silmeniz halinde satın almış olduğunuz yazılımları da yeniden cihazlarınıza kuramıyorsunuz. Bunun yanı sıra Microsoft, bu aşamada rastgele bir para iadesi de yapmamaktadır. Eğer Outlook hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız hesabınızı sildikten sonra bu durumlarla karşılaşacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınızı sildikten sonra muhtelif sorunlarla yüz yüze kalabilirsiniz.

Microsoft Outlook: Sıkça Sorulan Sorular

Outlook hesabı silinirse ne olur?

Microsoft, kullanıcılarına sağladığı çoğu hizmeti Outlook üstünden vermektedir. Bunun yanı sıra Outlook kullanıcılarını, Outlook hesaplarını değişik platformlarda da kullanabilmektedirler. Bundan kaynaklı Outlook hesabı silmenin kullanıcılara birtakım getirileri olmaktadır. Outlook kullanıcıları, hesaplarını silmeleri halinde Microsoft hizmetlerinden faydalanamamaktadırlar. Bunun yanı sıra Outlook hesabı ile satın alınan oyun, program gibi ücretli hizmetler de silinmektedir. Bundan kaynaklı Outlook hesabınızı silmeden ilkin iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Outlook hesabı cihazlardan iyi mi silinir?

Microsoft Outlook, mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda basit bir halde kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda teknoloji kullanıcıları, Outlook hesaplarını muhtelif cihazlarında kullanmaktadırlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar, cihazlarına kaydettikleri Outlook hesaplarını da silebilmektedirler. Eğer Outlook hesap silme prosedürü bilgisayar uygulamasından iyi mi yapılır diye merak ediyorsanız Dosya>Hesap Ayarları>Hesap Ayarları>E-posta sekmesinde yer edinen Outlook hesabınızı kaldır düğmesine basarak cihazınızdan silebilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil cihazlarınızda ise cihazınızın ayarlar sayfasında yer edinen hesaplar bölesinden Outlook hesabınızı silebilirsiniz.

Silinen Outlook hesabı geri getirilebilir mi?

Microsoft, Outlook hesabını silmek isteyen kullanıcılarının dikkatli olmalarını öneri etmektedir. Çünkü şirket, silinen Outlook hesaplarını geri getirmemektedir. Bunun yanı sıra Microsoft, Outlook hesabı silme prosedürü esnasında kullanıcılarının verilerinin ne kadar saklanmasını istediklerini sormaktadır. Bu noktada Microsoft, kullanıcılarına 30 ve 60 gün seçeneklerini sunuyor. Böylece Outlook kullanıcıları, hesaplarını silmek istedikleri günden itibaren 30 ya da 60 gün içinde hesaplarını yeniden etken hale getirebiliyorlar.

Outlook hesabı kurmak ücretli mi?

Microsoft, temelde geliştirmiş olduğu hizmetleri kullanıcılarına bedava bir halde sunmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda şirket, Outlook için geliştirdiği özelliklerin bir kısmını kullanıcılarına bedava bir halde sağlıyor. Ancak Outlook, tamamiyle bedava bir hizmet değildir. Eğer Outlook’un özelliklerinden dilediğiniz gibi yararlanmak istiyorsanız Microsoft’un sunduğu ücretli abonelik seçeneklerinden birisine abone olmanız gerekiyor. Aksi takdirde Outlook’un bedava sürümünde hizmetin temel özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Outlook Hesap Silme: Genel Değerlendirme

Microsoft Outlook, olabildiğince tanınmış bir hizmettir. Çünkü Microsoft, günümüzde sağladığı neredeyse bütün hizmetleri Outlook üstünden vermektedir. Bundan kaynaklı Microsoft’un rastgele bir hizmetini kullanmak isteyen kişilerin Outlook hesabına haiz olmaları gerekmektedir. Microsoft, kullanıcılarının geçmiş senelerde oluşturdukları e-posta gibi muhtelif hesapları Outlook hizmetiyle birleştirdi.

Outlook, her ne kadar gayet fazla teknoloji kullanıcısı tarafınca kullanılıyor olsa da bu hizmetten faydalanmayı tercih etmeyen teknoloji kullanıcıları da mevcut. Bundan kaynaklı birtakım teknoloji kullanıcıları, Microsoft Outlook hesaplarını iyi mi silebileceklerini merak etmektedirler. Bizler de bu doğrultuda sizler için bu yazımızda Outlook hesap silme prosedürü iyi mi yapılır sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Microsoft, Outlook hesap sahiplerinin hesaplarını basit bir halde silmelerine imkân sağlıyor. Fakat bu aşamada Outlook hesap sahiplerinin bilmeleri gereksinim duyulan birtakım noktalar mevcut. Eğer Outlook hesabınızı silerseniz bu işlemin birtakım getirileri olacaktır. Bundan kaynaklı Outlook hesabınızı silmeden ilkin iyice düşünmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde Outlook hesabınızı silerek istenmeyen durumlarla karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Outlook hesap silme rehberimiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz rehberimizde Outlook hesap silme işlemiyle ilgili bütün detaylara yer vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra sizler de Outlook hesap silme işlemiyle ilgili soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.