En İyi Müzik Dinleme Uygulamaları – 2022

resim89692497
resim89692497

Günümüzde her etkinlik de ya da boş anında müzik dinleyenler aramızda mevcut. Spor yaparken, yiyecek yaparken, işe giderken ya da sadece rahatlamak istediğimizde bile müzik hayatımızın mühim bir parçasını oluşturabiliyor. Peki bu durumda hangi platformu kullanıyoruz? En iyi müzik dinleme uygulamaları hangileridir? İnternetsiz müzik dinleme uygulamaları nelerdir?

Müzik dinlemek mevzubahis olduğunda kullanıcılar kulaklık ya da hoparlör sistemleri doğrultusunda akış hizmeti tercihlerine bağlı kalmaktadır. Peki sadece en iyi müzik uygulamaları arasından sizin için doğru tatbik iyi mi anlaşılır? Bu kapsamda en mühim birtakım nedenler mevcuttur. Sahip olduğunuz cihazlar, dinlemek istediğiniz müziğin ses kalitesi ya da kullanım kolaylığı bu unsurlardan olabilir.

Günümüzde akış hizmetlerini birbirinden ayıran konuları değişkenlik gösteriyor. Bunlar; müzik keşfinin kalitesi, masaüstü ya da mobil uygulamadaki kullanıcı tecrübesi ve ses kalitesi gibi nedenler oluyor. Pek çok platformun bedava sürümleri mevcut olsa da aylık ya da senelik abonelik seçenekleri ile tecrübe kalitesi artış göstermektedir.

Müzik uygulamaları, mahalli radyo istasyonlarına kıyasla uzun reklam araları olmadan şarkı dinlemenizi olası kılmaktadır. Hatta en sevdiğiniz şarkıları bedava olarak dinlemeniz de mümkündür. Öte taraftan müzik hizmetlerinin birçoğu aşağı yukarı aynı özelliklere ve görünüme sahiptir. Milyonlarca şarkı ve oynatma sıralaması katalogları da platformlarda yer alıyor.

İster en iyi şarkılardan oluşan bir çalma listesi, talep eder yeni parçalar keşfetmek ya da reel öteki kişilerin önerilerine ulaşmak olsun muhtelif müzik dinleme uygulamaları mevcut. Tüm dinleme beklentileriniz ve arzularınız için geliştirilen en iyi müzik dinleme uygulamaları listesini sizler için derledik.

İçindekiler

En İyi Müzik Dinleme Uygulamaları

Eğer daha ilkin asla müzik uygulaması kullanmadıysanız ya da mevcut uygulamanızdan memnun değilseniz, yeni bir tecrübe etme sizin için iyi olabilir. Bu uygulamaların her biri her ne kadar ortak bir paydada buluşsalar da arayüzleri ve tasarımları ile birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle şahsi tercihlerinize göre uygulamaları değerlendirmeniz iyi olacaktır. Peki en iyi müzik dinleme uygulamaları önerileri listemizde neler var? Hadi gelin yakından inceleyelim.

Spotify

En iyi müzik dinleme uygulamaları önerilerini listelediğimiz içeriğimizin başlangıcında en yaratıcı çalma listeleri ile Spotify yer alıyor. Spotify, kuşkusuz bir çok şahıs için maksimum tanınmış ve en tanınmış müzik dinleme uygulamasıdır. Eğer bir Spotify kullanıcısı değilseniz, en iyi ihtimalle çevrenizden minimum bir kişinin uygulamayı kullanma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca hem Android hem iOS işletim sistemine haiz cihazlarda yer almaktadır.

Spotify, en iyi müzik bulgu algoritmalarına ve en süratli kullanıcı arayüzüne haiz uygulamadır. Aynı zamanda öteki platformlara kıyasla alanın en iyi müzik dinleme uygulamalarından biridir. Ancak her ne kadar bedava bir halde indirilebilen bir tatbik olsa da tamamiyle bedava değildir.

