Facebook Çoklu Profil Özelliğini Test Ediyor

resim27211523
resim27211523

Facebook, tek bir hesaba bağlı beş adede kadar profil kurmayı kontrol ettiğini duyurdu! Sosyal medya devi Facebook, çoklu profil testinin parçası olan kullananların birkaç dokunuş ile profiller içinde geçiş yapabileceğini anlatım ediyor.

Facebook, çoklu profil vasıtası ile kullananların irtibat oluşturmak istediği gruplara ya da arkadaşlarına hususi bir Facebook akışına haiz bulunmasına izin veriyor. Öte taraftan Facebook çoklu profil özelliği şu anda muayyen kullanıcılar tarafınca kontrol ediliyor.

Facebook çoklu profil hususi durumunun firma politikalarına doğal olarak olduğu da anlatım ediliyor. Böylece kimliği yanlış göstererek ya da başkalarını taklit etmek olası değil. Aynı zamanda Facebook ek profillerinden birinde bir ihlal yaşanırsa hesabı bir bütün olarak etkiliyor.

Şirket, bu kuralların kullananların çok sayıda profili kötüye kullanmasını önlemeye destek olacağını anlatım ediyor. Ayrıca Facebook, alaka alanları ve daha çok malumat ile ilgili Facebook ek profil hususi durumunun kullanabileceğini belirtiyor.

Tek Bir Hesaba Bağlı Beş Farklı Profil

Facebook, kullanıcılara platformda beş adede kadar profil oluşturma kabiliyeti veriyor. Henüz kontrol aşamasında olan özelliğin ne vakit geniş çapta kullanıma sunulacağı belli değil.

Facebook çoklu profil özelliğinde her profilin reel ad ya da hüviyet içermesi gerekmiyor. Öte taraftan ek profillerin tek bir Facebook hesabı altında bulunması raporlama ölçümlerini değiştirmiyor.

Bilindiği suretiyle şimdiye kadar şirket, kullananların çok sayıda Facebook hesabı olmasını engelledi. Bu nedenle yeni Facebook çoklu profil özelliği büyük bir değişikliğe işaret ediyor. Sayılı kullanıcılar tarafınca kontrol edilen özellik, Facebook platformunda etkileşimi artırmanın yollarını deniyor.

Açıklamalara göre Meta, yeni güncellemenin bilhassa genç kullanıcılar içinde toplumsal ağ katılımını artırma hedefine yönelik bulunduğunu anlatım ediyor. Böylece kullanıcıları başkaları ile daha çok içerik paylaşmaya teşvik ediyor.

Facebook sözcüsü Leonard Lam yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Kullanıcıların deneyimlerini, alaka alanlarına ve ilişkilerine göre uyarmalarına destek oluyoruz. Bu nedenle kullananların tek bir Facebook hesabına bağlı çok sayıda profile haiz olmaları için bir yol kontrol ediyoruz.”

Öte taraftan tek bir hesaba bağlı olan Facebook ek profil, firma politikalarını ihlal etmiş olduğu takdirde tedbir almakta. Eğer ek profillerinden birinde yeniden bir daha ihlal yaşanırsa sistem hangi profilin ihlal gerçekleştirdiğini anlamaktadır. Böylece ek profili ya da ana hesap dahil bütün profilleri kaldırmak gibi ihtiyaç duyulan eylemi gerçekleştirmekte olduğu anlatım ediliyor.