YouTube Videolarındaki Çalan Şarkıları Bulun

Herhangi bir YouTube videosunda, fonda çalan şarkının ne işe yaradığını bulmak, bu sitenin işi!

Neler Okuyacaksınız? →

YouTube Videolarındaki Çalan Şarkıları Bulun

Ünlü Shazam servisini artık hepimiz biliyordur. Bu tatbik sayesinde, cep telefonuna dinlettiğiniz bir şarkının adını, şarkıcısını, bestecisini, şarkı laflarını bulabiliyorsunuz. Peki fakat Youtube’da dolaşırken muadil gelip seyrettiğiniz bir videonun arka planında çalan şarkıyı bulmanın basit bir yolu yok mu? Çok sevdiğiniz bir eserdir fakat fonda ki şarkı kafanıza takıldı bulamıyorsunuz o durumda ihtiyaçlarınıza gene bu servisin bir alt bağlantısı olan site yardımımıza koşuyor.

Peki bu servisin ismi ne?

Bu yardımımıza koşan servisin ismi Audentifi. Peki tam anlamıyla ne yapıyor derseniz bu Audentifi şunu yapmakta size YouTube üstünde rastgele bir videoda çalan şarkıyı söylemekte. YouTube videosunun linkini yapıştırdığınızda servis videodaki şarkıların adlarını bulup kullanıcıya bildiriyor.

Audentifi iyi mi çalışıyor?

Öncelikle internet sitesi üstündeki kutuya, seyrettiğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırıp “identify song” yani Türkçe olarak “şarkıyı belirlemek” düğmesine basıyoruz.
Böylece, videonun altındaki yorumlarda, “arka plandaki şarkının adını biliyor musunuz?” gibi yana yana bunu arayanlardan ya da bu soruları soranlardan olmuyoruz.

Örnek olarak şu videoyu kontrol ettik

ve aşağıda belirtmiş olduğumuz resimde ki gibi sonuçlar çıktı ve bu netice doğru..

Audentifi ile youtube fonda çalan şarkıyı bulma iyi mi olur