Vücutta Kas Yapmaya Faydalı 10 Besin

Spor yapıyorsunuz fakat doğal olarak vücutta gıda olmayınca kas birazcık gecikecektir, peki vücuda da kas yapılmasını elde eden besinlere misal vermek gerek görülürse ne olacak bu besinler? Sorunuzun yanıtı yazımızda.

Neler Okuyacaksınız? →

Vücutta Kas Yapmaya Faydalı 10 Besin

Tavuk Eti

Her tavukta 30 ile 100 gram arası protein bulunur. Kızartarak ya da fırında pişirerek tüketebilirsiniz.

Siyah Fasulye

Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin, doymuş yağ asitleri bakımından ise fakirdir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için gereklidir.

Midye

Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için en uygun bir besin. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, etken bir yaşam devam eden insanoğlu için çok önemlidir.

Köy Peyniri

Az yağlı köy peyniri yüksek kalitede protein içerir. Atıştırmalık olarak istediğiniz vakit tüketebilirsiniz.

İstiridye

Çinko açısından varlıklı istiridye, testesteron seviyesini yükseltir. Ayrıca protein kaynağı olması nedeniyle kas gelişimi için en uygun bir yiyecektir.

Yoğurt

Kalsiyum ve D vitamini kaynağı yoğurt, kasların gelişimi ve sindirimin düzenlenmesi için olabildiğince faydalıdır.

Mercimek

Oldukça besleyici bir bakliyat olan mercimek, lif ve mineral açısından çok zengindir. Oldukça yapan yakılan mercimek, spor sırasında enerji sağlar ve kaybolan gıda değerlerini vücudunuza geri kazandırır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve omega-3 kaynağıdır. Bu yağlar kalbimizin sıhhatli kalmasını sağlar. Ayrıca kas ağrısına iyi gelir ve tedavi edici özelliği vardır.

Elma

Elma kusursuz bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas hazırlamaya kendinizi adadıysanız öantanızda her gün 1 elma kesinlikle bulundurmanızı öneririz.

Yumurta

Her bir yumurtada 7-8 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.