Samsung SmartThings’in IoT Cihaz Desteğini Genişletecek

resim91301398
resim91301398

2022 yılının başlarında Samsung, SmartThings’in IoT cihazlarla beraber çalışabilirliğini geliştirmek için bir adım atmıştı. Bunun kararında ise Samsung, Home Connectivity Alliance’ı (HCA) kurduğunu duyurmuştu. Bu birlik ise birkaç ay içerisinde Berlin’deki IFA 2022’de kendini gösterecek gibi gözüküyor.

Markaların kendilerini Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı olan IFA’da göstermesi ehemmiyet taşıyor. Samsung gibi bir markanın öteki markalarla işbirliği içerisinde olması da dikkat çekiyor. Samsung’un etkinlikte amacı ise SmartThings’in daha çok IoT aygıt desteği sayesinde gelişmesi olarak anlatım ediliyor. Samsung bu düşüncesini IFA 2022’de göstermeyi planlıyor.

IFA 2022’de Samsung SmartThings Öne Çıkacak

Samsung, bu sene gerçekleşecek IFA’da IoT mevzusundaki etkililiğini artırmaya çalışacak. Etkinliğin ise eylül ayının ilk haftası içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor. Samsung’un, 2 Eylül’de HCA hakkında ek açıklamalar yapması da beklentiler arasında. Bunun kararında Samsung’un SmartThings markasının genişlemesini ve alaka görmesini sağlayacak gibi duruyor.

Ocak ayındaki duyuruya göre Samsung Home Connectivity Alliance’a öncülük ediyor. HCA’ya üye olan firmalar ise; American Standard, Arçelik, Beko, Electrolux, GE Appliances, Grundig, Haier, Leader, Trane ve Vestel şeklinde anlatım ediliyor. Şirketlerin arasında Türkiye’yle bağlantılı olan Arçelik, Beko ve Vestel de göze çarpıyor.

Son raporlara göre Samsung’un SmartThings platformu bu sene içerisinde büyük bir güncelleme alacak. Bunun kararında ise yukarıda belirtmiş olduğumuz HCA üyeleri tarafınca meydana getirilen akıllı ev cihazlarının da programla uyumluluk kazanması bekleniyor.

Markalar ile oluşan bu birliktelik, SmartThings platformunu genişletmeye yardımcı olacak. Bu vaziyet da ek IoT cihazları ve ev aletlerinin SmartThings desteği içermesiyle olası hale gelecek. Samsung’un bu ara irtibat hususi durumunu IFA 2022’de göstermek istediği söyleniyor.

Samsung’un SmartThings güncellemesi, bu sene piyasaya sürdüğü yeni modelleri de destekleyecek. Bu modeller, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 olarak tahmin ediliyor. Ayrıca yeni güncelleme ile Android 13 ve One UI 5.0 için de yardımcı sağlayacağı anlatım ediliyor.

Buna ayrıca güncellemeyle Samsung SmartThings, Philips Hue Sync için de bir yardımcı sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar Hue model ışıklarını da SmartThings üstünden denetim etme şansını yakalayacak. Parlaklık açma ve kısma, televizyondaki içerik ile ahenkli çabalama gibi özellikler de uygulamada yer alacak.

Peki siz Samsung’un SmartThings programını kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.