Disney Plus Hesabı Nasıl Silinir?

resim41047479
resim41047479

Dünyanın en tanınmış video servislerinden biri Disney Plus olarak bilinmektedir. ABD merkezli bu video servisi 2019 yılından beri kullanıcılara hizmet vermektedir. Disney Plus kullanıcılarının bazıları zamanla hesaplarını silmeyi düşünmektedir. Ancak bu prosedürü tam anlamıyla iyi mi gerçekleştireceğini bilmeyen kullananların olma ihtimali vardır. Peki Disney Plus hesabı iyi mi silinir? Disney Plus üyeliği iptal etme prosedürü iyi mi yapılır?

Dünyada popülerliğini koruyan çoğu dijital gösterim platformu vardır. Bunlar arasında yer edinen platformlardan birisi de Disney Plus oluyor. Ülkemize geçtiğimiz dönemde giriş yapan platform çoğu dizi ve film ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Ancak birtakım kullanıcılar üye oldukları gösterim platformlarından kimilerini kapamak isteyebiliyor. Disney Plus da bu platformlardan biri olabilir. Biz de bu yazımızda Disney Plus hesabı iyi mi silinir sorusunun cevabını vererek kullanıcılara destek olmaya çalışacağız.

İçindekiler

Disney Plus Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Yazımızda Disney Plus hesabı iyi mi silinir sorusunu yanıtlamadan ilkin bilmeniz gerekli olanlar ile alakalı izahat yapmamız faydalı olacaktır. Disney Plus üyeliği ücretlidir. Dolayısıyla Disney Plus hesabınıza aylık ya da senelik olarak bir ödeme yaparsınız. Eğer Disney Plus hesabınızı silmek istiyorsanız ilk ilkin Disney Plus aboneliğinizi iptal etmeniz doğru olacaktır.

Disney Plus platformunda hesap silme prosedürünü gerçekleştirmek birazcık ayrıntılıdır. Örneğin bu platforma internet sitesi üstünden değil de üçüncü taraf bir hizmet üstünden üye olduysanız yalnızca alakalı hizmet üstünden hesabınızı silme imkanınız olacaktır. Üçüncü taraf hizmetler ise; Apple, Google Play, Amazon Fire Stick, Roku ve Xbox şeklindedir.

Bu platformlar üstünden Disney Plus’a üye olduysanız, alakalı üyelik platformundan hesap silme prosedürünü gerçekleştirmek zorunda kalacaksınız. Örneğin Disney Plus’a Google Play üstünden üye olduysanız, hesap silme ya da abonelikten çıkma prosedürü için Google Play hizmetine erişmeniz gerekecektir.

Disney Plus hesabınızı kullanmak istemiyorsanız etken üyeliklerinizi iptal etmeniz doğru olacaktır. Çünkü şayet etken üyeliğinizi iptal etmezseniz, hesabınızdan satmaca kesimi gerçeklemeye devam edecektir. Bu da size vazgeçtiğiniz bir üyelik tutarı olarak yansımış olacaktır.

Disney Plus üyeliğiniz Disney Plus tarafınca faturalandırılıyorsa, üyeliğinizi iptal ettikten sonra mevcut satmaca döneminiz bitene kadar Disney Plus’a erişmeye devam etme imkanınız olacaktır. Fatura döneminiz bittikten sonra ise Disney Plus aboneliğiniz tamamiyle sona erecektir.

Disney Plus hesabınızı sildikten sonra e-posta adresiniz, adınız, soyadınız, profil adınız ve profilinizle bağlantılı özellikler tamamiyle yok olacaktır. Ayrıca e-posta adresinizle ilişkilendirme olmaması için öteki tüm Disney Plus hesap bilgileriniz de anonim hale gelecektir.

Disney Plus Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi, Disney Plus hesabınızı silmek ve rastgele bir ödeme gerçekleştirmek istemiyorsanız ilk ilkin Disney Plus üyeliğinizi iptal etmeniz gerekecektir. Bu işlemi, üye olduğunuz platform üstünden gerçekleştirmeniz lazım. Şimdi üye olduğunuz platformlara göre teker teker izahat yapalım.

Bilgisayar Üzerinden Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

Disney Plus üyelik prosedürünü bilgisayardaki internet sürümünden iptal etmeniz için, bu üyeliği direkt olarak Disney Plus üstünden gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Üçüncü taraf bir hizmet üstünden Disney Plus üyeliği gerçekleştirmediyseniz aşağıdaki adımları uygulayarak üyelik iptal etme prosedürünü gerçekleştirin.

 • Öncelikle internet tarayıcısı üstünden Disney Plus sayfasına gidin.
 • Ardından Disney Plus hesabınıza giriş yapın.
 • Buradan ‘Profil’ yazan yere tıklayın.
 • Sonra da ‘Hesap’ kısmına gidin.
 • Hesap bölümünden ise ‘Hesap ayarları’ yazan parçaya ulaşın.
 • Karşınıza ‘Üyelik’ opsiyonu çıkacaktır. Bu seçenek üstünden Disney Plus üyeliğinizi seçin.
 • Sonra ise ‘Üyeliği iptal et’ yazan yere tıklayın.
 • Disney Plus sizden üyeliğinizi iptal etme nedeninizi açıklamanızı isteyecektir. İsteğe bağlı olarak bu kısmı doldurun.
 • Son olarak Disney Plus üyelik iptal etme prosedürünü tamamlamak için ‘İptal etme’ seçeneğine tıklayın.