Ücretsiz sürümde reklam yer almaktadır. Karıştırma modunda ayarlanmış reklamlar bulunmaktadır. Ancak bu dezavantajı sadece bedava sürümde yer alıyor. Tüm özelliklerine erişebilmek ve offline olarak kullanabilmek için premium hesaba haiz olmanız gerekiyor. Premium hesaba haiz olursanız çevrimdışı dinlemenin yanı sıra tatbik üstündeki bütün müzik ve podcast’lere erişebilirsiniz. Diğer bir deyişle Premium hesap ile internetsiz müzik dinleme uygulamaları içinde da yer almaktadır.

Spotify, yaratıcı çalma listeleri ile kurulumu kolay bir müzik uygulamasıdır. Yaratıcı çalma listeleri içinde ruh haline göre hazırlanan listeler de bulunmaktadır. Ayrıca tanınmış çalma listeleri ya da trendler gibi koleksiyonlar yer almaktadır.

Aynı zamanda beğendiğiniz ya da maksimum dinlediğiniz şarkılara göre sizin için makul çalma listeleri hazırlamaktadır. Bu bağlamda kendi oluşturduğu enerjik çalma listelerinin yanı sıra şahsi çalma listelerinizi özelleştirebilmeniz mümkündür. Üstelik dostlarınızla müzik zevkinizi birleştiren Blend gibi özellikler de Spotify’da yer almaktadır.

Ayrıca şahsi kitaplıklara da sınırsız sayıda şarkı eklenmesine izin verilmektedir. Dahası çalma listelerinizi toplumsal paylaşıma açabilirsiniz. Böylece sizi takibe alan kullanıcılar ne dinlediğinizi görebilir ve çalma listelerinizi kaydedebilir. Öte taraftan uygulamada beğendikleriniz ya da dinlediklerinize dayalı benzer yeni sanatçı örnekleri size sunulmaktadır.

Apple Music

Hepimiz birçok şekilde dijital dünyada aktifliğimizi koruyoruz. Dijital dünyada da müzik ve müzik dinleme platformları vazgeçilmez programlar olarak bizi karşılıyor. Aynı zamanda müzik platformları hem masaüstü hem de telefonlarda yer alıyor. En iyi müzik dinleme uygulamaları önerilerinde listelediğimiz Apple Music’de bu platformlar içinde yer alıyor.

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız cihazınızda Apple Music uygulaması yüklenmiş olarak bulunmaktadır. Ayrıca Android cihazınıza da Apple Music platformunu indirmeniz mümkündür. Ancak tatbik ücretli bir platformdur. Ücretli tatbik da değişik planlar da yer almaktadır.

Bunlar; Kişisel, Aile ve Üniversite Öğrencisi olarak yer almaktadır. Bu planlar içinde kendinize makul olanı tercih edebilirsiniz. Öte taraftan iTunes arşivlerinde ise birden fazla parça yer alıyor. Bu sayede Apple Music mağazasından satın alınan şarkılar ile bütünleşmektedir.

Apple Music’in sunmuş olduğu en mühim özelliklerden birisi ise kuşkusuz Kayıpsız Ses desteğidir. Stüdyo kalitesine şarkı dinlemeye imkân elde eden bu hususiyet kaliteli bir kulaklıkla birleşince Apple Music’i en iyi müzik dinleme uygulamaları arasına yerleştirmektedir. Ayrıca daha önceden indirdiğiniz şarkılar ile internetsiz müzik dinleme uygulamaları içinde da yer aldığını söylemek mümkün.

Fizy

En iyi müzik uygulamaları önerileri içinde listelediğimiz Fizy, Türkiye merkezlidir. Müzik dinleme platformunun sahibi ise Turkcell’dir. Türkiye merkezli olması kullanıcılar tarafınca tercih edilmesinin mühim bir payını oluşturmaktadır. Aynı zamanda sunmuş olduğu yenilikler ve kolaylık ile de platform en mühim programlar içinde yer almaktadır.

