WhatsApp Ya da Herhangi Bir Uygulama İçin Otomatik Yanıt

Tatil için dışarı çıkıyorsun. Veya uzun senelik bir toplantıya başlamak üzeresiniz. Ancak, oldukça dinamik bir iş günü ve e-postalar, WhatsApp ya da Gevşek mesajlar ve hatta telefonlarla dolup taşıyorsun. 

Neler Okuyacaksınız? →

WhatsApp Ya da Herhangi Bir Uygulama İçin Otomatik Yanıt

Bununla birlikte, bunların her birinden kaçınmak ve ötekini asmak ve bir yanıt beklemek istemiyorsunuzdur. Ne yaparsın? Normalde, bu problemin yanıtı otomatik cevaplar kurar. Ancak, her bir servisi başlatmaktan ve bu tarz şeyleri ayrı ayrı yapılandırmaktan memnun değilseniz, bu prosedür birazcık sıkıcı olabilir.

Can not Talk” Nedir?

Can not Talk” isimli bir Android uygulaması işinize yarayacaktır. Bu ufak serbest fayda aslında neredeyse rastgele bir söyleşi ya da iletişim uygulaması için otomatik yanıtları etkinleştirmenizi sağlar. WhatsApp ya da Gmail ya da SMS olsun “Can not Talk“, bu yanıtları ortak bir arayüzden kurmanıza imkân tanır. Bu nedenle, mesajı sadece bir kez yazmanız yeterlidir ve bir düğmeye basarak, muayyen bir müddet içerisinde aldığınız her yanıtsız bildirime iletilecektir. Tabii ki, hangi programları eklemek istediğinizi seçebilirsiniz. Daha da önemlisi, tatbik bu tarz şeyleri muayyen bir rehber grubuna bile gönderebilir.

Can not Talk” Nasıl Kurulur?

Bu bağlantıdan indirildikten ve yüklendikten sonra, başlamak için “Can not Talk” öğesini açın. Bildirimlere erişmek için lüzumlu izni verin. Şimdi, muhtelif programlar için açtığınızda “Uygulamalar” a dokunun. Üst çubukta, muayyen kişileri kura çekmek için kullanabileceğiniz ufak bir insanoğlu simgesi bulunur. Ana sayfaya dönün ve ekranın üst kısmında yanıtı yazabileceğiniz bir metin kutusu bulacaksınız.

SMS gibi her bildirim türüne karşın, ayrı ayrı etkinleştirmek için kullanabileceğiniz bir buton var. Sağ üst köşede, oturuma başlamış olacak ve “Can not Talk” etkinleştirecek turuncu bir anahtar bulacaksınız. Buradan itibaren bildirimler ulaşır ulaşmaz kendiliğinden yanıtlanacaktır. Bu sıklığı değişiklik yapmak isterseniz, “Gelişmiş Ayarlar” altında bir seçenek var. “Yanıt Geçmişi” ni ana sayfadaki ayardan da görüntüleyebilirsiniz.

Burada “Can not Talk” ın hala bir geliştirme aşamasında bulunduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle bir müddet içerisinde denetim öneriyoruz. Testlerimde rağmen, WhatsApp ve SMS için problemsiz çalıştı. Ayrıca, üçüncü tarafların başvurularını yanıtlamak ücretli bir özelliktir, fakat bunu denediğiniz için iki haftanız olacaktır. Android için uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Play Store Bağlantısı için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.