Apple ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Apple işletim sistemi üstünden Disney Plus üyeliğinizi gerçekleştirdiyseniz, bu prosedürü iPhone ya da iPad üstünden iptal etme şansınız olacaktır.
 • Bunun için ilk ilkin cihazınızın ‘Ayarlar’ kısmına gidin.
 • Ardından ekranınızın üst kısmında yer edinen adınıza dokunun.
 • Buradan da ‘Abonelikler’ yazan parçaya ulaşın.
 • Sonra üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz Disney Plus hesabınızı seçin.
 • Son olarak alakalı Disney Plus hesabınızda yer edinen ‘Disney Plus aboneliğini sil’ seçeneğine dokunun ve prosedürü tamamlayın.

Android ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Disney Plus üyeliğinizi Android cihazınızdaki Google Play Store üstünden gerçekleştirdiyseniz ilk ilkin Google Play Store’a giriş yapın.
 • Sonrasında Play Store’un sağ üzerinde yer edinen profil simgenize dokunun.
 • Karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menü üstünden ‘Ödemeler ve abonelikler’ yazan yere tıklayın.
 • Abonelik listenizden Disney Plus’ı bulun ve erişim sağlayın.
 • Daha sonra ‘Yönet’ yazan seçeneğe dokunun.
 • Son olarak ‘Disney Plus aboneliği sil’ yazısına dokunarak prosedürü tamamlayın.

Amazon ile Disney Plus Üyeliğini İptal Etme

 • Disney Plus’a rastgele bir Amazon aleti üstünden üye olduysanız, üyelik iptal etme prosedürü için Amazon hesabınıza giriş yapın.
 • Amazon’dan da ‘Amazon üyelikleri ve abonelikleri’ kısmına gidin.
 • Buradan da Disney Plus üyeliğinizi seçin.
 • Sonrasında ise Disney Plus üyeliğini yönetmekle alakalı alana tıklayın.
 • Son olarak Disney Plus üyelik iptali prosedürünü seçin ve prosedürü tamamlayın.

Disney Plus Hesabı Nasıl Silinir?

Böylelikle yazımızda Disney Plus üyeliğini silme ile alakalı izahat yapmış olduk. Disney Plus üyeliğinizi iptal ettikten sonra hesap silme işleminizi gerçekleştirme imkanınız olacaktır. Eğer Disney Plus hesap silme bölümünüz etken değilse üyelik iptal etme işleminden sonra bu bölüm etken hale gelmiş olacaktır. Bu işlemler sonra Disney Plus hesap silme prosedürü olabildiğince basittir. Şimdi bu mevzu ile alakalı adım adım izahat yapalım.

Bilgisayar Üzerinden Disney Plus Hesabı Silme

 • Bilgisayarınız ya da tabletiniz ile Disney Plus hesabınızı silmek için tarayıcı üstünden Disney Plus’a girin.
 • Ardından Disney Plus hesap bilgilerinizi doldurarak platforma giriş yapın.
 • Disney Plus hesabınıza giriş yaptıktan sonra alakalı hesabın sahibinin olduğu izleyiciyi seçin ve devam edin.
 • Sonrasında ekranın sağ üst köşesindeki ‘Profil’ kısmına gidin.
 • Buradan da ‘Hesap’ yazan butona tıklayın.
 • Karşınıza açılır bir menü çıkacaktır. Bu menüden ‘Hesap ayarları’ seçeneğine girin.
 • Hesap ayarları sayfasını aşağıya doğru kaydırın. Karşınıza çıkan ‘Hesabı sil’ seçeneğin tıklayın.
 • Sonra e-posta adresinizi girin ve ‘Devam et’ yazısına tıklayın.
 • Ardından Disney Plus şifrenizi girin ve ‘Oturum Aç’ seçeneğine tıklayın.
 • Disney Plus hesap silme işlemiyle alakalı ayrıntıları deneyin ve ‘Devam et’ seçeneğine ile prosedürü sürdürün.
 • Buradan sonra e-postanıza bir doğrulama kodu gelecektir. Disney Plus’a giriş yapmış olduğunuz e-posta hesabınızı denetim edin. Disney Plus, e-postanıza 6 haneli bir doğruluğunu sağlama kodu göndermiş olacaktır. Bu kodu, e-posta adresinizi doğrulamak için kullanacaksınız.
 • Doğrulama kodunu sisteme girin ve ‘Devam et’ seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak ‘Hesabı sil’ yazısına tıklayın ve prosedürü tamamlayın.

Disney Plus Üyeliği İptal Etme ile Disney Plus Hesabını Silme Arasındaki Fark Nedir?