2008 senesinde kurulan ve 2011 senesinde yeniden yayına başlayan Fizy, 2022 itibari ile 80 milyondan fazla şarkıya erişimi olası kılmaktadır. 2008’de Ercan Yaris tarafınca kurulan platform daha sonrasında %70 pay ile operatör şirketi Turkcell’e satılmıştır. Ayrıca platformun limitli sürümü ücretli ve bedava olarak birtakım ülkelerde kullananların erişimine aleni olarak bulunmaktadır. Bunlar; Türkiye, Almanya, Ukrayna, Belarus ve KKTC’dir.

Fizy ile istediğiniz an istediğiniz sanatçıya ya da şarkıya basitçe erişme imkanı bulabilirsiniz. Öte taraftan bedava bir sürüme haiz platform olarak öne çıkar. Ancak içerik kalitesi ve tatbik kolaylığı bakımından ücretli sürümü daha çok tercih edilmektedir. Dahası şahsi kütüphane ve alan yaratma seçenekleri ücretli versiyonda yer almaktadır.

Aynı zamanda her nerede olursanız olun Fizy ile milyonlarca şarkı ve video kliplere ulaşabilirsiniz. Hatta bedava olarak telefon, tablet, bilgisayar ya da Apple TV’de dinleme imkânına sahipsiniz. Ayrıca en mühim özelliklerden biri Fizy’de internetiniz yokken de müzik dinleyebilirsiniz. Bu offline hususiyet vasıtası ile her an müzik listelerine ulaşabilirsiniz.

YouTube Music

Google’ın en büyük akış hizmetlerinden biri olan YouTube Music, en iyi müzik uygulamaları önerileri rehberimizde paylaştığımız bir öteki platform. YouTube Müzik, YouTube’un hususi müzik akış uygulamasıdır. Belki de YouTube platformu müzik videoları için tanınmış bir merkez olmasından YouTube Music tercih edilmektedir. Böylece tatbik hususi bir müzik akışı tecrübesi ile kullananların tercih etmiş olduğu platform olarak öne çıkmaktadır.

YouTube Music’in kullanıcı arayüzü olabildiğince iyi düzenlenmiştir. Diğer platformlara kıyasla YouTube Music’de şarkı lafları ve şarkı listelemeleri dikey bir pencerede görünmektedir. Böylece gezinme daha süratli ve kolay gerçekleşmektedir. Öte taraftan tatbik üstünde şarkıyı dinlemekten müzik videosunu izlemeye basitçe geçiş yapılmaktadır. Dahası YouTube Music, Apple Music ve Spotify platformlarının en iyi sanatçı seyretme özelliklerini birleştirmektedir.

Bu bağlamda “Beğendiğiniz” şarkıları sanatçılara göre görebilirsiniz. Aynı zamanda bir sanatçının bütün kataloğunu ve yeni kanallarını görebilmek için sanatçı profiline abone olmak kafi olacaktır. Ayrıca kuvvetli tavsiye motoru da daha ilkin ne çaldığınıza ve ne yaptığınıza göre şarkı ve içerik taktim etmek için ahenk yaratmaktadır. Ek olarak akıllı arama fonksiyonu ismini bilmediğiniz şarkıları bulmanıza da destek olmaktadır.

Tüm bunlara ayrıca müzik dünyası YouTube Music’de 70 milyondan fazla özgün şarkı yer almaktadır. Tüm bunlara ayrıca kişiselleştirilmiş müzik tecrübesi sunmaktadır. Müzik dinleme uygulaması YouTube Müzik’in hem ücretli hem bedava sürümü bulunmaktadır.

Ancak ücretsiz sürümün bir dezavantajı bulunuyor. Bu dezavantaj, tatbik üstünde monitör kapalı halde ya da öteki bir programa geçiş durumunda müziğin durmasıdır. Aynı zamanda bedava sürümde tahmin edilmiş olduğu suretiyle reklam desteği bulunmaktadır.

Uygulamanın ücretli sürümü ise YouTube Premium aboneliği ile bedava olarak verilmektedir. Böylece hem YouTube Premium hem de YouTube Music platformlarını tek ücret ödeyerek kullanabilirsiniz. Premium üyelik ile internetsiz müzik dinleme uygulamaları arasına giriş yaptığını da belirtelim.

