NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur ve Neden Olmalı?

Yeni bir NVMe M.2 SSD Sabit Sürücüsünün takılması yalnızca sistem performansınızı artırmakla kalmaz, bunun yanı sıra cihazın ömrünü de uzatır. Adım adım talimatları,nasıl yükleyeceğiniz açıklanmıştır.

Neler Okuyacaksınız? →

NVMe Nedir?

NVMe (kalıcı hafıza ekspresi), bir bilgisayarın yüksek süratli Çevre Birimi Bağlantı Arabirimi Express (PCIe) veri yolu üstünden kurumsal ve client sistemleri ile yarıiletken sürücüler (SSD’ler) içinde veri aktarımını hızlandırmak için açılan bir ana bilgisayar denetleyici arabirimi ve depolama protokolüdür. .

M.2 SSD Nedir?

M.2 SSD, bilgisayar endüstrisi yöntem özelliklerine uyan ve ufak biçim faktörlü dahili olarak takılan depolama genişletme kartlarında kullanılan katı hal sürücüsüdür (SSD). M.2 SSD’ler, ultrabook ve tablet bilgisayarlar gibi ince, güç kısıtlamalı cihazlarda yüksek performanslı depolama sağlamak için tasarlanmıştır.

NVMe M.2 SSD Sabit Disk Neden Olmalı?

Bilgisayarınızın performansını arttırmak ya da eski bir sistemin ömrünü uzatmak istediğinizde, ilkin değiştirmeniz ihtiyaç duyulan en mühim bileşen durağan(durgun) diskinizdir. İşlemcinizi, belleğinizi ya da video kartınızı söylemedim mi? Birçok insan orada başlamış olacak ve ne yazık ki yanlış bir adım olacaktır.

Evet, hard disk ne kadar süratli olursa, malumat prosedür deneyiminizin bütün yönlerini hızlandırarak daha süratli veri okunabilir ve yazılabilir. Aslında, Samsung kontrol sonuçları, performans avantajlarının, CPU ve GPU grafik kartları gibi öteki üst seviye bileşenlerle beraber daha da büyük bulunduğunu gösterdi.

Bunu göz önünde bulundurarak, bilgisayarınıza bir NVMe M.2 PCI yuvası vasıtasıyla bağlanan yeni Geçici Olmayan Bellek Express (NVMe) protokolünü kullanarak yeni nesil durağan(durgun) sürücüyü iyi mi kuracağınızı göstermek için kolaylıkla anlatacağım. Bu doğru, bu yeni durağan(durgun) diskler için karmaşaya gerek yok!

Anakartınız da M.2 PCI yuvası yoksa ürkü yapmayın. Amazon’da bir M.2 PCI Adaptörünü 20$ ‘dan düşük bir fiyata (düşük derken işte bizde ki dolar kuruna göre hesap edin) yakalayabilirsiniz. Eski sistemler için kusursuz bir seçenek.

NVMe M.2 SSD Sabit Disk Nasıl Kurulur?

 • Başlamadan ilkin süratli bir hatırlatma: Bilgisayarınızı katiyen açmayın ve antistatik bilezik olmadan bileşenlere dokunmaya başlayın.
 • Sisteminizi açarak ve M.2 PCIe yuvasını bularak başlayın.
 • ASUS ROG anakartında, M.2 kullanıcı arayüzü sürücüyü serin tutmak için bir panelin altında gizlendi.
 • M.2 portunu ilk gördüğünüzde olabildiğince şok edici olabilir. Küçük ve kompakt.
 • M.2 SSD sürücünüzün uzunluğuna bağlı olarak anakart standoff vidasını takın. Benimki de dahil olmak suretiyle bu günlerde bir çok sürücü, M.2 2280 biçim faktörünü kullanıyor.
 • Ara parça vidası yerinde iken, sürücüyü yavaşça M.2 yuvasına kaydırmanızın tarihi gelmiştir. 30 derecelik bir açıyla başlayın. Göreceksiniz ki hafif çentiklidir.
 • Sadece orta basınçta arkadan basarak ittirin. Zorlama.
 • Kurulumdan sonra, yüksek bir konumda oturacaktır. Bu normal.
 • SSD’nin anakartla aynı hizada olmasını sağlayın ve boşluk vidasına oturun.
 • SSD sürücüsünü anakart braketine vidalayın. Sıkışana kadar sıkın. Kapatmaya gerek yok.
 • İşlem sonuçlanmış gibi görünüyor değil mi? 🙂

Yeni NVMe SSD sürücülerinin piyasaya sürülmesiyle, artık bilgisayarınızın genel performansını ve güvenilirliğini geliştirmek için daha iyi bir vakit yoktur. Samsung NVMe M.2 sürücüler, son olarak hafıza yongalarının bütün potansiyelini ortaya çıkardı ve 600MB / s’lik SATA sınırlamasını bozdu.

NVMe M.2 SSD Nedir Ve Ne Kadar Hızlı?

NVMe M.2 SSD Nedir Ve Ne Kadar Hızlı?