Forspoken, 2023 Yılında Oyuncularla Buluşacak!

resim15702970
resim15702970

Oyun sektörü, gün geçtikçe gelişerek büyümeye devam ediyor. Bu doğrultuda yeni nesil oyunlar da oyuncularla buluşuyor. Yakın zamanda oyuncularla buluşması beklenen oyunların başlangıcında Forspoken geliyor. Square Enix tarafında tasarlanan oyun, oyuncular tarafınca büyük bir merakla bekleniyor. Yakın zamanda meydana getirilen açıklamalar, oyunun 2022 yılının sonlarında piyasaya sürüleceğini gösteriyordu. Ancak son bilgilere göre Forspoken, 2023 senesinde oyuncularla buluşacak!

Square Enix tarafınca meydana getirilen açıklama, oyuncularda hayal kırıklığı yarattı. Birçok oyuncu, oyunun 2022 sonbaharında piyasaya sürülmesini bekliyordu. Fakat oyunun imalatçı şirketi, yapmış olduğu bir açıklamayla oyunun 2023 yılına ertelendiğini duyurdu.

Forspoken, Ocak 2023’de Piyasaya Sürülecek!

Japonya merkezli oyun geliştiricisi Square Enix, oyun sektörünün en etkin şirketlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, bir süredir Forspoken üstünde çalışıyor. Square Enix, 2020 senesinde katılmış olduğu bir etkinlikte oyunu “Project Athia” olarak duyurmuştu. Ancak bu etkinlikte şirket, oyunun detaylarını paylaşmamıştı. Bundan kaynaklı oyuncular, Project Athia olarak tanıtılan oyunun hangi oyun olacağını büyük bir merakla bekliyorlardı.

Bir sür ilkin Square Enix, bu oyunun Forspoken olacağını doğruladı. Bunun üstüne oyunseverler, oyunun çıkış zamanı beklemeye başladılar. Oyunun yapımcıları, ilk etapta oyunu 2022 yılının sonlarına doğru oyuncularla buluşturmayı hedefliyorlardı.

Bu doğrultuda meydana getirilen planlamaya göre Forspoken, 2022 sonbaharında piyasada yer edinmiş olacaktı. Fakat firma tarafınca meydana getirilen planlamalarda bir değişim oldu. Square Enix, yapmış olduğu yeni bir açıklamayla Forspoken’in bilgisayar ve PlayStation 5 sürümlerinin çıkış tarihini 24 Ocak 2023 olarak duyurdu.

Şirket tarafınca meydana getirilen bu duyuru, çoğu oyuncuda hayal kırıklığı yarattı. Aynı zamanda oyunseverler, oyunun geliştirilme sürecinde bir problem çıkıp çıkmadığı konusu ile alakalı meraklanmaya başladılar. Bunun üstüne şirket, oyunun geliştirilme aşamalarında bir problem olmadığını belirtti.

Square Enix, oyunun geliştirilme sürecinin büyük oranda tamamlandığını belirtti. Şirket, kalan zamanda oyunun son ayarlarının yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada Square Enix, ertelemenin sebebini net olarak belirtmedi. Fakat paylaşılan bilgilere göre firmanın oyunculara mükemmel bir oyun sunmayı hedeflediğini söyleyebiliriz. Bu doğrultuda Square Enix, oyunun çıkış tarihini birkaç ay erteleyerek oyunun son ayarlarını aceleye getirmek istememiş gibi duruyor.

Şirket, oyunla alakalı aktörleri daha çok merakta bırakmayacaklarını da belirtti. Bu kapsamda Square Enix, yaz süresince Forspoken ile alakalı muhtelif detayların duyurulacağını açıkladı. Sizler ilk etapta “Project Athia” olarak duyurulan Forspoken ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

Sizce Square Enix, oyuncuların beklentilerini karşılayacak bir oyun geliştirebilecek mi? Sizler de büyük bir heyecanla beklenen Forspoken hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.