SoundCloud

En iyi müzik dinleme uygulamaları önerileri listemizde yer verdiğimiz bir öteki tatbik ise SoundCloud. Estetik açıdan iyi bir minimalist tasarımı ve düzene haiz SoundCloud, kesintisiz bir gezinme tecrübesi sunmaktadır. Ücretsiz müzik uygulaması olarak en mühim ve son aşama tanınmış müzik akış hizmeti olan SoundCloud, podcast, haber ve trend müziklerin takip edilmiş olduğu platformdur.

SoundCloud platformunda trend müzikler ve Trend Audio akışları keşfedilmektedir. Diğer platformlarda da bulunmuş olduğu gibi türe göre şarkı arama, arkadaşları ve sanatçıları takip etme gibi seçeneklerde yer almaktadır. Aynı zamanda SoundCloud platformunda öteki kullanıcılar tarafınca da yüklenen muhtelif ses iletileri yer almaktadır.

SoundCloud hesabı ve aboneliği size reklamsız dinleme opsiyonu sunmaktadır. Böylece önizleme olmadan yüksek kaliteli ses ve offline dinleme özelliklerine haiz olunmaktadır. Bir kullanıcı hesabı oluşturduğunuz takdirde kayıtlı şarkılara ve öteki verilere hem uygulamadan hem internet sitesinden erişmek mümkündür.

En İyi Müzik Dinleme Uygulamaları: Sonuç

Müzik dinlemeyi seven biriyseniz, çok muhtemelen akıllı telefonunuzda yer alacak müzik dinleme uygulaması sizin için olabildiğince mühim olacaktır. Bu programlardan beklentiler şahsa göre değişkenlik gösterse de en mühim neden doğal ki kesintisiz ve ulaşılabilir bir müzik dinleme uygulamasına haiz olmaktır.

Kesintisiz bir müzik dinleme uygulamasının yanı sıra kullanıcı kullanıcı arayüzü de mühim olacaktır. Öte taraftan ses kalitesi, kullanılabilirlik ya da kullanıcı tecrübesi öteki tercih etme unsurlarını oluşturur. Tüm bu etkenler doğrultusunda oluşturduğumuz en iyi müzik dinleme uygulamaları önerilerini sizler için bir araya getirdik.

Yapılan her etkinlik de müziğin ruhunu dinlendirdiğine dair ilmi gerçeklikleri duymuş olma olasılığınız çok yüksek. Eğer bu ilmi gerçekliği duyduysanız ve müzik sizin için vazgeçilmez bir unsursa sınırsız müzik sizin için en mühim tercih olacaktır. Bu nedenle sınırsız müzik dinlemenin keyfine ulaşmak için müzik dinleme uygulamaları mühim hale geliyor. Birbirinden değişik deneyimlerin bulunmuş olduğu muhtelif sayıda platformda kullanıcılar bir araya geliyor.

Müzik akış hizmetleri vasıtasıyla şahsi müzik kitaplığınızın keyfini çıkarabilirsiniz. En iyi müzik uygulamaları önerilerinde listelediğimiz platformlarda yeni sanatçılar keşfetme, milyonlarca şarkıya ya da sanatçıya ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Bu uygulamaların birçoğu bedava olmakla birlikte Android ve iOS cihazlar ile de uyumludur.

Ancak mühim nokta en iyi kullanıcı deneyimine haiz uygulamalara ulaşabilmenin tek yolu ücretli sürüme haiz olmaktır. Platformların birçoğunda aboneliklere hususi bedava tecrübe etme imkanı bulunmaktadır. Eğer size makul olan müzik dinleme uygulamasına karar verdiyseniz geriye kalan tek şey hesap kurmak olacak.

Peki en iyi müzik uygulamaları önerileri listemizde yer verdiğimiz platformları iyi mi buldunuz? Kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak sizler için İdeal platform hangisi?