Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Bu eğitim, Twitter konferans dizinini PDF olarak iyi mi kaydedilir eğitimini kapsar. Belirli bir tweet sohbeti hakkında bütün tweetleri, o iş parçacıkların da bulunan bütün görüntüleri PDF dosyası olarak kaydede bileceksiniz. Normalde olası değildir, fakat Chrome’un bedava bir Chrome uzantısı ve mahalli basma özelliği kullanılarak da aynı şey yapılabilir. Uzantı, bir Twitter ileti dizisinin tamamını yüklemenize ve basma özelliğinin, mevzubahis ileti dizisini PDF dosyası olarak almasına imkân tanır.

Neler Okuyacaksınız? →

Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Normalde, bir Twitter konferans dizisi için Chrome’un basma hususi durumunu kullandığımızda, bütün ileti dizisini yüklemiyor. Bu Twitter konferans dizesinin gözüken kısmının sadece bir sayfası PDF dosyası olarak kaydedilebilir. Ancak, bu uzantı bu sınırı aşmaya destek olur. Bu tam iplik yükler ve sonrasında PDF olarak muayyen bir Twitter konferans çizgisini basitçe kaydedebilirsiniz.

Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Yukarıda gözüken monitör görüntüsünde, tam Twitter konferans çizgisini PDF dosyası olarak kaydedilebileceğini görebilirsiniz. PDF olarak kaydetmek için toplam 28 sayfa ya da sayfa var. Bu uzantıyı kullandıktan sonrasında olası hale getirildi.

Şimdi, bu uzantı içermeyen aynı konferans dizesini yayınlayan aşağıdaki monitör görüntüsüne bakın.Gördüğünüz gibi, bu iş parçacığı için PDF olarak kaydetmek için sadece bir sayfa var.

Twitter Konuşma Dizini PDF olarak Bu Chrome Eklentisini Kullanarak Nasıl Kaydederiz?

1. Adım: Bu eğitimin sonundaki bağlantıyı kullanarak bu Chrome uzantısının ana sayfasını açın.

2. Adım: Kurulumdan sonra, uzantı simgesi Chrome tarayıcısının sağ üst köşesinde görünür olacaktır.

Adım 3: Şimdi bir Twitter hitabı dizini açın. konferans oldukça uzunsa, uzantı simgesini tıklamanız yeterlidir. Bu, tamamiyle yüklemek için kendiliğinden sayfayı aşağı doğru kaydırır. İplik küçükse, bütün tweetleri yüklemek için sayfayı manuel olarak kaydırabilirsiniz.

Tam Twitter konferans dizesini kaydetmek istemiyorsanız, o vakit iş parçasını istediğiniz tweet’lere kadar manuel olarak aşağı kaydırın. Bundan sonra, bu uzantı sadece konferans dizesinin sayfalarını PDF olarak değil bütün mevzuya kaydetmenize destek olur.

Adım 4: Tam Twitter müzakere dizisi yüklendikten sonra Ctrl + P kısayol tuşuna basın. Bu, Chrome’un Baskı penceresini açacaktır. Bu pencerede, tam Twitter müzakere sayfasının önizlemesinin görülebileceğini göreceksiniz.

Bu kadar! Şimdi Print butonuna basabilirsiniz. Hedef klasörü seçmenizi isteyen yeni bir pencere açılacaktır. Seçtiğiniz rastgele bir klasörü seçin ve bu muayyen Twitter ileti dizisi PC’nize PDF dosyası olarak kaydedilecektir.

Sonuç:

Bu, oldukça hoşuma giden mükemmel ve benzersiz bir Chrome uzantısı. Belirli bir Twitter sohbetini bütün hususları içeren bir PDF dosyası olarak kaydetmek istediğinizde, bu uzantı mutlaka size destek olacaktır.

Twitter Print Styles isimli Uzantıyı Yüklemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.