Huawei Mate 50 Serisi Yakında Piyasaya Çıkacak

resim79691710
resim79691710

Çin’in en mühim akıllı aygıt üreticilerinden Huawei, bir süredir gündemden düşmüyor. Şirket, bir sonraki akıllı aleti olan Huawei Mate 50 serisi için hazırlıyor gibi gözüküyor. Önceki tahminler, Mate 50 serisinin ağustos sonlarında piyasaya çıkacağını gösteriyordu. Şimdi ise üç Huawei Mate 50 aletinin piyasaya çıkma tarihinin eylül ayına kadar uzayacağıyla alakalı bir tahmin gündeme geldi.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihiyle alakalı malumat sızıntılarıyla Weibo platformundaki meşhur bir araştırmacıdan geldi. Sızıntılarıyla meşhur Shi Guan, kısa sürede Mate 50 serisiyle alakalı birtakım bilgiler paylaştı. Guan, Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS Porsche Design olmak suretiyle üç Mate 50 serisinin eylül ayında piyasaya çıkacağını belirtti.

Huawei Mate 50 Serisi Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Huawei, Mate 50 serisi için rastgele bir lansman bilgisi vermedi. Aynı zamanda bu serinin özellikleriyle alakalı de pek bir malumat mevcut değil. Ancak söylentilere ve tahminlere göre Mate 50 serisi için birtakım bilgiler kendisini gösterdi. Huawei yetkilileri, Mate 50’nin aktüel ve kuvvetli bir donanımlarla geleceğini söylemişti. Bu nedenle tahminciler, Mate 50 serisinin Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacağını düşündüler.

Bunun yanısıra Huawei Mate 50 Pro’nun en çok emniyet için geniş bir çentik ve yüz kimliği özelliği ile geleceği tahmini yer aldı. Ayrıca Huawei’nin yeni teknolojilerle desteklenen kuvvetli bir kamera sistemine haiz olacağı kanaati de kendisini gösterdi.

Bu nedenle tahminler, serinin XMAGE kamera sistemini içereceği yönünde ilerledi. Buna ayrıca Mate 50 Pro’nun kavisli bir ekrana haiz olacağı bilgisi de geldi. Ayrıca şirketin, iyi fer ve net sahneler sağlaması için Ultra-Vision teknolojisinden de yararlanacağı tahmin edildi.

Mate 50 serisinin eylül ayında piyasaya çıkacağını söyleyen kaynak, diğer bir bilgiyle daha geldi. Weibo tahmincisi Guan, Mate 50 akıllı telefon geliştirmesi için iddia edilen planı paylaştı. Şirketin ağustos ayında Mate 50 serisinin hazırlıklarına başlayacağını ve hazırlıkların ay sonuna kadar bitmiş olacağını söyledi.

Bir diğer iddia ise Huawei’nin Mate 50 serisinin resmi tanıtımını paylaşacağı yönünde ilerledi. Mate 50 serisinin ilk görüntüsünün ise 5-9 Eylül içinde ortaya çıkacağıyla alakalı tahminler de geldi. Ancak Huawei, şimdiye bu mevzu ile alakalı rastgele bir izahat yapmadı.

Peki sizler Huawei Mate 50 serisinin yakında piyasaya çıkması ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Huawei Mate 50 serisi ile alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.