EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı ile Windows’da Silinen Dosyaları ve Bölümleri Kurtarma

Genellikle, depolama kapasitesini temizlemek ve istenmeyen dosyaları kaldırmak için sistemimizdeki dosyaları sileriz.Fakat bazı durumlarda hata sonucu dosyaları silmeyi ve bu dosyaları kurtarmayı mutlaka bir güçlük olarak görüyoruz. Zamanın çoğunu Geri Dönüşüm Kutusu’ndan kurtarabiliriz (PC’den tamamiyle silinmediyse), fakat birkaç kez, geri dönüşüm kutusunu temizleyebilir ve dosyayı kurtaramazsınız. Geri dönüşüm kutusundan silinen silinen dosyaları kurtarmak için üçüncü parti kurtarma araçlarına ihtiyacınız vardır.

Neler Okuyacaksınız? →

EaseUS Nedir?

EaseUS, silinen dosyaları ve bölümleri Windows’dan kurtarmanıza izin veren Windows için kullanılabilen bedava araçlardan biridir.

EaseUS Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı yükledikten sonra, bilgisayarınızdaki bütün sürücüleri ve kaybolan sürücüleri görebilirsiniz. Silinen yerden dosya konumunu biliyorsanız, kısmı seçip dosyayı arayabilirsiniz. Uygulamanın derinlemesine tarama mekanizması var ve neticeleri tamamlandıktan sonrasında gösteriliyor. Sürücüden silinen bütün dosyaların listesini görebilir ve daha sonrasında kurtarma prosedürünü seçerek başlatabilirsiniz.

Dosyayı uygulamanın içerisine yerleştirdikten sonra, listeden dosyayı seçebilir ve en altındaki kurtarma düğmesini tıklayabilirsiniz. Uygulama, kurtarılan dosyayı kaydetmek için yer isteyecektir. Kurtarma tamamlandıktan sonra, onay için mesajı gösterilir. Uygulamayı sistemimizden tamamiyle silerek kontrol ettik ve tatbik rastgele bir problem yaşamadan kurtardı.

Ücretsiz versiyonu kullanarak, 500 MB’a kadar depolama kapasitesi kurtarabilir ve toplumsal sitelerde paylaşırsanız, bedava kurtarma prosedürünü 2GB’a (500MB + 1.5GB) kadar artırabilirsiniz. Uygulama durağan(durgun) disk, bellek kartı, USB, dijital kamera, mobil cihazlar ve öteki depolama ortamlarından yitik ya da silinmiş dosyaları, fotoğrafları, müzik, ses, e-postaları vb. Almanıza izin verir. Ayrıca PC’lerden, dizüstü bilgisayarlardan, dijital cihazlardan, durağan(durgun) diskten (HDD, SSD, USB, vb.), Depolama ortamından, sunucudan, RAID’den vb. Kurtarma işlemlerini de destekler.

EaseUS, kurtarma algoritmasının iyileştiğini ve artık silinmiş, biçimlendirilmiş ve erişilemeyen verileri daha önceki sürümlerden daha iyi kurtarabileceğini iddia ediyor.

EaseUS Nasıl İndirilir?

Bilgisayarınızdan hata sonucu dosyaları sildiyseniz, EaseUS mevcut en iyi kurtarma yazılımlarından biridir. Bağlantıyı kullanarak bedava versiyonu indirebilirsiniz.