Birçok platformda olduğu gibi Disney Plus’ta da ücretli bir üyelik ya da abonelik yer almaktadır. Kullanıcılar Disney Plus üyeliklerini gerçekleştirdiklerinde her ay ya da her sene üyelik tutarı ödemekle mükellef olurlar. Disney Plus üyeliğini gerçekleştirip bir müddet sonra bu üyelikten caymak isteyen kullanıcılar olmaktadır. Ancak üyeliklerini silmek ile hesaplarını silmek arasındaki farkı bilmeyen kullananların olması da mümkündür.

Kullanıcılar Disney Plus üyeliklerini sildiklerinde, üyelik bir sonraki yenileme tarihine kadar faal kalır. Yenileme zamanı geldiği vakit ise Disney Plus üyeliği çalışmayı durdurur. Yani kullanıcılar bir sonraki yenileme tarihine kadar Disney Plus’ı tüm cihazlarında kullanma imkânına haiz olurlar.

Diğer taraftan Disney Plus üyeliğini iptal etmek verileri ve Disney Plus hesabını yok etmez. Yani bu, ileriki bir zamanda Disney Plus’ı yeniden tecrübe etmek istediğinizde aynı hesabı yeniden kullanma şansınızın olduğu anlamına gelir. Ancak Disney Plus hesabınızı silmeniz daha farklı sonuçlara yol açmaktadır.

Kullanıcılar Disney Plus hesaplarını tamamiyle silmeye karar verirlerse, bu işlemin geri dönüşünün olamayacağını bilmeleri gerekir. Çünkü kullanıcılar Disney Plus hesaplarını sildiklerinde, hesaplarının içerisinde yer edinen tüm veriler ve bilgiler de gidecektir. Bu prosedür de Disney Plus hesaplarını bir daha kullanmalarını engelleyecektir.

Silinen Disney Plus Hesabını Geri Almak Mümkün mü?

Yazımızda Disney Plus hesabı iyi mi silinir sorusunu yanıtladıktan sonra, silmiş olduğunuz Disney Plus hesabını geri almanızın olası olup olmadığı ile alakalı malumat vermemiz faydalı olacaktır. Bazı dijital gösterim platformları ya da toplumsal medya platformları, hesap silme işleminden sonra kullanıcılara bir talih tanımaktadır. Bunun için de kullanıcılara silmiş oldukları hesapları almaları için belli bir müddet vermektedir.

Disney Plus, hesabınızı sildikten sonra tüm verilerinizi sileceğini iddia ediyor. Dolayısıyla silmiş olduğunuz Disney Plus hesabınızı geri almanız pek olası olmayacak gibi duruyor. Ancak platform, Disney Plus hesabınızı hata sonucu sildiğinizde ya da kararınızı değiştirdiğinizde yardım almanız adına Disney Plus’a ulaşmanızı istemektedir. Bu nedenle şayet Disney Plus hesabınızı sildiyseniz ve geri almak istiyorsanız Disney Plus ile kısa süre içerisinde iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Genel Değerlendirme

Disney Plus, son vakit olabildiğince tanınmış olmayı başarmış bir dijital gösterim platformudur. Gerçekleştirdiği yenilikler, eklemiş olduğu yayınlar ve makul fiyatlı üyelik ücretinden kaynaklı Disney Plus çoğu kullanıcının gözüne girmeyi başarmıştır.

Bu dijital gösterim platformunun çoğu rakibi de vardır. Bu rakiplerinin önüne geçmek için de Disney Plus, üyelik ücretini makul tutarak kullananların ilgisini çekmeyi sağlamıştır. Özellikle Türkiye fiyatı sebebiyle çoğu kullanıcı Disney Plus’a üye olmaya karar verebilir gibi gözüküyor.

Ancak öteki bir dijital gösterim platformuna geçmek isteyen kullanıcılar da olmaktadır. Ya da istedikleri yayınlar Disney Plus platformunda yer almayan kullanıcılar da vardır. Bu durumda da birtakım kullanıcılar Disney Plus hesaplarını silmeyi düşünmektedir.

Disney Plus hesabını silmeden ilkin üyelik iptalini gerçekleştirmek ehemmiyet taşımaktadır. Çünkü üyeliği iptal etmeden Disney Plus hesabını silme prosedürü olası değildir. Bu nedenle kullananların ilk ilkin Disney Plus üyeliğini iptal etmeleri gerekmektedir.

Yazımızda anlattığımız şekilleri uygulayarak Disney Plus üyelik işleminizi rahatlıkla iptal etme imkanınız olacaktır. Bu üyelik iptalinden sonra ise Disney Plus hesabınızı silme işleminiz etken hale gelecektir.

Bu işlemden sonra Disney Plus hesabınızı geri almak isteyen kullanıcılar da olabilir. Bunun için ise Disney Plus ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Silmiş olduğunuz hesabınızı geri almanız pek olası görünmese de şansınızı denemenizde bir mahzur yoktur.

Sizler için hazırladığımız Disney Plus hesabı iyi mi silinir rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Disney Plus hesap silme hakkındaki sorularınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimizle alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.