Nothing Phone (1) Resmi Olarak Tanıtıldı

resim22342577
resim22342577

Uzun zamandır gündemde olan Nothing Phone (1) resmi olarak tanıtıldı. Android işletim sistemi tabanlı yeni aygıt bilhassa tasarımıyla dikkat çekiyor. Dahili LED şeritleri ile kullananların karşısına çıkacak cihazın bütün özellikleri açıklandı.

Geçtiğimiz dönemde Nothing Phone (1) ile alakalı birçok iddia ortaya çıkmıştı. Aynı zamanda telefonun üreticisi olan Nothing firması de cihazla alakalı resmi bilgiler paylaşmıştı. Tüm bu bilgilerin sonrasında cihazın bütün özellikleri resmi olarak aktarıldı.

Nothing Phone (1) Özellikleri

Telefonun monitör özelliklerin baktığımızda 6.55 inç boyutunda esnek OLED açık oturum bizleri karşılıyor. Cihazın 2400 x 1080 px çözünürlüğü olduğu anlatım ediliyor. Aynı zamanda 500 nit parlaklık ve 402 PPI px yoğunluğu da telefonun özellikleri içinde yer alıyor. Maksimum parlaklık kıymeti ise 1.200 nit olarak anlatım ediliyor.

Nothing Phone (1) modelinde HDR10+ desteği ve 10-bit renk derinliği de mevcut. Ekranın yenileme hızı 60 Hz ile 120 Hz içinde değişiyor. Adaptif yenileme hızına haiz cihazda 240 Hz dokunmatik örnekleme payı da yer alıyor.

Nothing Phone (1) işlemci olarak Snapdragon 778G+ kullanıyor. 6 nm süreciyle üretilen bu işlemcinin cihazda yer alacağı daha ilkin de doğrulanmıştı. Ayrıca 8 GB ile 12 GB RAM ve 128 GB ile 256 GB depolama seçenekleri de üründe mevcut.

Telefonun kamerasına baktığımızda Sony IMX766 sensörüne haiz 50 MP bir ana kamera karşımıza çıkıyor. Bu ana kameraya ayrıca 50 MP ultra geniş açılı kamera da cihazda bulunmakta. Ürünün video performansı ise 4K 30 FPS olarak anlatım ediliyor. Ön tarafta da 16 MP çözünürlüğünde olan bir kamera yer alıyor. Bu kameranın video performansında ise FHD 30 FPS desteği mevcut.

Pil özelliklerine baktığımızda ise 4.500 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılıyor. 33 W şarj desteği ile 70 dakikada tam şarja ulaşmış olduğu belirtiliyor. Ayrıca 15 W kablosuz şarj ve 5 W ters şarj desteğine de sahip. Fakat kutunun içerisinden bir şarj cihazı çıkmadığı anlatım ediliyor.

Ürünün tasarımında dikkat çeken bir öteki nokta ise Glyph kullanıcı arayüzü oluyor. Telefonun arkasındaki LED şeritler ile bildirimler, aramalar ve aynısı nedenlerde malumat almak olası hale geliyor. Ayrıca cihazın işletim sistemi olarak Nothing OS kullanılacağı da belirtiliyor.

Üç sene süresince Android güncellemesi alacağı anlatılan cihazda 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve NFC desteği de yer alıyor. Ayrıca USB-C girişine de haiz olduğu belirtiliyor. Ürünün fiyatı ise 499 euro ile 549 euro olarak belirtiliyor. Ancak şimdilik seçili pazarlarda satışa çıkacağı ve bu ülkelerin içinde Türkiye’nin olmadığı gözüküyor.