Sony PlayStation Stars Programını Tanıttı

resim58197302
resim58197302

Sony, oyuncular için PlayStation Stars adlı yeni bir sadakat programı başlatacağını duyurdu. Senenin ilerleyen zamanlarında etkin hale gelecek programda dijital koleksiyonlar, ödüller ve puanlar yer alacak. Ayrıca bu programın tamamiyle bedava olacak.

Konuyla alakalı izahat Sony’nin resmi PlayStation blog sayfasından paylaşıldı. Sony yeni uygulama vasıtası ile oyunculara ödüller dağıtacak programın detaylarını da paylaştı. Ücretsiz programda oyuncuların birtakım etkinlikleri tamamlayarak puan ve ödül kazanacağı anlatım ediliyor. Üstelik puanlar ile oyun satın almanın da olası olduğu birçok avantajın kapısı açılıyor.

Buna ayrıca Sony, PlayStation Stars programında “dijital koleksiyonlar” dağıtacağını da dile getiriyor. Her ne kadar kulağa NFT gibi gelse de bu koleksiyonların bambaşka bir şey olduğu aktarılıyor. Koleksiyonların, oyunlarda bulunan karakterlerin figürleri ve aynısı unsurların bulunduğu dijital temsiller olduğu belirtiliyor. Hatta eski Sony cihazlarının bile dijital koleksiyonlarda yer alabileceği belirtiliyor.

Şirket paylaşmış olduğu yazıda koleksiyonları açıklarken oldukça seyrek eserlerin varlığından bahsediyor. Ancak yalnızca eğlence amaçlı toplanacak koleksiyonların da altını çiziyor. Ayrıca devamlı yeni koleksiyon parçalarının listeye ekleneceğini dile getiriyor. Şirket koleksiyonlardan bahsederken ödül kelimesini kullanmaya da itina gösteriyor. Bu sayede NFT gibi parayla satın alınmayan bir neden bulunduğunu vurguluyor.

Puanlar ile Oyun Satın Almak Mümkün!

PlayStation Stars programının en dikkat çeken yanlarından biri ise toplanan sadakat puanlarıyla PlayStation Store’dan alışveriş yapmanın olası olması. Paylaşılan bilgilere göre puanlar ile bir katalog üstünden alışveriş yapılıyor. Bu katalog PSN cüzdanına para eklemek için bir ürün de dahil birçok ürün ile kullanıcılara sunulacak gibi gözüküyor.

Üstelik PlayStation Plus üyeleri için ek avantajlardan da bahsediliyor. PlayStation Plus üyelerinin PlayStation Store üstünden yapmış olduğu alışverişlerde kendiliğinden puan kazanacağı anlatım ediliyor. Normal şartlarda ise puan kazanmak için oyun oynamak ya da turnuva ve kupa kazanmak gibi görevler mevcut.

Şimdilik PlayStation Stars programının bunlarla sınırı olan olduğu anlatım ediliyor. Ancak ilerleyen dönemde uygulamaya yeni özelliklerin ekleneceği de dile getiriliyor. Ayrıca özelliğin hemen hemen kontrol aşamasında olduğu belirtiliyor. 2022 yılının ilerleyen dönemlerinde ise seçili bölgelerde PlayStation Stars kullanabilmek olası hale gelecek.

Siz yeni PlayStation Stars programı ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Sony’nin yeni sadakat programı hakkındaki görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.