Google, Bing Ve Yandex Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Kaydedin

Bir sitenin ziyaretçi çekmesi için olmazsa olmaz olan arama motorlarına bedava bir halde internet sitenizi ya da blogunuzu kayıt edebilmektir.

Neler Okuyacaksınız? →

Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Kayıt Nasıl Olur?

Akla gelen ilk üç büyük arama motorları bedava kayıt etmeniz için derhal adresleri verelim biri Microsoft ‘un arama motoru olan Bing, öteki ise dünyaca meşhur arama motoru Google ve bir öteki ise ülkemiz de yeni yeni süratli bir yükseliş yayınlayan Rus arama motoru Yandex üstelik bu üç adreste üyelik istemiyor. Sitenizin arama motoruna eklenebilmesi için yedi gün gibi beklemek gerekiyor. Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan sitenizdeki meta tag kodlarınızı doğru yerleştirmeniz. Yani kısacası Google, Bing ve Yandex arama motorlarına sitenizi bedava kayıt aşağıda belirtmiş olduğumuz kolay yöntemlerle.

Google, Bing Ve Yandex Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Kaydedin

Bing Arama Motoruna Kayıt

1. Bing arama motoruna internet sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Bing arama motoruna site ekleme sayfasına geldiğimizde karşımıza çıkan pencerede aşağıda ki resimde görünüyor ki internet adresimizi belirtiyor ve doğruluğunu sağlama kodumuzu yazıyoruz sonra gönder düğmesine basıyoruz.
Bing arama motoruna internet site kayıt etme
  • Sonrasında karşımıza oluşturulan pencere de ‘ İsteğiniz başarılı bir halde gönderildi ‘ ibaresi çıkacaktır ve bizlere Bing yönetimi 3 sual soracak burada biz buradan ‘Mükemmel! Beni Kaydet‘ diyoruz.
Bing arama motoruna site gönder
  • Kayıt et dedikten sonra karşımıza ‘Site Ekle‘ penceresi açılacaktır. Bu bölümde internet adresimizin url tepsi ve site haritasını (site map) belirliyoruz. Sonrasında trafiği hangi aralıklarda aldığımızı belirliyor ekle diyoruz işlemimiz sonuçlanmış oluyor.
Bing arama motoruna internet sitemi iyi mi kayıt ederim

Google Arama Motoruna Kayıt

2. Google arama motoruna internet sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Google arama motoruna internet sitenizi ekleme sayfasına giriş yaptığınızda karşımıza oluşturulan pencerede URL bölümüne internet adresimizi yazıyor ve doğruluğunu sağlama kodumuzu yazdıktan sonra arzu gönder diyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.
  • Bu adresten ” https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html ” internet sitenizi Google Arama Motoruna kayıt edebilirsiniz.
    Bir hatırlatma bizim tercihimiz Google Webmaster Tools kullanarak kayıt etmeniz.
Google arama motoruna internet site kayıt etme

Yandex Arama Motoruna Kayıt

3. Yandex arama motoruna internet sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Yandex arama motoruna internet sitenizi ekleme sayfasına giriş yaptığınızda karşımıza oluşturulan pencerede URL kısmına internet adresimizi yazıyor ve doğruluğunu sağlama kodumuzu yazdıktan sonra EKLE düğmesine basıyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.
Yandex arama motoruna internet site kayıt etme

Ayrıca Google , Bing ve Yandex arama motorunu kullanarak add url diye arattırdığımız da sitenizi ekleyeceğiniz çoğu arama motoru çıkacaktır.