Twitter Blue Abonelik Fiyatı Zamlanıyor!

resim37895878
resim37895878

Son zaman yeni güncellemeleri ve özellikleri ile gündemden düşmeyen Twitter, yeni bir mevzu ile daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz sene tanıtılan Twitter Blue, ücretli bir hizmet olarak karşımıza çıktı. Geçen sene 2,99 Amerika doları ile kullanıma sunulan hizmetin abonelik fiyatı artış yaşıyor. Twitter Blue abonelik fiyatı ABD’de ayda 4,99 dolara yükseliyor.

Twitter Blue abonelik fiyatının güncellenmesinin sonrasında Türkiye’deki fiyatı da bir öteki merak konusu. Ancak Twitter Blue halen Türkiye’de aleni değil. Öte taraftan abonelik fiyatlarının, iOS kullanıcıları için App Store’da 30,99₺ olacağı yer alıyordu. Android kullanıcıları için ise Play Store’da 47,99₺ olarak yer almıştı. Şimdi ise aktüel fiyatların, App Store’da aşağı yukarı 45₺,Play Store’da ise 65₺ gibi bir fiyata yükseleceği düşünülüyor.

Öte taraftan fiyat güncellemesi yeni aboneler için geçerli olacak. Ancak hali hazırda Twitter Blue abonesi olan kullanıcılar için bir opsiyon yer alıyor. Eski aboneler için Twitter, ekim ayına kadar özgün fiyata durağan(durgun) kalacaklarını belirtiyor. Dahası yeni nispet fiyatı yansıtılmadan minimum 30 gün ilkin iptal etme fırsatı da sağlanıyor.

Twitter Blue Abonelik Fiyatı Yaklaşık Yüzde 40 Zamlanıyor

Peki Twitter Blue nedir? Twitter Blue, Twitter deneyimlerinin bir üste seviyeye taşınmasında bir yoldur. Twitter Blue hizmetinin ayrıcalıklarında en mühim hususiyet “Tweeti Geri Al” olarak karşımıza çıkıyor. Ardından yer işaretleri klasörleri, okuyucu modu, hususi bir gezinme çubuğu ve en iyi makaleler sıralaması dikkat çeken özellikleri içinde yer alıyor. Hatta daha uzun videolar yükleme ve tatbik temasını değişiklik yapma gibi seçenekleri de mevcut. Ancak Twitter Blue yenilenen fiyatı ile ne kadar abone kazanacak sorusunun yanıtı bilinmiyor.

Her ne kadar bu hizmeti kullanan kullanıcılar için tercih edilen bir hizmet olsa da Twitter Blue reklam barındırmaya devam ediyor. Hatta hizmeti kullanan aboneler için en tercih edilen bölümü sadece düzenlenebilir Tweetler oluyor. Öte taraftan yenilenen fiyat ile alakalı net bir açıklamada yapılmadı. Kararın nedeni bilinmese de negatif ekonomik göstergeler nedeni gibi gözüküyor.

Şirket abonelere gönderilmiş olduğu e-postada ise şu açıklamalara yer verdi: “Twitter Blue oranı, istediğiniz birtakım özellikleri oluşturmaya devam etmemize, halihazırda sevdiğiniz özellikleri geliştirmemize ve gazeteciliği destekleme misyonumuzu sürdürmemize destek oluyor.”

Peki ya sizler Twitter Blue aboneliği ve zamlanan fiyatı ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.