TikTok Hesabını Kalıcı Olarak Silme

TikTok keyifli kısa klipler gösteren bir biçim kullanan bir toplumsal medya platformudur. Dudakla senkronize edilmiş videolar ve TikTok’un etkili videolar oluşturma efektleri var. Ancak, TikTok hesabını kalıcı olarak silmek için bir niçin arıyorsanız, çözümü burada bulabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

TikTok Hesabını Kalıcı Olarak Silme

TikTok, yeni ismiyle geri dönüşünden bu yana olabildiğince büyük bir vızıltı yaşıyor. Müzikal olarak daha ilkin de bilinmiş olduğu gibi tatlı tarihi vardı ve sonrasında kaymaya başladı. Bu nedenle, tatbik kendisini tekrardan adlandırmak mecburiyetinde bırakıldı ve kısa bir müddet içerisinde trend belirleyici oldu.

Ek İpucu: TikTok bağımlılık yapıcı bir tatbik olabilir, bu nedenden dolayı toplumsal medya kullanımınızı sınırlamak istiyorsanız, Android için Social Fever programını deneyebilirsiniz. Telefonunuzda geçirdiğiniz süreyi izlemenize yardım eder ve TikTok’ta sizin için çok uzun olup olmadığını hatırlatmak için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

TikTok Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Bununla birlikte, eğer TikTok ile yeterince sahipseniz ve hesabınızı silmek ya da dönem dışı bırakmak istiyorsanız basitçe yapabilirsiniz. Bu yazıda, TikTok hesabınızı iyi mi sileceğinizi ya da dönem dışı bırakacağımızı tartışacağız.

Ancak, ilk ilkin hesabınızı kalıcı olarak silecek şekilde TikTok Videolarını iyi mi sileceğimizi size belirtelim ki, ilkin bütün videolarınızı silmeniz gerekir.

Tüm TikTok Videolarını Nasıl Silebilirim?

Bu, TikTok hesabınızı kalıcı olarak silme adımlarıyla ilerlemeden ilkin atmanız ihtiyaç duyulan mühim bir adımdır. Hesabınızdaki her bir videoyu tek tek silmeniz istenecektir. Peki TikTok videolarını iyi mi silebilirim?

TikTok videolarınızı iyi mi sileceğinizi öğrenmek için adımları izleyin.

 • TikTok’ta gösterilen videoları silmek için profiline gitmen gerekiyor.
 • Oynatmaya başladığında videoya hafif vurun, ekranın sağ tarafında birkaç seçenek göreceksiniz. Daha fazla seçenek için Üç noktayı seçin.
 • Bu işlem, ekranın altında bir seçenek çubuğu ortaya çıkarır. Sil seçeneğini bulmak için kaydırın ve üstüne dokunun.

Videonun hesabınızdan kalıcı olarak silineceğini unutmayın.

Tiktok Hesabımı Nasıl Devre Dışı Bırakırım?

Hesabınızı dönem dışı bırakmak için muayyen bir fonksiyon yoktur, fakat profilinizden uygulamadan çıkabilirsiniz. Basitçe TikTok’u açın ve profile gidin, daha çok seçeneğe tıklayın ve oturumu kapatın. Hesabınızı kalıcı olarak silmeye çalıştığınızda hesap 30 gün süresince dönem dışı bırakılır.

TikTok Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?

Hesabı kalıcı olarak kaldırma yolunda yürümeye başlarken, TikTok hesabınıza bir telefon numarasının eklenmesi icap ettiğini lütfen unutmayın.

Bu, hesabınızı silmeden ilkin yerine getirilmesi ihtiyaç duyulan bir kriterdir. Hesabınızı doğrulamanız ve hesabı silmek için kullandığınızı onaylamak için bir kod göndermeniz gerekir. Bu, hesabınızı silmek için yanlış bir girişimde bulunulmamasını sağlamak için yapılır.

TikTok hesabını kalıcı olarak silmeden önce, bunun geri döndürülemez bir prosedür bulunduğunu unutmayın.

TikTok, hesabınızı ya da uygulamanın ya da hesabınızın verilerini kurtarmak için bir teknik sağlamaz.

TikTok hesabınızı silmenin büyük adımını atmadan ilkin bütün bu tarz şeyleri hatırlamanız gerekir. Böylece ne vakit hazır olursanız, işleme devam edebilirsiniz.

Tiktok Hesabı silmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 1. Telefonunuzdaki TikTok Uygulamasını başlatın.
 2. Uygulama açıldıktan sonrasında sağ alt kısımdaki Profil simgesine tıklayın.
 3. Sağ Üstte, üçlü bir işaret görebileceksiniz, daha çok seçenek için üstüne dokunun.
 4. Burada Gizlilik ve Ayarlarda, Hesap bölümünün altında Hesabımı yönet üstüne dokunun.
 5. Bu Sayfada altındaki Hesabımı Sil‘i bulun. Üzerine dokunun; Bu prosedür birkaç dakika sürecek.
 6. Kayıtlı cep numaranıza bir kod içeren doğrulama mesajı gönderilir.
 7. Doğrulandıktan sonrasında hesabınız silinmiş olarak gösterilir.

Hesabınız silindikten sonra:

 • Hesabı TikTok’ta celse açmak için kullanamazsınız.
 • Gönderdiğiniz videolara erişiminizi kaybedeceksiniz.
 • Satın alınan unsurlara erişiminizi kaybedersiniz ve geri ödeme alamazsınız.
 • Sohbet mesajları gibi paylaşılan bilgiler başkaları tarafınca görülebilir.

Uygulamayla alakalı rastgele bir problem yaşıyorsanız ve TikTok Hesabını kalıcı olarak silmek istemiyorsanız lütfen TikTok’a bildirin.

 • Unutmayın, TikTok hesabını sildiğinizde, o hesaba tekrardan giriş yapamazsınız.
 • TikTok Hesabınızdaki bütün verilerinize erişim de kaldırılmıştır.
 • Siz TikTok hesap profili arkadaşlarınızdan ya da takipçilerinizden hiçbirine gösterilmez.
 • TikTok Hesap videolarınız toplumsal medya platformundan kalıcı olarak silinecek ve kaldırılacaktır.
 • TikTok hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, TikTok Hesabı ile birden fazla alışveriş yaptıysanız para iadesi olası değildir.
 • Diğerleriyle söyleşi mesajlarına bütün erişiminizi kaybedersiniz.
 • Hesap 30 gün süresince dönem dışı kalır ve sonrasında silinir, bu nedenden dolayı bu süre zarfında giriş yapmayı denemeyin.

Sonuç:

Bu, TikTok hesabını kalıcı olarak iyi mi sileceğinizdir. Artık uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Ayrıca, diğer bir yeni hesapla başlayabilirsiniz.

Bu tür toplumsal medya ipuçlarını ve püf noktalarını okumak için bizi takip edin. “Tiktok hesabını kalıcı olarak silme” isimli makalemiz ile alakalı geri bildiriminizi almak isteriz. Bizlere yorum bölümünde bildirebilirsiniz.