Windows 10/8/7’de Google Chrome Siyah Ekranı Sorunlarını Düzeltin

Google Chrome, birtakım durumlarda Windows 10/8/7 sisteminizde siyah bir monitör gösterebilir. Sık sık Google Chrome’la yüz yüze kalırsanız, siyah monitör sorunlarıyla alakalı olarak, problemi çözmenize destek olabilecek birkaç ipucu verilmelidir.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Chrome Siyah Ekran Sorunları

Google Chrome’un niçin Windows’da siyah bir monitör gösterebileceğine dair çoğu niçin var. Listeyi inceledikten sonrasında bu önerileri denetim edin ve durumunuzda hangisinin uygulanabileceğini görün.

1. Tarayıcı Eklentilerini Devre Dışı Bırak

Uzantılar sorunlara niçin olabilir. Benim durumumda, bütün problemleri yaratan Chrome uzantısı LastPass’tı. Bu nedenle, Google Chrome’da birtakım uzantılar yüklediyseniz ve siyah monitör sorunuyla karşılaşırsanız, bütün uzantıları dönem dışı bırakabilir ve problemin kendi kendine çözülüp çözülmediğini denetim edebilirsiniz. Sorun çözülürse, suçluyu bulmak için yüklü uzantıları ayrı ayrı etkinleştirmeniz gerekir. Bulduktan sonra, tekrar kurabilir ya da kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

2. Donanım Hızlanmayı Devre Dışı Bırak

Varsayılan olarak, Google Chrome, daha iyi performans için Donanım İvmesi’ni kullanır. Bununla birlikte, birtakım durumlarda donanımınız (daha özel olarak GPU) ihtiyaçlarla baş etmeyebilir. Dolayısıyla, siyah ekranlar görebilirsiniz. Bu durumda, Chrome Ayarları panelinden donanım ivmesini dönem dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Bunun için Google Chrome ayarlar sayfasını açın> daha çok seçenek genişletmek için Gelişmiş düğmesine tıklayın> ” Mümkün olduğunda donanım hızlandırmayı kullan ” seçeneğini bulun ve dönem dışı bırakın.

Şimdi, tarayıcınızın muntazam çalışıp çalışmadığını denetim edin.

3. Chrome bayrakları dönem dışı bırak

Chrome’u uzun süre kullanıyorsanız, Chrome: // bayraklar sayfasında birtakım ayarların mevcut bulunduğunu biliyor olabilirsiniz.Sorunun kalmış olup olmadığını denetlemek için birtakım bayrakları dönem dışı bırakmanız gerekir. Bunun için, URL çubuğuna chrome: // flags yazarak sayfayı açın. Bundan sonrasında aşağıdaki bayrakları arayın ve dönem dışı bırakın:

  • GPU’nun bütün sayfalarda birleşimi
  • Dişli kompozisyon
  • GD ile Şov Hediyeleri Yap

Tüm sürümlerde “GPU kompozisyonunun bütün sayfalarda” ve “GD ile Sunumu Yap” seçeneklerini bulamazsınız. Devre dışı bırakıldıktan sonrasında tarayıcınızı tekrar başlatıp denetim edin.

4. Adobe Flash Player’ı İndir / Yeniden Yükle / Güncelle

Adobe Flash Player’ı derhal hemen bilgisayarınıza indirmediyseniz, şimdi başlayın. Ayrıca, bu uygulamanın daha eski bir sürümüne sahipseniz derhal güncellemeyi düşünmelisiniz.

5. Google Chrome’u Sıfırla / Yeniden Yükle

Çözümlerin hiçbiri sizin için çalışmıyorsa, büyük ihtimalle yapabileceğiniz son şey budur. Google Chrome tarayıcısını sıfırlayınve çalışıp çalışmadığını denetim edin. Değilse, tamamiyle kaldırın ve tekrar yükleyin.

Bu çözümün, Google Chrome ‘da ki siyah monitör sorununu düzeltmenize destek olmasını diliyorum.