Silinen Dosyaları SD Karttan Kurtarmanın En iyi Yolu

SD karttan silinen dosyaları kurtarma rehberimiz. Dijital çağda, düzgüsel günümüzü oldukça sayıda aygıt ve gigabayt bilgisi olmadan hayal edemiyoruz. Bazılarımız müzik dinlerken, ötekiler mühim belgeleri okuyor ya da anında SD kartta depolanan resim çekimlerini yapıyor. Hiç kimse dosyalarınızın %100 korumalı bulunduğunu güvence etmez. Özellikle, öteki cihazlara kaydedilmemiş mühim belgeler ya da unutulmaz fotoğraflardır.

Neler Okuyacaksınız? →

SD Karttan Silinen Dosyaları Kurtarmanın En iyi Yolu

Eğer şanssızsanız ve dosyalarınız SD karttan kaybolmuşsa, bu ikilemi çözüme ulaştırmak için muayyen bir tekniğe başvurmanız gerekir. Şu anda silinmiş dosyaları SD karttan başarıyla kurtarabilen bir takım araç, tatbik ve program var. Yani silinen dosyalarınıza elveda demeyi unutmayın. Onların tek işi sağlam ve güvenilir bir vasıta seçmektir. Tabi soracaksınızdır, onu nerede bulabilirim? 2019’da ki en iyi 5 veri kurtarma aracının bir listesi.

Bu SD kart kurtarma yazılımının her biri, mühim dokümanları geri döndürme isteğini yerine getirecektir. Bu nahoş vaziyet yeniden ortaya çıkarsa da, endişelenmeniz için bir niçin olmadığını net olarak bileceksiniz zira ne yapmanız icap ettiğini biliyorsunuz. Nitekim, etkin netice büyük oranda cihazın kendisinin yöntem durumuna ve silinenlere yeni verilerin kaydedilmesinin yapılıp yapılmadığına bağlı olacaktır.

Silinen Dosyaları SD Karttan Kurtarmanın En iyi Yolu

Windows ya da Mac için SD Kart Dosya Kurtarma Yazılımları

Tabii ki, en iyi SD kart kurtarma yazılımı sizin için kusursuz bir kurtarma olacaktır, peki işletim sistemi ne durumda? Her işletim sistemi, bu sürecin kendine has özellikleri ile karakterizedir ve bu nedenden dolayı bu anı görmezden gelemez. İşletim sisteminiz için bu prosedürle alakalı detayları okuyun:

  • Mac: https://www.cleverfiles.com/howto/recover-data-sd-card-mac.html
  • Windows: https://www.wikihow.com/Restore-Deleted-Files-on-a-SD- Kartı

SD Kart Neden Dolayı Bozulur?

Hepsi bu. Bu şekilde, silinen fotoğrafların SD karttan iyi mi kurtarılacağını ve silinen dosyalar ile alakalı üzülmeyi bırakabilirsiniz. Ancak, silme işleminin niçin meydana gelebileceğini bilmeniz gerekir. Veri kaybı ve erişim nedenleri:

  1. Fiziksel hasar
  2. Program hataları ve çökmeler
  3. Rasgele biçimlendirilmiş SD kart ya da dosya silme

Genel olarak, veri bozulma sorunlarının aşağı yukarı %30’u bir kullanıcı hatasının sonucudur. Dosyanın hata sonucu silinmiş olması, dosya ve klasörlerin muayyen bir müddet zarfında depolandığı ve bittiğinde kendiliğinden silmiş olduğu geçici bir depo olan Geri Dönüşüm Kutusu’ndan çıkarılamadığın da silinir.

Bazı durumlarda, kullanıcılar dosyaları bir komut satırından, Shift + Delete ya da üçüncü taraf uygulamaların bir kombinasyonundan geçici bir yere göndermedikleri ve hemen diskten çıkardıkları dosyaları siler. Aynı zamanda, bu, silinen dosyaların geleneksel şekilde bulunmasalar bile geri dönüşü olmayan bir halde zarar görmüş olduğu anlamına gelmez.

Sonuçta, dosyaları bellek kartından kurtarmak istiyorsanız, bu sürücüye veri kaydetmeyi bırakın! Ayrıca, dosyaları sildikten sonrasında bu aleti kullanmayın. Bunu kapamak en iyisidir, zira bir internet tarayıcısı bile çalışırken birtakım verileri bilgisayarınıza kaydeder; bu da kurtarmayı imkânsız hale getirebilir. En önemlisi, daha sonrasında SD karttan dosyaları kurtarma gereğini ayrım ederseniz, başarı şansı azalır. Hemen reaksiyon vermek gerekir.

Kaç dosyanın silindiğine bakılmaksızın, bütün bunlar düzeltilebilir. SD karttan dosyaları kurtarmak için birçok yol vardır, göreviniz sadece sizin için İdeal tekniği bulmaktır. 

Uygulamanın ya da programın SD karttan silinen dosyaları kurtarma görevini yerine getiremediğini mi düşünüyorsunuz? Profesyonel birinden yardım alın ya da ona teslim edin, onlar da bütün mühim ve lüzumlu belgeleri mutlaka geri kurtaracaktır.

Silinen dosyaları SD karttan kurtarmanın en iyi yolu rehberi makalemiz ile alakalı görüş ve önerileriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.