Xiaomi Mi MiX 2 İçin 7 İlginç Özellik

Apple iPhone X, Samsung Galaxy S8 , LG V30 ve Galaxy Note 8 deneyinde, bu özelliklerden birinin ya da her ikisinin birden ya da bir çiftiyle karşılaştık; Sonuçlar sadece etkileyici değil.

Çerçevesiz akıllı telefonların bu lige katılmak Xiaomi’nin yeni amiral gemisidir – Xiaomi Mi MiX 2. Hindistan’da 35.999 R $ fiyatla piyasaya çıktı, bu Xiaomi’den tam monitör bir monitör ve Qualcomm’a ilk premium telefon. Snapdragon 835 işlemci.

Neler Okuyacaksınız? →

Xiaomi Mi MiX 2 İçin 7 İlginç Özellik

Resmi olarak piyasaya çıktığına göre, Xiaomi Mi MiX 2’nin fevkalade amiral gemisi aleti haline getiren fevkalade özelliklerinden birkaçı geçti.

1. Çarpıcı Tasarım

Mi MiX 2, dizayn açısından çığır açan çerçeve küçültmeyen bir tasarıma sahiptir.Bunu yaparken, kamera tabanına taşınması, anten boşluğu alanının tekrar boyutlandırılması ve LCD şoför IC’nin tekrar boyutlandırılması ve bir piezoelektrik kulaklık ve bir ultrasonik yakınlık sensörünün benimsenmesi gibi fevkalade dizayn unsurlarını benimsedi.

Esansiyel Telefon , Samsung S8 ya da iPhone X gibi son akıllı telefonların aksine Mi MiX 2, üst kapakları ya da üst çentikleri çıkartarak hepsi bir arada bulunuyor. Kullanıcıların çoğunun telefonun üst bölümüne hususi bir ehemmiyet verdiği göz önüne alındığında, bu dizayn değişikliği hoş karşılanmaktadır.

Ekran kapandığında, monitör hoş bir halde telefona genel hatlarıyla siyah bir manzara kazandırıyor. OnePlus 5’e, Galaxy Note8’e ya da Xiaomi’nin kendi Mi A1’e kıyasla, çerçevelerin nereden başlandığını harbiden görebilmek için yeteri kadar eğitmeniz gerekecek.

[quotes quotes_style=”bpull” quotes_pos=”center”] Ekran, telefona genel hatlarıyla siyah bir manzara kazandıran cihazla hoş bir halde kaynaşıyor.[/quotes]

Mi MiX 2, imal aşamasında, köşelerde kavisli seramik içeren havacılık sınıfında alüminyum alaşımıyla yapılma etkileyici bir dizayn sporu yapıyor. Telefon ancak 7,7 mm’lik zarif bir manzara sağlıyor. Hatırlarsan, Xiaomi’nin son teklifi olan Mi A1, 7.3mm ölçülürdü.

2. İnanılmaz Tam Ekran Ekran

Yukarıda da tartışıldığı gibi, Mi MiX 2, birinci nesil Mi MiX’in topuklarını yakından izleyerek çerçevesiz bir ekrana da sahiptir. Bu vurguyu eklemek, 5.99 inç IPS LCD ekrana takılan yeni 18: 9 tam monitör ekran.

Son zamanlarda, LG V30 da dahil olmak suretiyle bütün büyük amiral gemileri ile anlamdaş hale gelen 18: 9 oranı. Bu en / boy payı tuval alanını neredeyse% 12.5 oranında artırır ve bu nedenden dolayı Google Haritalar gibi programları kullanmayı fevkalade kolaylaştırır.

Daha geniş monitörü sayesinde, Mi MiX 2 aslında evvelkinden daha ufak hissettiriyor. Xiaomi tarafınca gösterilen sayılara göre Mi MiX 2, Apple iPhone8’den% 7 daha ufak ve% 4 daha kısa.

Yine , bu yılki tanınmış amiral gemisi olan OnePlus 5 ile kıyaslandığında, aynı boyutta-bilge geliyor. Böylece, Xiaomi’nin 5.99 inç ekrana 5.5 inçlik bir çerçeveye takıldığını söyleyebiliriz, Honor’un Şeref 9i’ye yapmış olduğu gibi.

3. Corning Gorilla Cam Koruması

Mi MiX 2’yi resmederken yardım edemez, fakat titiz doğasını ayrım edemezsiniz. Neyse ki, Corning Gorilla Glass 4’ü öne ve çizilmeye karşı dayanıklı bir seramik arka plakaya koyuyor.


Seramik gövde çoğu telefonda kullanılan camdan 2X kat daha serttir . Bu, araç-gereç yoğunluğunu artıran kuru presleme teknolojisi ile olası kılınmıştır.


Xiaomi tarafınca öne sürüldüğü gibi, bu hususi olarak hazırlanmış seramik 240 tona kadar basınca dayanabilir. Ancak, unapologetically kırılgan bulunduğunu anlatmaya gerek yok, bu nedenle, bu amiral gemisi telefon satın alırsanız bunun için sağlam bir vaziyet almak emin olun.

4. Snappy İşlemci ve Ample Storage

Bu üç kavramı birleştirin – 2017, Flagship ve İşlemci – ve kendiliğinden Qualcomm Snapdragon 835’i feryat atıyor. Evet, Xiaomi Mi MiX2 Snapdragon 835 ve 6GB RAM ile güçlendiriliyor.

İnternette ve Play Store’da yüzen bilgi, şarkı ya da videoların miktarı göz önüne alındığında, bir Android telefonun doldurulması oldukça vakit almaz. Dahili gizleme sözkonusu olduğunda, 128GB’lık mevcut her yerde bulunan standardı buluşturuyor ve OnePlus 5 ve LG V30 + gibi 2017 amiral gemilerinin taşımış olduğu biliniyor.

5. 4 Eksenli OIS Kamera

Mi MiX 2’de ikili kameralardan herhangi bir hile yok. Ancak fevkalade 4 eksenli OIS (optik imaj sabitleme) yöntemi ile portre modlarının ya da geniş açılı fotoğrafların kaybolmasını sağlıyor.

Telefon kamerasının çoğunda ancak dönme hareketlerini işleyebilen geleneksel 2 eksenli OIS bulunur. Aksine, 4 eksenli OIS hem dönme hem de çapraz hareketleri halledebilir.


Düşük ışıkta ya da hareket halindeki bir otomobilden çekim yaparken bile bu, sabit, bulanık olmayan ve doğru resimlerle sonuçlanır.


Özellikler, 1.25μ büyük px ve 5 megapiksel çözünürlüğünde olan bir selfie shooter ile 12 megapiksel çözünürlüğünde olan Sony IMX386 bir sensör.

6. Hızlı Şarj 3.0

Xiaomi telefonları bu sene dünyada büyük gelişmeler kaydetti. Mi Max 2’de USB Type-Cve Hızlı Yük 3.0’ün başlamasıyla başlayan dalga, Mi MiX 2 ile ele geçirilmiş gibi görünüyor.

Yeni model ilaveten Hızlı Şarj 3.0 özelliklerine haiz ve birkaç dakika şarj edildikten derhal sonrasında birkaç saatlik pil ömrü elde edebiliyor.

7. Küresel LTE Desteği

Mi MiX 2, 6 ağ modunda aşağı yukarı 43 bandı destekleyebilir. Ayrıca, 226 küresel bölgedeki şebeke desteği gerçekten onu küresel bir telefon haline getiriyor.

Bu aslında neredeyse her ülkede ve bölgede çalışacak bir seyahat dostu telefona dönüşüyor.