Xbox One Konsolunuzdaki Konuk Anahtarı Nasıl Sıfırlanır?

Xbox One, misafir hesaplarını oluşturmanıza izin verir, böylelikle birisi hesabınızla tam anlamıyla aynı şekilde yaşamak isterse, bunu yapabilir. Ziyaretçilerin hangi içerik türlerini görebileceği ya da deneyimleyebileceği konusu ile ilgili engellemeler ekleyebilirsiniz. Misafiriniz çocuksa bu harika. Konuk hesabı özelliği ayrıca, konsol sahibinin bunun yanı sıra Passkey olarak da adlandırılan bir Misafir Anahtarı kullanarak konsoluna bedava erişim oluşturmasına izin verir. Kontrolörün kontrollerinin bir kombinasyonu kullanılarak açılan bir gizyazı gibidir, böylelikle yokluğunuzda konsola erişebilirler. Artık misafir anahtarı unutmuş olabilirsiniz. Bu kılavuzda Xbox One konsolunuz da ki misafir anahtarını iyi mi sıfırlayacağınızı anlatacağız.

Neler Okuyacaksınız? →

Xbox One konsolunda Misafir Anahtarını Sıfırla

Bunu yapmanın tek yolu, konsolda celse açtığınız Microsoft hesap şifrenizi kullanmaktır. Bunu da silebilirsiniz, fakat daha sonrasında yazıya bir göz atacağız.

Xbox One’dan Misafir Anahtarını Kaldırma
  • Xbox One’da hesabınızla celse açın.
  • Rehberi açmak için Xbox düğmesine basın> Ayarlar> Sistem> Oturumu kapatılmış içerik kısıtlamaları.
  • Kimlik bilgilerinizi doğrulamak için Microsoft hesap şifrenizi girmenizi isteyecektir.
  • Daha sonra, bunu kaldırmak için misafir anahtarını girmenizi isteyecektir.
  • Hatalı bir misafir anahtarını üç kez girmeyi de deneyebilirsiniz ve daha sonrasında kaldırmak için Microsoft hesap şifresini girmenizi isteyecektir. Bu misafir anahtarını kaldıracaktır.
  • Doğru olarak hatırlarsanız, doğrudan Misafir anahtarını kaldır seçeneğine haiz olursunuz .
  • Daha sonrasında devam edebilir ve yeni kısıtlamalarla yeni bir anahtar oluşturabilirsiniz.

İşte benim bahşişim. Misafir anahtarı oluştururken, bunu kolay tutun. Hatta 5678’i seçebilirsin, fakat hepimiz buna girmek için kullanılması ihtiyaç duyulan tetikleme sırasını hatırlamayacaktır. Kolayca anımsamak için soldan sağa, sağdan sola seçebilirsiniz.

Xbox Hesabını Kaldırırsam Ne Olur?

Başka bir şahıs şifreyi oluşturduysa ve bu siz değilseniz, o hesabı konsoldan kaldırın ve bunun yanı sıra Misafir Anahtarını da silecektir. Çoğu vakit aynı konsolda çok sayıda erişkin kullanıcı var ve hepimiz bunu yapabilirdi. Konsolu tekrardan açarak konsolu tekrardan açarak profilinizi tekrardan oluşturabilir ve en soldaki menüden Yeni Ekle’yi seçebilirsiniz.