En İyi Borsa Uygulaması – 2022

resim60184251
resim60184251

Teknolojinin gelişmesi çoğu alanı takip edebilmek için değişik olanakların da ortaya çıkmasını sağladı. Geçmiş dönemlerde hayal edemeyeceğimiz bir hızda borsa takip edeni yapmak günümüzde mümkün. Üstelik bunu akıllı telefonlar üstünden bile gerçekleştirmek olabildiğince kolay. Ancak en iyi borsa uygulaması konusu ile ilgili kullananların kafasında soru işareti oluşabiliyor.

Bu soru işaretlerine son vermek amacıyla tatbik mağazalarında yer edinen en iyi borsa programları listesini sizler için hazırladık. Kullanıcılar tarafınca en müspet değerlendirmeleri almış uygulamalara listemizde yer vermeye çalıştık. Şimdi sözü uzatmadan en iyi borsa uygulaması listemizin üyelerine göz atalım.

İçindekiler

Midas

midas

En iyi borsa programları sıralamasında yer edinen Midas canlı borsa takip edeni konusu ile ilgili en mühim programlar içinde yer alıyor. Tamamen canlı veriler ile hem ABD hem de Borsa İstanbul hisselerini Midas vasıtasıyla takip edebilmek mümkün. Ayrıca dilediğiniz şirketlerin finansal bilgilerini incelemek ve daha önceki hareketlerine görüntülemek de Midas’ın sundukları içinde bulunuyor.

Tüm bunlara ayrıca Midas ile borsa alım-satım işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Midas, canlı verilerde olduğu gibi hem ABD hem de Borsa İstanbul üstünden pay satın alımını olası kılıyor. Ayrıca parça pay ile yatırımcılara dilediği bütçeye göre pay alma opsiyonu de sunuyor.

Borsa haberleri ve Midas Akademi gibi mecralarla da yatırım konusu ile ilgili kullanıcıyı geliştirmeyi hedefleyen Midas hem App Store hem de Google Play Store üstünden bedava bir halde indirilebiliyor.

Investing

investing en iyi borsa uygulaması

Listemizin ikinci esnasında finans ve borsa takip edeni denince en başında akla gelen programlardan biri olan Investing yer alıyor. Uzun uzun yıllardan beri borsa takibinin olmazsa olmaz siteleri içinde yer edinen Investing, sunmuş olduğu çoğu vasıta ile yatırım yapan kullanıcılarına destek olmaya çalışıyor.

Uygulamada yer edinen en mühim araçlardan birisi anlık veri havuzu oluyor. Dünyanın en mühim borsalarındaki hareketlenmeleri canlı olarak kullanıcılarına aktarıyor. ABD’de prosedür gören S&P 500, Nasdaq gibi borsalara ayrıca Borsa İstanbul gibi Türk endeksleri de uygulamada mevcut.

Bu verilere ayrıca pay senetleri, para birimleri ve kurları, ürem oranları gibi nedenler da canlı olarak Investing’de yer alıyor. Ayrıca şahsa hususi olarak açılan listeler ile pay takip edeni ve mühim ekonomik vakaları takip edebilmek de Investing ile olabildiğince kolay hale geliyor.

Investing programını kullanarak portföy oluşturabilir ve takip edebilirsiniz. Aynı zamanda takip ettiğiniz pay senetlerinde oluşan dalgalanma ve hareketlenmelere karşı Investing’den uyarı almak da mümkün. Daha daha önceden ayarladığınız takdirde tatbik sizin için bu hisseleri takip ediyor ve size bildirim gönderiyor.

Tüm bu özelliklerin dışında kur dönüştürme gibi birtakım finansal araçlar da Investing’de mevcut. Aynı zamanda dünyanın her yanından iktisat haberleri ve analizlere de tatbik üstünden ulaşabilirsiniz. Dünyanın çoğu ülkesinde yer edinen en mühim borsa endekseleri Investing’de mevcut. Ayrıca canlı grafikler ve veriler ile Investing’in en iyi borsa uygulaması olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Investing, hem Android hem de iOS platformunda bedava olarak bulunuyor. Herhangi ek bir bedava olarak Investing’i indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ancak tatbik içinde reklamlar ve tatbik içi satın alma seçenekleri olduğunu belirtmek gerek.

Foreks

Listemizin üçüncü esnasında yer edinen tatbik ise Foreks oluyor. Foreks Trader şeklinde de malum tatbik yatırımcılar için çoğu vasıta ve neden sahip. Üstelik Türkçe desteği ile de olabildiğince fazla kullanıcı tarafınca tercih edilen bir tatbik olduğunu belirtmek gerek.

Foreks Trader programını kullanarak aktüel döviz hareketleri ve canlı borsa verilerini görmek mümkün. Böylece gün içinde gerçekleşen gelişmeler rahatlıkla tatbik içinden takip ediliyor. Ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen iktisat haberleri ve borsa analizleri de yatırımcılara kolaylık sağlıyor.

