Reddit GIF Yorumlarını Tüm Kullanıcılara Açıyor

resim52336319
resim52336319

Reddit GIF ile cevap vermeyi bütün kullanıcılarına ulaştıracağını açıkladı. Uygulama üstünde GIF yorumları ücretli bir hususiyet olarak yer alıyordu. Ancak platform, ücretli bir üstünlük olarak bulunan GIF yorumları özelliğiyle her insanın yorum yapmasına izin verecek!

Reddit tarafınca meydana getirilen izahat ile beraber birtakım “subredditler” ve yorumlarda GIF’ler etkinleştiriliyor. Öte taraftan Reddit GIF özelliği için Giphy’nin moderatörlüğünde oluşan koleksiyonu platforma entegre ediyor. Bu nedenle her ne kadar geniş kitlelerin kullanımına açılsa da bütün GIF’ler kullanıma aleni olmuyor.

Şirket yorumlardaki GIF’lerin ve hususi emojilerin tanınmış bulunduğunu gözlemledi. GIF’ler, Reddit’in yorum bölümlerine eklediği son olarak yükseltme pozitif yanları olarak yer alıyordu. Yalnızca “Powerups” aboneliği için aleni olan GIF seçenekleri şimdi her insanın kullanımına açılıyor.

Ayrıca yeni “subredditler” için GIF yorumları opsiyonu kendiliğinden etken halde gelecek. Bir öbür deyişle yeni oluşturulan topluluklar, özelliği kapalı tutmak için dönem dışı bırakma seçeneğini etken hale getirmek zorunda.

GIF Seçenekleri Sınırlı Olacak

Günümüzde her ne kadar toplumsal ağlar ücretli özelliklere ve premium katmanlara doğru geçiş yapsa da Reddit için vaziyet aynı gözükmüyor. Daha iyi sohbetleri ve toplulukları güçlendirmeyi odağına alan Reddit, yorumlarda GIF seçeneklerini etkinleştiriyor. Böylece kullanıcılar, Giphy’nin onaylı GIF veritabanında arama yapabiliyor. Aynı zamanda GIF’i direkt olarak Reddit’teki bir yoruma ekleyebiliyor.

Ancak GIF’ler Giphy’nin koleksiyondan seçiliyor. Bu nedenle bütün platformda bulunan bütün GIF’lere erişim sağlanamıyor. Buna karşın bulunan geniş koleksiyon içinde seçim yapmanın olası olduğu anlatım ediliyor.

Reddit, GIF hakkındaki yeni değişikle alakalı yapmış olduğu açıklamada özelliğin tanınmış olmasından bahsetti. Bu nedenle kanıtlanan popülerlik ile beraber bütün toplulukların yorumlarında ‘satır içi GIF’ desteğini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Daha daha önceden bütün avantajlar güçlendirme ile olası hale geliyordu. Bunlar; ücretli subreddit destekçileri için hususi seçenekler, hususi emojiler ve 1080p HD video desteğini içeriyordu. Şimdi ise firma ücretli üstünlükleri aşamalı olarak kaldırıyor gibi gözüküyor.

Bazı güçlendirme özelliklerinin tanınmış olduğuna dikkat çeken Reddit, GIF gibi özelliklerin geniş çapta kullanıma sunmanın lüzumlu olduğuna inanıyor. Aynı zamanda şirket, bütün özelliklerin bir abonelik türünde toplamanın makul olmadığı kararına vardığını anlatım ediyor.

Her ne kadar Reddit, ücretli topluluk aboneliği bileşenlerini eksiltse de öbür güçlendirme üstünlükleri için aynı şeyi söylemek olası değil. Kullanıcıların beklediği özelliklerden biri ise 1080p HD video desteği şeklinde belirtiliyor.