Xiaomi’deki MIUI Daemon uygulaması nedir?

Son zamanlarda, Xiaomi forumlarında ile ilgili çoğu sual soruldu “MIUI Daemon uygulaması” Kullanıcıları genelde uygulamayı, fonksiyonlarını ve kullanışlılığını merak ediyorlar ve bazı durumlarda verilerin güvenliği konusu ile ilgili endişeleniyorlar. Soruyu inceledik ve sonuçlar burada listelenmiştir.

Neler Okuyacaksınız? →

MIUI Nedir?

MIUI, Çinli elektronik üreticisi Xiaomi tarafınca tasarlanan akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için Android tabanlı bir işletim sistemidir. Bu Android işletim sisteminin bir çatal. MIUI tema desteği gibi muhtelif özellikler içerir.

Xiaomi Kullanıcıları Hakkında Casusluk mu Yapıyor?

Bazı uzmanlar, Xiaomi’nin cihazlarını casus yazılımlarla desteklediğinden emin. Doğru mu değil mi, söylemesi zor. Bu görüşün savunucuları genelde MIUI GUI’nin şüpheli programları kullandığına hitap ediyor. Bu tür programlar vakit zaman Çin’de bulunan sunuculara veri gönderir.

Xiaomi’deki MIUI Daemon uygulaması nedir?

Bunlardan biri Xiaomi’de ki MIUI Daemon. Başvuruyu çözümleme ettikten sonra, aşağıdaki gibi bilgileri toplayabildiği ve gönderebileceği açıktır:

  • Ekranın aktivasyon zamanı;
  • Entegre depolama belleği miktarı;
  • Ana bellekten istatistik yükleme;
  • Pil ve CPU istatistikleri;
  • Bluetooth ya da Wi-Fi etkinse;
  • IMEI sayısı.
Ayrıca bknz Bloatware Xiaomi Cihazınızdan Nasıl Kaldırılır?

MIUI Daemon Uygulaması Nedir?

Telefonun arka planında çalışan Xiaomi sunucularına istatiksel bilgiler gönderen bir uygulamadır.

MIUI Daemon Uygulaması Tehlikeli Midir?

MIUI Daemon casus program programları sunuyor mu? Biz öyle düşünmüyoruz. Bu sadece bir istatistik toplama servisidir. Evet, geliştiricinin sunucularına malumat gönderir. Öte yandan özel verileri kullanmaz

Görünüşe göre bu uygulamanın Xiaomi firması tarafınca kullanılması, kullanıcılarının ihtiyacına göre yeni bir müstahsil yazılımı yayınlama mevzusundaki faaliyetlerini çözümleme ediyor. Bazen uygulama, batarya gibi cihazdan oldukça fazla kaynak “yer”. Bu iyi değil bu uygulamayı kaldırmak ya da iznini iptal etmek en iyisidir.

Okumalısınız Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?