Reddit Yeni NFT Projesini Açıkladı

resim27692270
resim27692270

Son dönemlerde birçok büyük firma NFT konusu ile alakalı değişik projeler geliştiriyor. Bu şirketlerden bir tanesi de toplumsal medya devi Reddit oluyor. 7 Temmuz tarihinde ortaya çıkan bir bilgiye göre Reddit, NFT tabanlı avatar pazarını piyasaya sürecek. Bu avatar pazarı, kullananların durağan(durgun) bir ücret karşılığında blok zinciri tabanlı profil resimleri satın almasını sağlayacak.

Reddit’te bulunan profil resimleri genelde sitenin maskotu Snoo’nun varyasyonları oluyor. Şimdi ise Reddit, blockchain destekli koleksiyon avatarları ile bu durumu bir adım öteye taşıyacak gibi gözüküyor. Reddit’in NFT tabanlı avatar pazarını piyasaya süreceği anlatım ediliyor.

Reddit’in NFT Tabanlı Avatar Pazarında Kullanıcıları Neler Bekliyor?

Şirket, NFT tabanlı avatarları satın almanız için kripto cüzdanına gereksinim olmadığını da anlatım ediyor. Kredi ya da banka kartının kafi olacağı belirtiliyor. Kullanıcıların, avatarlarını saklamaları için Reddit’in kendi cüzdan ürünü olan Vault’u kullanmalarının olası bulunduğunu da dile getiriyor.

Ayrıca şirket, kullananların sınırı olan sayıda NFT’lerden birini satın aldıklarında birtakım haklara haiz olacaklarını da belirtiyor. Kullanıcılar haiz oldukları NFT’leri Reddit’te ve diğer mecralarda kullanmak için lisans hakkına haiz olacaklar. Ancak bu haklar, Bored Ape Yacht Club koleksiyonu ve TV şovlarına ait NFT’ler kadar kapsamlı değiller.

Reddit, bu avatarlar için Ethereum ile ahenkli olan Polygon’la konsorsiyum kurdu. Ayrıca Reddit, erken erişim aşamasında satışa sunulan toplam NFT miktarının binlerce olduğu 90 değişik dizayn yayınladığını da duyurdu.

Görsel: Reddit

Bugün NFT avatarlar, r/CollectibleAvatars adlı “subreddit”in davetli üyelerine ilk bakış için sunulacak. Bu toplulukta projenin detaylarının da yer alacağı anlatım ediliyor. Cüzdan oluşturma ile alakalı ayrıntılara da toplulukta yer verilecek. Ayrıca NFT artistleri ile söyleşinin de bu “subreddit” üstünden gerçekleşeceği anlatım ediliyor.

Reddit’in NFT avatarlarının aleni artırmaya doğal tutulmayacağı da belirtiliyor. Bir diğer deyişle NFT’ler durağan(durgun) fiyatla satışa çıkacak. NFT avatarlarının sıralama fiyatı ise 9.99 dolar ile 99.99 dolar içinde değişiyor.

Reddit kullanıcıları, NFT tabanlı bir avatar satın aldıklarında görünümünü değişiklik yapma imkânına haiz olacaklar. Avatarlarının görünümünü ise ‘Avatar oluşturucu’ bölümünde bulunan ürünlerle deneyebilecekler.

Şirket, koleksiyon avatarlarının gelecek haftalarda avatar oluşturucu sayfasından hepimiz için etken hale geleceğini anlatım ediyor. Peki sizler Reddit’in NFT tabanlı avatar pazarı ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.