Twitch Guest Star Özelliğini Duyurdu!

resim83242962
resim83242962

Twitch, seyircileri yayınlarına dahil etmek isteyen içerik oluşturucular için yeni bir hususiyet duyurdu. Twitch, mevcut yayına bağlı, sunucuların beş konuk eklemesi ve değiştirmesine imkân elde eden yeni hususiyet Guest Star’ı tanıttı. Böylece şirket, içerik oluşturucularının akışlarına konukları getirmeyi kolaylaştıracak.

Twitch Guest Star özelliğiyle beraber izleyici, münakaşaya dahil olmak ya da soru sormak için sanal bir el kaldırabilecektir. Ayrıca Twitch, öteki benzer platformlara kıyasla sesin yanı sıra canlı videoyu da destekliyor. Aynı zamanda firma Guest Star’ın hem tecrübeli hem de yeni gelen yayıncılar için basit kullanımı olan bulunduğunu belirtti.

Twitch, oyunla ilişkilendirilen bir platform olsa da konferans seçimi içerikler de yükselişe geçti. Hatta verilere göre şirket, 2020’de ‘Just Chatting’ en tanınmış kategori olarak yer aldı. Dahası şirket, Just Chatting kategorisinde izlenmelerin oranının %151 arttığını söyledi. Bu bağlamda bu tür içerik oluşturucuların da gelirlerinin artış gösterdiği görülmektedir. Böylece Twitch Guest Star hususi durumunun içerik oluşturucuları konferans odaklı içerik için teşvik edeceği düşünülmektedir.

Twitch Guest Star ile Aynı Anda Dört Canlı Akış İzlenebilecek!

Video akışı platformu Twitch, Guest Star ile Clubhouse seçimi konuşmalar özelliği geliştiriyor. Ayrıca yeni özelliğin insanları aynı kanalda bir araya getirmekle alakalı olduğu düşünülmektedir. Dolayısıyla içerik oluşturucular; podcast, davet öneri akışları ve oyun şovları için Guest Star hususi durumunu kullanabilir.

Twitch Guest Star vasıtasıyla platformda hesabı olan herkes, masaüstü ya da mobil tatbik üstünden konuklarını davet edebilecek. Aynı zamanda içerik oluşturucular, konuklarını direkt olarak Twitch Studio ya da OBS içerisinde idare etme imkânına sahip. Konuklar ise direkt olarak davet edilme imkânına haiz olacaklar. Bunun yanı sıra kullanıcılar, tıpkı Zoom el kaldırma özelliğine benzer bir hususiyet kullanabilecekler. Böylece konuklar canlı yayına dahil olmak için bildirim gönderebilecekler.

Öte taraftan Guest Star hususi durumunu kullanan yayıncıların katılımcılar ile beraber bir yayına ev sahipliği yapması için öteki programa gereksinimleri yok. Hatta şimdiye kadar olan geçici çözümlerin aksine, yayıncıların konukları istediği vakit hızla kaldırmasına imkân sağlamaktadır. Böylece platformun kurallarını ihlal ettikleri takdirde kullanıcılar rapor edilebilmektedir. Ancak bu bağlamda konukların da bir Twitch hesabına ihtiyacı olacak.

Öngörülere göre Twitch Guest Star, izleyicilerin aynı anda dört canlı akış izlemesine imkân sağlıyor. Aynı zamanda içerik oluşturucuların sohbetleri arasında geçiş yapmasına izin veriyor. Videoyu da destekleyen özellik, sadece sesli akış sağlanmasına da izin veriyor. Yani yayıncılar konukları katılmadan ilkin ayarı sesli olarak değiştirerek kullanabilecektir.

Guest Star, geniş bir kullanıma sunulmadan ilkin geri bildirim için konferans içerisinde ne olduğu oluşturan sayılı yayıncı tarafınca kullanılabilecek. Şirket, özelliği bütün içerik oluşturucuları için ise güz aylarında kullanıma sunmayı planlıyor.