3. Nesil Amazon Echo inceleme

Amazon, ürün yelpazesine devamlı olarak yeni Alexa destekli cihazlar ekliyor. Şirket kısa sürede Seattle merkezindeki 2019 Alexa akıllı aygıt serisini tanıttı. Güçlü Dolby-Atmos donanımlı Amazon Echo Studio hoparlör, Echo Buds harbiden kablosuz kulaklıklar, Echo Loop akıllı zil sesi, yerleşik mikrofonlu büyüleyici Echo çerçeveleri ve hatta firmanın Alexa AI asistanı tarafınca desteklenen bir fırın dahil olmak suretiyle toplam 15 yeni ürün tanıtıldı.

Neler Okuyacaksınız? →

3. Nesil Amazon Echo inceleme

3. nesil Amazon Echo‘nun artıları ve eksilerini sayacak olursak şunları belirtebiliriz;

3. nesil Amazon Echo’nun artıları;

  • Aynı fiyata daha iyi ses iletimi
  • Premium kumaş hasır tasarımı
  • Alexa, sesli komutları kullanmadan ilkin daha akıllıdır
  • Ev ekosistemine daha iyi ahenk sağlar

3. nesil Amazon Echo’nun eksileri;

  • Alexa Companion App geliştirmeleri gerekiyor
  • Mikrofonlar için birtakım geliştirmelerin yapılması gerekiyor
3. Nesil Amazon Echo inceleme

Ne yazık ki ancak üçü, tamamiyle yeni Amazon Echo Studio, Echo Dot ve özgün Echo akıllı hoparlörünün 2019 çeşidi olan yeni Amazon Echo dahil Türkiye pazarına girdi. Amazon 3. nesil Eko akıllı hoparlör fiyatını artırmadı.

Amazon Echo’nun 2019 sürümü daha iyi ses iletimi için yeni bir kumaş tasarımı ve tasarlanmış özellikler getiriyor. Alexa şimdi evvelkinden daha zeki ve muhtelif Hintli müşteri gereksinimlerine göre uyarlanıyor.

Yeni Amazon Echo’yu bağımsız bir akıllı konuşmacı olarak test etmenin yanı sıra; Alexa Ev Sinema Sistemini deneyimlemek için Akıllı TV çubuğuyla eşleştirdik. Evinizde değişik bir gönderide Alexa Ev Sineması sistemini oluşturmanıza destek olacak bütün adımları paylaşacağız. Bugün yeni Amazon Echo 2019 ile alakalı aşağıdaki incelemeyi detaylı olarak anlatacağız.

3. Nesil Amazon Echo Teknik Özellikleri

  • Yepyeni Amazon Echo 3.0 “(76.2 mm) neodim woofer ve 0.8” (20 mm) tweeter ile güçlendirilmiştir. Birlikte verilen güç adaptörü akıllı hoparlörü çalıştırmak için 30W akım sağlar.
  • 3. nesil echo 1.3 kg ağırlığında ve 5.8 “x 3.9” x 3.9 “boyutlarında. Bağlantı için, çift bantlı Wi-Fi-802.11a / b / g / n / ac (2.4 ve 5 GHz) ağları destekler.
  • Mobil cihazlar üstünden ve Echo’dan Bluetooth hoparlörlere ses akışı için A2DP desteği. Echo 2019, Mac OS X cihazlar için eller özgür ses kontrolünü desteklemez.
  • Akıllı hoparlör Amazon Prime Music, Saavn, Apple Music, Tunein, Hungama ve Gaana’dan müzik akışı sağlayabilir.

Diğer Alexa destekli cihazlarda olduğu gibi, yeni Eko da akıllı yanıtlara başlamanıza destek olacak bir destek tatbik gerektirir. Kurulum prosedürü olabildiğince kolaydır fakat Alexa uygulaması problemsiz bir kullanıcı tecrübesi sunmakta başarısız olmaktadır.

Şirket, Alexa uygulamasındaki buggy arayüzünü ele almayı başaramadı. Çok sık donar ve çok sık çöker. Alexa programını çok sayıda Android cihazda kullanıyorum ve normalden daha uzun yükleme süreleri reel bir acı.

3. Nesil Amazon Echo Tasarım

Tasarım kumaş hasırı andırır, cazibeli ve daha şahsi görünür.

Amazon Echo 2019 bize Echo Plus’ı hatırlatıyor. Hoparlör ızgarasını gizleyen ve daha kullanıcı odaklı ve şahsi bir manzara ve his veren benzer silindirik biçim tasarımı ve ‘Kumaş Hasır’ muhafazasını alır. Ofisimiz ve ev iç mekanlarımızla çok ince ve kusursuz ahenk elde eden gri renk varyantına sahiptir. Yeni Amazon renk tonunu görülmemiş mavi renk seçeneğiyle satın alma seçeneğine ve harika gözüken siyah renk versiyonuna da sahiptir.

Güç irtibat noktası ve AUX çıkışı irtibat noktası, Echo 2019’un arkasına yerleştirilmiştir. Büyük bir oturma odası kurulumu için sınırı olan bir ses dağıtımını bulursanız, akıllı hoparlörü geleneksel müzik sistemlerine bağlamak için AUX çıkış irtibat noktasını kullanabilirsiniz. Temel kontroller mevzubahis olduğunda, butonlar üste yerleştirilir. Bunlar içinde ses seviyesi kontrolleri, sessiz düğmesi ve Alexa’yı çağırmak için bir prosedür düğmesi bulunur.

