Hacker Saldırılarını Gerçek Zamanlı Olarak İzlemek

Sosyal ağların yaygınlaştığı şu anda her gün dünya genelinde bir sürü internasyonal hacker yani siber saldırı olmaktadır.

Oluşan bu saldırıları meraklısı olarak takip edebilmek talep eder miydiniz? Hangi ülkeden hangi ülkede bulunan bir server ya da noktaya siber tecavüz var görmek istiyorsanız bu prosedür artık mümkün. Siber emniyet firması Norse, dünya üstündeki uluslararası Hacker saldırılarını anında izleyebileceğimiz bir internet sayfası oluşturmuş. Bu sayfada oluşan saldırıların nereden nereye yapıldığını harita üstünde görebiliyorsunuz.

Neler Okuyacaksınız? →

Hacker Saldırılarını Gerçek Zamanlı Olarak İzleme

Bu anlık hacker tecavüz haritası, meydana getirilen bütün saldırıları değil, yalnızca saptanabilenleri gösteriyor. Ama gene de siber dünyada neler olup bittiğine hoş bir örnek. Özellikle de Çin’den ABD’ye ve Amerika içerisinde karşılıklı meydana getirilen saldırıların miktarı ve yoğunluğu dikkat çekici.

Siz de anlık siber saldırıları merak edip seyretmek istiyor iseniz, buraya tıklayıp Norse’un sitesine gidebilirsiniz.

İlgili Web Sayfadan Bir Görüntü

Norse ‘nin alakalı internet sayfasında dünya haritasını görüyoruz ilk önce sonra karşımıza ekranda şunlar belirmektedir; Attack Origins, Attack Targets, Attacks, Attacks Types gibi bölümler mevcuttur.
Bu izahat bölümleri şu anlamı taşımaktadır;

Hacker Saldırılarını Gerçek Zamanlı Olarak İzlemek
  • Attack Origins: Siber saldırının yapıldığı noktaları göstermektedir.
  • Attack Targets: Siber saldırının yapıldığı hedefleri göstermektedir.
  • Attacks: Saldırının yapıldığı internet bağlantısını göstermekte.
  • Attacks Types: Siber saldırının tipini göstermiştir nereye iyi mi gibi bilgiyi vermekte bizlere.