God of War Ragnarök Çıkış Tarihi Açıklandı

resim95952500
resim95952500

Merakla beklenen God of War Ragnarök oyununun çıkış zamanı resmi olarak açıklandı. Daha önceki oyunu 2018 senesinde çıkan serinin devam oyununun bu sene içinde oyuncularla buluşacağı tahmin ediliyordu. Santa Monica Studio tarafınca meydana getirilen resmi izahat ise oyunun 9 Kasım 2022 tarihinde oyuncularla buluşacağını duyurdu.

Konuyla alakalı resmi ilan PlayStation Blog üstünden paylaşıldı. Geliştiriciler oyunun çıkış tarihinin yanı sıra yeni bir sinematik tanıtım videosu da paylaştı. “Baba ve Oğul” adlı videoda Kratos ve Atreus’un bir öbek hasım ile savaştığını görmek mümkün. Ancak aşağı yukarı yarım dakikalık videoda maalesef oyun içi bir imaj yer almıyor.

Buna ayrıca oyunun ön sipariş zamanı de ortaya çıktı. God of War Ragnarök ön siparişleri 15 Temmuz tarihinde başlayacak. Oyunun ön siparişe açılacağı saat ise TSİ 15:00 olarak anlatım ediliyor. Birkaç değişik versiyon ile oyuncuların karşısına çıkacak oyunun fiyatı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Oyunun hem PS4 hem de PS5 için çıkış yapacağı anlatım ediliyor. Oyunun PS4 versiyonunu alan kullananların PS5’e geçmek için ödeyeceği ücret de paylaşılan bilgiler içinde yer alıyor. Henüz Türkiye fiyatı bilinmese de “10 dolar ya da para birimi eşdeğeri” karşılığında oyunu PS5 sürümüne yükseltmek olası olacak.

God of War Ragnarök Collector’s Edition Açılış Videosu Yayınlandı

Kratos ve Atreus’un sinematik tanıtım videosu dışında oyunun muhtelif sürümleri de ortaya çıktı. Bu sürümler içinde en dikkat çekenler ise Collector’s Edition ve Jötnar Edition oldu. Kutu açılışlarını ise oyunun sanat direktörü Rafael Grassetti ve Thor karakterinin seslendirmeni Ryan Hurst gerçekleştirdi.

Fiziksel eşyalara da haiz olan bu sürümlerin içerisinde; 16 inç boyutunda bir Mjölnir replikası, 2 inç boyutunda Vanir İkizleri heykeli, çelik bir oyun kutusu, Draupnir yüzüğü ve daha çoğu eşya yer alıyor. Ancak bu kutuların içerisinden oyun diskinin çıkmadığını da belirtmekte yarar var.

Ayrıca oyunun Launch Edition, Standart Edition ve Digital Deluxe Edition versiyonları da mevcut. Oyunun standart versiyonu hariç öteki sürümlerinde ise oyun içi eşyalar oyunculara sunuluyor. Önümüzdeki dönemde değişik sürümlerin fiyatlarının da açıklanacağı tahmin ediliyor.

God of War Ragnarök çıkış zamanı sonunda resmi olarak açıklandı. Peki siz yeni God of War Ragnarök ile alakalı ne düşünüyorsunuz?