Genel olarak, Echo 2019 akıllı bir hoparlördür ve iyi görünüyor ve etraf ile basitçe karışan çok işlevsel bir akıllı hoparlör tasarımı getiriyor.

Amazon Echo 3. Nesil Ses Dağıtımı

Alexa kullanıcı deneyimine dalmadan önce, 3. nesil echoda ses iletimi ile alakalı konuşalım. Echo Akıllı hoparlör, 5 inç yüksekliğinde ve 3,9 inç kalınlığında bir silindirik odacık içerisine yerleştirilmiş olan 3 inçlik bir woofer ve 0.8 inçlik bir tweeter ile güçlendirilmiştir. Şirketin Amazon Echo Plus akıllı hoparlörü ile sunmuş olduğu ses kurulumunun aynısıdır.

Makul boyutlu silindirik gövde, orta ve büyük ölçekli bir oturma odasına makul bir ses iletimi kurmak için woofer ve tweeter için kafi alan sağlar. Echo 2019’un içerisine kurulan ses, 360 ° ses çalmak için Dolby tarafınca da destekleniyor. Üretilen ses, önceki nesil Echo akıllı hoparlörlerden daha etkileyicidir. Yeni ses ayarları, daha net bir ses iletimi için daha derin baslar ve daha detaylı orta sesler ve yüksek sesler sağlar.

Podcast’lere, haber brifinglerine ve ses merkezli müzik dosyalarına girdiğinizde, sesin netliği daha belirgindir. 3. nesil Amazon echoyu tuttum bu konuda. Yatak odamda fakat haberler brifingler, ses maksimuma ayarlandığında, 2.600 metrekarelik alanın en uzak noktasında bile duyulabiliyor.

Oturma odasında tutulduğunda, 3. nesil ech, müzik, podcast, haber brifingleri ve bunun yanı sıra sesle aktive olan Alexa komutları esnasında odayı doldurmak için iyi bir ses yüksekliği sağlamıştır. Ancak, oturma odanızda harbiden sürükleyici bir ses tecrübesi için aksiyon hareketlerinin tadını çıkarmak için akıllı hoparlörü harici bir müzik kurulumuna bağlama ihtiyaçı hissedeceksiniz.

Amazon Alexa Studio hala elimizde yok derhal hemen 🙂 . Akıllı hoparlör, evde ya da ofiste bütün ses gereksinimleriniz için hepsi bir arada bir çözüm gibi görünüyor.

Amazon Alexa Kullanıcı Deneyimi

3. nesil Echoyu ayarlayabilirsiniz. Amazon Echo, Alexa ile İngilizce, Türkçe etkileşim kurar. AI motoru, yukarıda belirtilen her 2 dilde de sesli komutlara yanıt verme mevzusu ile alakalı olabildiğince duyarlı görünüyordu. Echo 2019, müzik, hava durumu, haberler, hatırlatıcılar, trafik güncellemeleri, vb. İle alakalı bütün günlük sorularımızı yanıtlamak için süratli oldu. Echo’yu bir köşeye ya da bir duvarın derhal yanına yerleştirmediğinizden emin olun, zira patlatma müziği ses komutlarını etkileyebilecek bir yankılanma efekti oluşturabilir.

Evde çok sayıda Echo cihazınız varsa, bir kerede müzik çalmak için bu tarz şeyleri senkronize edebilirsiniz. Alexa ile çalışan bütün cihazlarınızın ancak kolay bir ses komutuyla müzik yayını yaptığı, evde ya da ofiste parti aynısı bir atmosfer yaratmak zarif bir özelliktir.

Dahası, Alexa’nın konferans hızını, uygunluğunuza göre de denetim edebilirsiniz. Alexa’dan daha yavaş ya da daha süratli konuşmasını isteyin. Alexa’nın AI motoru, dört süratli konferans hızını ve iki daha yavaş konferans hızını destekliyor. Alexa’nın özgün hızında konuşmasını istiyorsanız, “Alexa, varsayılan hızda konuşun” deyin.

Alexa’nın rutinleri de kullanımı kolay ve tek bir sesli komutla çok sayıda akıllı ev komutunu çalıştırmanıza izin veriyor. Alexa bir rutin hazırlamanı talep eder ve cazibeye benzer. Genel olarak, 500’den fazla Alexa becerisini destek sunar Echo 3. nesil. Hemen derhal bütün emirlerimiz için olabildiğince iyi yanıt verebildi. Şirket ayrıca, ses kayıtlarını kendiliğinden silmenize ve fısıltı modunda sesli komutlar göndermenize destek olacak birtakım yeni özellikler eklemeye çalışıyor.

Sonuç

3. nesil Amazon Echo, önceki nesil Echo akıllı hoparlörlerinden net bir adım. Şirket, fiyat noktasını arttırmadan klasik Echo akıllı hoparlörü her yönüyle geliştirdi. Aynı özgün Rs fiyat etiketi ile kumaş örgü tasarımı ile daha iyi bir ses iletimi ve birinci derslik his ve bitiş elde edersiniz. Alexa bunun yanı sıra evvelkinden daha zeki ve kullananların eller özgür cevapları için sözlü komutlarını daha iyi anlıyor.

Genel olarak, 3. nesil Amazon Echo, evinizde ya da işyerinizde akıllı bir hoparlör kullanıyorsanız harika bir satın alma yöntemidir. Amazon’dan beklediğim tek şey, problemsiz bir akıllı konuşmacı kullanıcı tecrübesi taktim etmek için Alexa arkadaşı programıyla alakalı problemleri çözmek.

Sizin bu teknolojik ürün için bir düşünceniz ya da öneriniz var ise bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.