Windows 10, 8, 7’de Fare Olarak Klavye Nasıl Kullanılır

Günümüzün mühim iş araçlarından biri, çok yönlülüğü, kapsamı ve sadeliği sayesinde emsalsiz bilgisayarlarımızın hem taşınabilir hem de masaüstünün faresi.

Bugün, diğerlerinin yanı sıra, kablosuz fareler de var, fakat uzak bir yerdeyseniz ve rastgele bir nedenden ötürü fare arızalanıyorsa , fena donanım, düşük pil vb. Ne olacağını düşündünüz mü?

Belki de işinizi tamamlamak için evinize ya da ofisinize gidersiniz, fakat oldukça azca şey, kelimenin tam anlamıyla parmaklarımızın ucunda bir çözüm bulunduğunu bilir: Klavye

Bugün bu öğretici size klavye tuşunu pratik bir şekilde fare olarak nasılkullanacağınızı öğretecektir. Bu durumda, klavyenizin bir alfasayısal parçaya haiz olması önemlidir.

Neler Okuyacaksınız? →

Adım # 1: Erişim Kolaylığı

Klavyenizi sıçan olarak kullanmak için, daha iyi bir kullanıcı tecrübesi için bizlere muhtelif seçenekler sunan Easy of Access’i kullanacağız.

İlk olarak, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Denetim Masasını açın ve Erişim Kolaylığı’na tıklayın.

2. Adım: Erişim Faresinin Kolaylığını Ayarlayın

Orada, farenizin iyi mi çalıştığını değiştir seçeneğini tıklayın.

Şimdi, fareyi Klavye bölümü ile kontrol et seçeneğindeki Fare Tuşlarını Aç seçeneğini işaretleyin ve Fare Tuşlarını Ayarla seçeneğine tıklayın.

Bir kez, vazgeçtiğiniz seçeneklerden rastgele birinin işaretini kaldırabilirsiniz ve sıçan işaretçisinin hızını ayarlayabilirsiniz.

[quotes quotes_style=”bpull” quotes_pos=”center”]Not: Varsayılan olarak işaretli olmadığından, Fare Tuşlarını Aç seçeneğinin işaretlenmesi gerekir.[/quotes]

Değişiklikleri kaydetmek için Uygula’ya ve sonrasında sihirbazı kapamak içinTamam’a tıklayın.

Seçenekleri makul şekilde ayarladıktan sonra , Erişim Kolaylığı seçeneğinden çıkmak ve bütün değişimleri kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Şimdi, aşağıdaki tuşları kullanarak fareyi klavyeyle kullanabilirsiniz.

  • Yukarı ve sol: 7
  • Yukarı: 8
  • Yukarı ve sağ 9
  • Sol: 4
  • Sağa: 6
  • Aşağı ve Sol: 1
  • Aşağı: 2
  • Aşağı ve Sağ: 3

Fareyle alakalı bir problemimiz olduğunda ve bir tanesine erişimimiz olmadığında bu enteresan seçenekten yararlanalım.

Çevre birimlerimizi iyi bir halde yapılandırmak mühim olmakla birlikte, günümüzde bizlere bu tip öğeleri sunan olasılıklardan istifade etmek iyidir.