WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

Bu, WhatsApp’ta ürün kataloğu iyi mi oluşturulur bunu açıklayan süratli bir derstir. Bu senenin F8 etkinliği olan Facebook, WhatsApp Business‘ta “Ürün Katalogları” hususi durumunu tanıtacağını açıkladı.

Şimdi, nihayet Türkiye, Hindistan, ABD, Brezilya, İngiltere vb. Gibi birkaç ülkeye ulaştı ve WhatsApp Business kullanıcısıysanız, bir ürün kataloğu oluşturmaya başlayabilir ve profilinizde sergileyebilir, potansiyel müşterileri çekebilir ve onları satın aldıkları için sizinle iletişime geçmelerini sağlayın. Kataloğunuza eklediğiniz mamüller bir URL’ye, bir başlığa, açıklamaya, fiyata ve ürün resmine haiz olabilir.

WhatsApp’ın yeni “Kataloglar” özelliği, ufak mağazalar ve işletmeler için mobil bir mağazadan diğer bir şey değildir. Sadece işletme sahibinin profiline göz atarak, insanoğlu artık satın almak istediklerini bulabilirler. Bu daha ilkin yorucu bir işti zira bir mağaza sahibi olarak, mağazamızla ilgilenen ayrı ayrı ya da oldukça sayıda alıcıya ayrı ayrı ürün görüntüleri ve ayrıntıları göndermek zorundaydınız. Artık insanoğlu profilinizde bulunan ürünlere göz atabilir ve bir sipariş verebilir ve hatta çevrimiçi mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp’ın bu “Katalog” özelliği oldukça yararlı olacak ve bu katalogları kurmak da oldukça kolay. Ürün katalogları, hikayeler/durumlar oluşturduğunuz şekilde oluşturabilirsiniz. Bir ürün kataloğu kurmak için profilinizde gösterilecek ürün resimlerine, kısa bir açıklamaya ve linke ihtiyacınız vardır.

WhatsApp’ta Ürün Kataloğu Nasıl Oluşturulur?

İş ayarları” ndan kataloglar oluşturabilir ve sonrasında hepiniz iyisinizdir. İstediğiniz ürünleri ilave ederek orada ilk kataloğunuzu oluşturun. Her ürün için oraya muhtelif detaylar ekleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Ürün ayrıntılarına uzun bir izahat ve URL eklerseniz, ilkin bunu doğrular. Kataloğa ürün eklemek için birtakım kurallar bulunduğundan, onları profilinizde yayınlamadan ilkin öncelikle doğrularlar.

Sonuçta, bu Facebook’un WhatsApp’a eklediği oldukça güzel bir özellik. Şartları ve koşulları da sevdim, bu açıkça illegal ya da iyi bir şey olan hizmetleri satmanıza ya da sergilemenize izin verilmediğinden bahseder. Yani, reel bir işiniz ve satmak istediğiniz birtakım ürünleriniz varsa, o vakit kataloğunuzu oluşturun ve şimdi müşterilerin basitçe size ulaşmalarını sağlayın.

Aşağıda ki videoyu Türkçe alt yazılı olarak seyredip daha ayrıntılı bilgili olabilirsiniz.

Kelimeleri Toparlıyoruz:

Şu anda, bu “Katalog” özelliği, Türkiye, Hindistan, ABD, Brezilya, İngiltere, Meksika, Endonezya ve Almanya’daki WhatsApp Business uygulamasının hem iOS hem de Android sürümünde mevcuttur. Bu bölgelerden rastgele birinde bulunuyorsanız, bu özelliğe başlayabilir ve güzel bir katalog oluşturabilir ve profilinizde ki haklarını gösterebilirsiniz. Satışlarınızı arttırmanıza mutlaka destek olacak ve müşterilerinin yanı sıra işletme sahiplerinin ürünleri için seyirci kitlesi edinmesi için mükemmel bir seçenek.

Şimdi, WhatsApp ürün kataloğu oluşturma denemesini sağlayın ve bunun ile ilgili ne düşündüğünü bize yorum bölümünde belirt.