Saç Dibindeki Sivilcelere Çözüm

Saçımızın dibinde çıkan bazı durumlarda saçımızı taradığımız da ya da elimizde saçlarımıza dokunmak istediğimizde temas edip canımızın yanmasına niçin olan saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak dört önerimiz olacaktır.

Saç dibinde bulunan sivilceler genellikle stres, sağlıksız beslenme, alerjiler, ölü hücreler gibi tüm bunlar saç derisinde sivilce oluşumuna niçin olabilir.

Saç dibindeki sivilce sorunundan kurtulmak olası mü? Elbette ki her sıhhat sorununda olduğu gibi saç derisinde sivilce sorunu için ilkin hekime görünün sonrasında bu tabii formülleri deneyebilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Saç Dibindeki Sivilcelere Çözüm Olarak Dört Öneri

Saç Dibindeki Sivilcelere Çözüm
  1. Saç dibindeki sivilcelere alternatif çözüm olarak ilk ilkin ilk tavsiyemiz taze domatesin suyunu saç derisine uygulayın, 10 dakika beklemeye alın ve saçınızı durulayın. Neden bu şekilde bir şey yapıyoruz diye soracak olursanız domates suyunun içerisindeki asit, akneleri kurutucu hususiyet gösterir.
  2. Saç dibindeki sivilcerelere çözüm olarak ikinci önerimiz ise 1 kaşık domates suyu, birkaç damla limon ve yarım kaşık balı da karışmasını sağlayarak saç dibinde bulunan aknelere uygulayabilirsiniz. 5 dakika bekletip saçınızı ılık suyla durulayın. Bu tabiat tedavi yöntemini de birkaç günde bir uygulayabilirsiniz.
  3. Saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak bir diğer teknik ise eşit oranda elma sirkesi ve ılık suyu karıştırıp saçlarınızı durulayın. 5-10 dakika bekletip pak su ile tekrar yıkayın. Yalnız bu prosedürü saçınızı her şampuanladığınızda bu prosedürü tekrarlayın.
  4. Saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak son öneri yöntemimiz ise aloevera yaprağını kesip doğrudan saç derisindeki sivilceye uygulayın. Bu tekniği haftada 2 kez tekrarlamanızda yarar olacaktır.

Sizinde önereceği bir alternatif çözüm var ise bizlere bunu yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin lütfen.

Bize yardımcı olmak için bu makaleyi toplumsal medyada paylaşıp yardımcı sağlayabilirsiniz.