Motorola X30 Pro ile İlgili Detaylar Ortaya Çıkıyor!

resim27611719
resim27611719

Yakın zamanda çıkacağı tahmin edilen Motorola X30 Pro akıllı telefonunun tanıtımı gerçekleşti. Şirketin yeni telefonu Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile kullananların karşısına çıkacak. Dahası 200 MP ana kamera sensörü ile donatılacağı belirtilen telefon, performansıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda X30 Pro, ekosistemde alışılmadık bir özelliği taşıyor. Motorola X30 Pro’nun kamera sisteminde üç değişik odak uzaklığı mevcut.

Motorola’nın X30 Pro’yu Çin dışındaki pazarlarda da piyasaya süreceği edinilen bilgiler içinde yer alıyor. Öte taraftan geçtiğimiz dönemde şirket, temmuz ayında piyasaya çıkacak telefonun 200 MP ana kameraya haiz olacağını duyurmuştu. X30 Pro’nun tanıtımında ise cihazın kamerasını vurgulayan üç değişik çarpıcı laf yer aldı.

Motorla X30 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 İşlemci ve 200 MP Kamera ile Geliyor

Temmuzda piyasaya çıkacak akıllı telefonun 200 MP ana kameraya haiz olacağı neredeyse oldukça netti. Ancak firma tarafınca gösterilen tanıtım ile beraber bu vaziyet kesinleşmiş oldu diyebiliriz. Cihaz, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ve 200 MP kamerası ile öne çıkıyor. Öte taraftan bu işlemci ve ana kameraya haiz oldukça sayıda akıllı telefonun tanıtılma ihtimali laf konusu.

Motorola X30 Pro’nun kamera sisteminde üç değişik odak uzaklığı yer alıyor. Telefonun ana kamerası 35 mm olarak belirtiliyor. Buna ayrıca 1.4 kat optik yakınlaştırma özellikli 50 mm telefoto kamera cihazda bulunuyor. Ayrıca 85 mm üçüncü bir uzun telefoto kamera da üründe yer alacak.

Mart ayında duyurusu gerçekleşen Motorola Frontier da piyasaya çıkması beklenen telefonlar arasındaydı. Ancak akıllı telefon dünyasında yeni bir tanıtım ile beraber Motorola X30 Pro’nun modelinin geleceği duyuruldu. İki modelin aynı telefon olduğu da anlatım ediliyor. Ortaya atılan iddialar içinde Frontier modelinin Çin pazarı dışındaki ülkelerde satışa çıkacağı söyleniyor.

Motorola Frontier da 8K video kaydı desteği ile 12,5 MP ya da 50 MP hareketsiz imaj çıkışı elde eden 200MP ISOCELL HP1 sensörü yer alıyor. Aynı zamanda telefonun 144Hz yenileme hızına haiz 6.67 inç OLED ekrana haiz olacağı da düşünceler arasında. Ayrıca telefonda 60MP ön kamera da mevcut. Dahası cihazın 125W süratli şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli batarya ile geleceği söyleniyor. Performansıyla dikkat çekecek cihazın fiyat ayrıntıları hemen hemen mevcut değil.

Sizler de Motorola X30 Pro hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.