Windows XP’nizi sanal makineye taşıyın!

Bir oldukça kurum ya da hususi yerlerde hala Windows XP kullanılmakta bu sebeple bir oldukça yer Windows XP kurulu bilgisayarlarını çöpe atamıyor, atılmamasının nedeni ise bilgisayarlarda yeniden yükleyemeyecekleri program ya da hususi sistemlerin bulunmasıdır. Tabi artık Windows XP kurulu cihazınızdan caymak istiyorsanız ve bu yazılımların ya da sistemin bozulmadan aktarılmasını da istiyor iseniz yapmanız ihtiyaç duyulan prosedür oldukça basit.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows XP Kurulu Bir Cihazı Nasıl Sanal Bilgisayara Aktarırız?

Windows XP’nizi sanal makineye taşıyın!

Öncelikle bu transfer prosedürünü yapacağınız programın ismi VirtualXP. Bahsi edilen programın varolan bir Windows XP yüklemesini Windows 7 ya da Windows 8’de çalışabilen bir sanal makineye dönüştürebiliyor. Windows XP’yi bir sanal makineye sıfırdan yüklemeniz kuşkusuz mümkün, fakat VirtualXP ile Windows XP’nin yüklü olduğu durağan(durgun) diski Microsoft sanal diskine dönüştürebiliyor ve Windows 7/8’de açabiliyorsunuz.

VirtualXP ile transfer yapınca bir sorun oluşur mu?

Windows XP’nizi sanal makineye kopyaladığınızda yaşayabileceğiniz tek sorun, büyük ihtimalle Windows XP’nin onu yeniden etkinleştirmenizi istemesi olacak. Ancak bu, programlarınızı kullanmaya mani değil.

Uygulamayı bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

4 Adımda Windows XP ‘yi Sanal Sunucuya Taşı!

İlk olarak indirmiş olduğumuz programı çalıştırıp yüklemeyi başlatıyoruz. Yükleme prosedürü tamamlandıktan sonrasında verileri kopyalayıp durağan(durgun) diskimizi alıp, yeni cihazımızda da programı kurup dosyaları açıyoruz işlemler bu kadar kolay olmakla kullanışlı bir program.