Instagram Yeni Ödeme Yapma Özelliğini Duyurdu


Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’da yeni bir özelliği duyurdu! Instagram’ın yeni özelliği ‘sohbette ödeme’ olarak öne çıkıyor. Böylece kullanıcılar, Instagram’da bulunan ufak işletmelerden ürün satın alabilecek. Aynı zamanda siparişlerini direkt olarak mesaj yolu ile takip edebilecek.

Instagram yeni ödeme özelliği, kullananların DM yolu ile ürün satın almalarını sağlıyor. Böylece yeni özelliği kullanmak için kullanıcılar direkt olarak mesaj gönderecek. Alışveriş yapmak istedikleri ufak işletmelere direkt olarak mesaj göndererek süreç başlayacak. Aynı söyleşi dizisinde daha sonrasında ödeme prosedürü gerçekleşecek. Ayrıca kullanıcılar siparişlerini takip edebilecek.

Böylece kullanıcılar satın almadan ilkin DM yolu ile işletmeler ile siparişleri ile ilgili söyleşi edecek. Aynı zamanda artık kullanıcılar, öteki bir araca gerek kalmaksızın satıcılar ile direkt olarak Instagram söyleşi dizinlerinden sipariş oluşturacak. Dolayısıyla Meta, DM yolu ile alışverişine izin veriyor. Ancak şimdilik Instagram’ın yeni ödeme özelliği ABD Birleşik Devletleri’nde geçerli olarak anlatım ediliyor.

Instagram’ın Yeni Özelliği DM’den Ödeme Yapma Fırsatı Sağlıyor

Meta tarafınca paylaşılan Instagram yeni ödeme özelliği monitör görüntüsünde birtakım detaylar yer alıyor. Instagram’da alıcı, bir ürün satın almaya karar verdiğinde satıcının ödeme isteği oluşturabileceği anlatım ediliyor. Kullanıcı “Öde” butonunu seçtiğinde ise ödeme detayları ve teslimat adresini eklemesi gerekiyor. Ayrıca ödeme işleminin, PayPal tarafınca işleneceği belirtiliyor.

Mark Zuckerberg Instagram yeni ödeme özelliği ile ilgili ise şu ifadelere yer verdi:

“Artık ufak işletmelerden ürün satın alabilir ve siparişlerinizi ABD’deki Instagram sohbetinde takip edebilirsiniz. Meta Pay ile birkaç dokunuşta ödeme yapın.”

Meta, ABD Birleşik Devletleri’nde Mağazalar’ı kullanmayan ufak işletmeleri artık öteki bir tatbik kullanmak zorunda bırakmıyor. Küçük işletmeler ürünlerini müşteriler ile paylaşabiliyor. Aynı zamanda detaylı sipariş oluşturmada ve ödeme almada yarar sağlıyor. Dahası işletme dijital camekan oluşturmaya hazır olduğunda Mağazalar hususi durumunu de kullanabiliyor.

Önerilen Yazı;  6 Online IGTV Video indirme Web Siteleri

Şirket meydana getirilen açıklamalarda markaların müşteriler ile sık sık söyleşi ettiğine dikkat çekiyor. Kullanıcılar ürünlere göz atıyor ya da öteki mevzularda yardımcı istiyor. Dünya genelinde ise her hafta bir milyar insanoğlunun tatbik üstünde işletmeye mesaj gönderdiğini de anlatım ediyor. Böylece yeni özelliğin ABD’de işletmeler için fırsat yaratması laf konusu.

Instagram yeni ödeme özelliği lansmanı ise Meta’nın resmi Facebook Pay’i Meta Pay olarak adlandırması ile gelişti. Öte taraftan Zuckerberg, Meta Pay’in metaverse için dijital bir cüzdan oluşturmaya yönelik ilk adımı temsil ettiğini de açıklamıştı. Ayrıca Meta, veri tabanındaki dijital cüzdan vizyonunun, kullanıcı kimlikleri ve iyi mi ödeme yapacaklarını yönetmelerine de izin verdiğini belirtmişti.

ABD’de kullanıma geçecek yeni özelliğin öteki ülkelerde yer alıp almayacağı ise hemen hemen bilinmiyor. Ünlü toplumsal medya platformu geçtiğimiz günlerde aboneliğe haiz kullanıcılar için yeni özellikler ile de gündeme gelmişti.

Yorum yapın