iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

iPad’i PC’nizin ikinci ekranı olarak kullanmanıza müsaade eden uygulamanın Windows versiyonu hazır! Bu tatbik ile iPad’i ikinci ekran olarak kullanma imkânına erişebiliyorsunuz!

Neler Okuyacaksınız? →

iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Eski iPad’leri süratli MacBook ekranlarına dönüştürebilen Duet Display, artık Windows’lu PC’lerde de kullanılabiliyor. Kurulumu olabildiğince kolay olan 9,99 dolarlık uygulama vasıtası ile basitçe iPad’i ikinci ekran olarak kullanma olanağı sunmakta.

iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Duet Display İle iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma Nasıl Olacak?

iPad’i ikinci ekran olarak kullanma prosedürü için Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemini destekleyen Duet Display‘i kullanabilmek için ilk önce hangi iPad ikinci ekran olacak ise bunu iPad’i lightning bağlantısı üstünden bilgisayara bağlıyorsunuz. Burada amaç, gecikmeyi azaltmak, fakat gene de bazı zamanlar gecikmelere tanık olabiliyorsunuz. iPad’i ikinci ekran olarak kullanma işlemi için iPad’i PC’nize bağladığınızda aynı ek bir ekran gibi çalışmaya başlıyor, yani masaüstünüz, iPad’in ekranına genişliyor. Bu kısımda normal bilgisayar üstünde yaptığınız her prosedürü touch yani dokunma ile bilgisayar üstünde meydana getirilen birçok prosedürü yapabiliyoruz. iPad’i ikinci ekran olarak kullanma prosedürünü bu kadar kolay bir halde yapmak mümkün.

Laptop’unuzla birlikte bir iPad taşıyorsanız ya da PC’nizi bir dokunmatik ekranla genişletmek istiyorsanız, Duet Display gayet yerinde bir çözüm. Windows 7, 8 ve hatta Windows 10’da muntazam çalışan uygulamayı aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

Duet Display İndirme Bağlantıları

Masaüstü uygulaması: Duet Display (PC ve Mac)

App Store bağlantısı: Duet Display

Duet Display Nasıl Çalıştırılır?

Duet Display ile iPad’i ikinci ekran olarak kullanma sanılanın aksine çok kolay bunu belirtelim. Duet Display isimli uygulamayı kullanmak için ilk önce cihazlarımızda işletim sistemi olarak Windows 7 ya da üzeri olmalı iPad’de ise olması ihtiyaç duyulan iOS 7.0 ya da daha üzeri mutlaka olmalı. Bunlar olduğu sürece bütün masaüstü bilgisayar ve iphone ya da iPad cihazlarda uygulamayı kullanmak basit. Sonrasında yapılması ihtiyaç duyulan tek  işlem iPad’i ikinci ekran olarak kullanma.

Tanıtım videosu şu şekildedir buradan denetim edebilirsiniz

Farklı bir yol biliyor ya da öneriniz var ise bizlere yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.