Uygulama içinden kullananların oluşturabileceği listeler ile en çok tercih edilen hisselerinizi de takip edebilirsiniz. Başarılı ve sade arayüzü vasıtası ile hisselerinizin aktüel durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bunlara ayrıca fiyat alarmı kurabilir ve ani durumlar karşısında kısa sürede aksiyon alabilirsiniz.

Üstelik ancak pay değil bunun yanı sıra döviz, altın, kripto para gibi piyasaları da Foreks üstünden takip edebilmek mümkün. Ayrıca BİST ve VİOP işlemleri de tatbik üstünden yapılabiliyor. Bir öteki deyişle ancak takip değil bunun yanı sıra prosedür yapmak için de etkin bir tatbik olduğunu söylemek mümkün.

Eğer yatırım araçlarınızın aktüel durumunu takip edebileceğiniz bir tatbik arıyorsanız Foreks Trader işinze yarayacaktır. Aynı zamanda prosedür de yapabileceğiniz bu tatbik hem Android hem de iOS platformlarında bedava olarak bulunuyor.

Canlı Borsa

canli-borsa

En iyi borsa uygulaması listemizde yer edinen bir öteki tatbik ise RSS Interactive tarafınca tasarlanan Canlı Borsa oluyor. Bu tatbik vasıtası ile Türkiye ve öteki ülkelerdeki borsa endekslerini canlı olarak takip edebilmek olası hale geliyor. Aynı zamanda bu endekslere ait grafikler de uygulamada yer alıyor.

Türkçe arayüzü ve kolay kullanması vasıtası ile Canlı Borsa, piyasada yer edinen en iyi borsa takip uygulamalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Canlı Borsa, kullanıcıya hususi bir tecrübe oluşturmaya imkân sağlıyor. Aynı zamanda yatırımcıların kullanacağı çoğu vasıta da tatbik içeriğinde mevcut.

Dileyen kullanıcılar takip edebilmek istediği hisseler, birimler vb. unsurlardan oluşan bir sıralama hazırlayabiliyor. Daha sonra bütün araçları bir arada görüntülemek olası hale geliyor. Buna ayrıca uygulamada alarm özelliği de mevcut. Böylece ani durumlarda kısa sürede haberdar olmak mümkün.

Benzer uygulamalarda da yer edinen haberler özelliği Canlı Borsa’da da yer alıyor. Aynı zamanda değişik ülkelerin ürem oranları ve döviz kurları da uygulamada mevcut. Yalnızca Türk hisseleri değil bunun yanı sıra yabancı hisseleri de tatbik üstünden takip edebilmek olabildiğince kolay. Ayrıca Nasdaq, S&P 100 gibi yabancı endeksler de uygulamada yer alıyor. Bu uygulamanın Play Store ve App Store’da tamamiyle bedava olduğunu da belirtelim.

DövizFX

dovizfx

Adından da anlayabileceğiniz gibi DövizFX, en iyi borsa programları içinde döviz takibine odaklanmış bir tatbik olarak karşımıza çıkıyor. Güncel bir halde piyasadaki mühim yatırım araçlarına dair hareketleri takip etmeye imkân sağlıyor.

DövizFX ile borsa endeksleri ve pay senetlerini canlı bir halde takip edebilmek mümkün. Aynı zamanda çeyrek altın, yarım altın, 14 ayar, 18 ayar gibi değişik altın değerlerini de canlı olarak takip etmeye destek oluyor. Bunlara ayrıca değişik döviz kurlarını da tatbik üstünden takip edebilmek mümkün.

Genel anlamda öteki programlar ile benzer özelliklere haiz olsa da DövizFX de denemeye kıymet borsa takip uygulamalarından birisi. Üstelik hem Android hem de iOS platformunda bedava olarak bulunuyor.

TradingView

tradingview

Listemizde yer edinen bir öteki borsa uygulaması ise TradingView oluyor. TradingView, yatırım ve finans konusu ile ilgili amatörler ve deneyimli kullanıcılar için kullanması kolay araçlar sunuyor. Üstelik kolay ve anlaşılır arayüzü vasıtası ile gayet kolay bir kullanım imkanı da sağlıyor.

Dünyanın en mühim endeksleri içinde sayılan Nasdaq, S&P 500, Dow Jones gibi borsa endekslerini TradingView ile takip edebilmek mümkün. Ayrıca uygulamada yer edinen yatırım araçlarının aktüel hareketlerini anlık olarak takip etmeye de imkân sağlıyor. Üstelik bu verilerin grafikleri de uygulamada mevcut.

TradingView ancak bir borsa takip uygulaması değil. Aynı zamanda bu uygulamayı bir borsa toplumsal ağı olarak nitelendirmek de mümkün. Dünyanın dört bir yanından TradingView kullanan analistler ve kullanıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yatırımlar konusu ile ilgili ayrıntılı yorumlar alabilir ve değişik kullananların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Uygulamanın kullanıcılara sunmuş olduğu birtakım araçlardan bahsetmiştik. Bunların içinde şahsa hususi takip listeleri yer alıyor. Belirlediğiniz endeksler, pay senetleri, dövizler gibi öğeleri takip edebilirsiniz. Aynı zamanda bu listeler için alarm oluşturmak da mümkün.

