iQOO 10 Serisinin İşlemcisi Belli Oldu

resim26439137
resim26439137

Geçtiğimiz günlerde iQOO 10 Pro’nun yöntem özellikleri iddialar ile gündeme gelmişti. Şirketin yeni telefon serisin temmuz ayında tanıtacağına yönelik iddialar da laf konusuydu. Şimdi ise firma tarafınca paylaşılan resmi bir izahat ile iQOO 10 serisinin işlemcisi belli oldu.

iQOO, Weibo üstünden paylaşmış olduğu bir poster ile ürünün oldukça yakında tanıtılacağını dile getirdi. Ayrıca yeni serinin işlemcisini de resmi olarak duyurdu. Paylaşımda iQOO 10 serisinde yer alacak yeni işlemcinin Snapdragon 8+ Gen 1 olduğu anlatım ediliyor. Bu Qualcomm’un geliştirdiği en kuvvetli çip şeklinde de belirtiliyor.

Buna ayrıca afişte bulunan bir BMW logosu da mevcut. Bir diğer deyişle iQOO 10 serisinde BMW ortaklığıyla üretilen bir telefon görebiliriz. Şimdilik bu telefon ile ilgili pek malumat mevcut olmasa da dizayn anlamında serinin kalanından değişik olacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların dışında iQOO tarafınca paylaşılan afiş, seri kapsamında çıkacak mamüller ile ilgili da malumat veriyor. Daha ilkin ortaya çıkan sızıntılar serinin standart sürümünde Dimensity 9000+ çipinin yer alacağını gösteriyordu. Bu da paylaşılan afişteki cihazın Pro modeli olabileceğini akıllara getiriyor. Yine de daha makul fiyatlı üçüncü bir cihazın da seride yer alıp almayacağı bilinmezliğini koruyor.

iQOO’nun Snapdragon 8+ Gen 1 Çipli İlk Telefonu

TENAA sertifikasında özellikleri ortaya çıkan iQOO 10 Pro, 6.78 inç boyutunda AMOLED ekrana haiz olacak. Ayrıca 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama kapasitesi cihazın beklenen özellikleri arasında. 50 MP iki arka kamera ve 14.6 MP değişik bir kamera cihazın kamera modülünü oluşturuyor. Batarya konusundaysa 4.550 mAh kapasiteli bir pil ve 200 W süratli şarj desteği sayesinde dikkat çekiyor.

Şirketin resmi posteri paylaşmasının sonrasında iQOO 10 serisinin Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile piyasaya çıkacak ilk iQOO modeli olduğu da doğrulandı. Henüz cihazın tam anlamıyla ne vakit çıkacağı bilinmese de iQOO 10 Pro modeli firma için bir ilki gerçekleştirecek gibi gözüküyor.

Buna ayrıca iQOO, Hindistan’da çıkacak iQOO 9T modelinde de Snapdragon 8+ Gen 1 kullanacağını duyurdu. Bu ay içinde çıkış yapacağı belirtilen iQOO 9T, iQOO 9 Pro serisine bir geliştirme olarak anlatım ediliyor. iQOO 9 Pro modelinde ise Snapdragon 8 Gen 1 yer alıyordu.