Whatsapp’ın ‘Mavi Tık’ özelliğini nasıl engellersiniz?

Whatsapp yaptığı 2014 Kasım güncellemesi ile artık tatbik üstünden gönderilen mesajların karşı tarafın okuyup okumadığı bilgisini vermekte.

Tabi vaziyet bu şekilde olunca birçok şahıs bazı durumlarda istemediği kişilerden gelen mesajları okumak istemiyor ya da okuyup yanıt vermiyor bu vaziyet birazcık fena oluyor ne yazık ki (:

Neler Okuyacaksınız? →

Whatsapp’ın ‘Mavi Tık’ hususi durumunu iyi mi engellersiniz?

Yani son gelen güncelleme ile mesaj atıyoruz karşı taraf bunu okudu ise alakalı kısımda monitör mavi tık ile mesajı yollayana bildirim yapmakta.

Tabi bu vaziyet mesajı gönderen şahıs için iyi fakat okuyan şahıs mesajı yollayan şahıs ile görüşmek istemiyor ise durum oldukça bir fena hal alıyor..

Mavi Tık hususi durumunu kapatabiliyorsunuz fakat nasıl?

whatsapp mavi tık özelliği kapatma

İlk ilkin telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelmiş olarak buradan Bildirim ayarlarını denetim edin. WhatsApp’ın bildirim ayarlarında “Kilit Ekranda Göster” hususi durumunu etkinleştirin.

Bunun yanı sıra telefonunuzun kilitli olmadığı zamanlardaki bildirimler için de “Başlıklar”kısmını etken hale getirin.

WhastApp programınızı açın ve Ayarlar bölümüne gelin. Buradan Bildirimler başlığına tıklayarak “Mesaj Önizleme” hususi durumunu etken hale getirin.

Bu iki adımı izlediğinizde WhatsApp’ı açmadan da mesajları okur hale geleceksiniz. Ana ekrandan ve bildirim ekranından gelen mesajları kolaylıkla okuyabileceksiniz.

whatsapp mavi tık özelliği iyi mi kapanır

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ayarı yapınca bir mesaj geldiği zaman WhatsApp’ı açsanız da mesaj gönderen şahsa mavi tik gitmiyor. Mesaj yollayan şahıs yani karşı tarafa mesajın okunduğunun bildirilmesi için o kişinin mesajına girmeniz gerekiyor. O kişinin gönderilmiş olduğu mesaja girmediğiniz takdirde mavi tik olmadan rahatlıkla diğer kişilerle mesajlaşmaya devam edebiliyorsunuz.

Ayarlar yapılınca ekranınız şu şekilde olacaktır.

whatsapp mavi tık kaldırma