Yalnızca bu araçlar değil bunun yanı sıra altın, gümüş, petrol, buğday gibi mamüllerin fiyatlarını da TradingView ile takip edebilirsiniz. Ayrıca kripto para borsalarını da tatbik üstünden takip etme şansınız mevcut. Genel anlamda neredeyse bütün borsa araçlarını TradingView ile takip edebilirsiniz.

Buna ayrıca iktisat haberleri de uygulamada yer alıyor. Ayrıca değişik platformlarda oluşturduğunuz hesapları senkronize edebilirsiniz. Böylece kesintisiz bir tatbik tecrübesi yaşamak da olası hale geliyor. TradingView iOS ve Android platformlarında bedava olarak kullanıcılara sunuluyor.

FinansCepte

finanscepte

En iyi borsa programları listemizin son sıralarına yaklaşıyoruz. Sondan ikinci sırada ise karşımıza FinansCepte uygulaması çıkıyor. Eğer ancak borsa takip edeni yapmak değil bunun yanı sıra bir finans toplumsal ağına katılmak istiyorsanız FinansCepte sizin için makul olabilir.

FinansCepte, genel hatlarıyla borsa takip uygulamalarının sunmuş olduğu çoğu aracı kullanıcılarına sağlıyor. Güncel döviz kurları, kripto para değerleri, BİST pay sentleri vb. öğeleri FinansCepte ile takip edebilmek mümkün. Ayrıca uygulamada yer edinen döviz çevirici gibi araçlar ile yatırım işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Buna ek olarak; ev, otomobil ve gereksinim kredisi sorgulamak için bir vasıta da uygulamada yer alıyor. Ayrıca uygulamanın pro sürümünde kripto para alış ve satış sinyalleri özelliği de mevcut. Üstelik çoğu pay senedi ve kripto para için grafik ve yorumlara da uygulamadan erişebilirsiniz.

Diğer uygulamalarda bulunan sıralama oluşturma özeliği FinansCepte’de de mevcut. Yatırım araçlarınızın aktüel durumunu ve kar/zarar durumunuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca en az rötar ile BİST fiyatlarını ve aktüel kurları takip edebilmek de mümkün.

Bunların dışında sunulan bir öteki hususiyet ise alarm oluyor. Dilerseniz telefon bildirimi, isterseniz de e-posta ve SMS ile alarm alabilirsiniz. Bu ve aynısı çoğu özelliğe haiz FinansCepte’nin standart versiyonu işe bedava olarak indirilebiliyor. Daha ilkin de belirttiğimiz gibi ancak bir borsa takip uygulaması değil bunun yanı sıra bir toplumsal ağ arıyorsanız FinansCepte’ye bakmanızı öneri ederiz.

Yahoo Finance

yahoo-finance en iyi borsa uygulaması

En iyi borsa programları listemizin son esnasında ise Yahoo Finance yer alıyor. Gerçek zamanlı olarak borsa bilgilerini takip edebildiğiniz Yahoo Finance piyasadaki en etkin programlardan birisi. Ancak uygulamanın en mühim dezavantajlarından birisi Türkçe desteği olmayışı. Aynı zamanda Yahoo Finance’in ücretli sürümler ile tam kullanım sağladığını da belirtelim.

Uygulamada yer edinen şahsi portföy takip edeni vasıtası ile yatırım araçlarınızın performansını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda şahsa hususi haberler de Yahoo Finance uygulamasında yer alıyor. Böylece yatırım araçlarınız hakkındaki en aktüel gelişmelere de uygulamayı terk etmeden ulaşabilirsiniz.

Genel anlamda yatırımcılar için çoğu vasıta sunan Yahoo Finance çok sayıda cihazda senkronize olarak çalışmaya da imkân sağlıyor. Aynı zamanda uygulamada yer edinen grafikler de karşılaştırmaları daha somut hale getiriyor. Tüm bu özellikleriyle piyasadaki en etkin programlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca Apple’ın borsa verilerini de Yahoo Finance’den aldığını belirtelim.

Yahoo Finance’i bedava olarak indirmek mümkün. Ancak daha ilkin de belirttiğimiz gibi uygulamanın değişik ücretli sürümleri mevcut. Eğer finans ve yatırım mevzusuna yeni giriş yaptıysanız bu planları almanızı önermiyoruz. Yine de sunmuş olduğu avantajlara göz atmak isteyebilirsiniz.

En İyi Borsa Uygulamaları: Sonuç

Sizler için hazırladığımız en iyi borsa uygulaması sıralaması burada sona eriyor. Listemizde birbirinden değişik borsa takip uygulamalarına yer verdik. Bu programlardan bazılarında prosedür yapabildiğinizi de unutmamak gerek. Bir öteki deyişle her kullanıcıya hitap edecek programları listeye dahil etmeye çalıştık. Bunu yaparken uygulamaların başarılı olmasını da doğal ki göz ardı etmedik.

Siz bu programlardan hangilerini kullanıyorsunuz? Önerdiğimiz programlar dışında sevmiş olarak kullandığınız bir borsa takip uygulaması var mı? Liste dışından kullandığınız borsa uygulamalarını aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimiz ile ilgili görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın!