VCF Dosyasını Excele Aktarma | VCF Dosya Açma Programsız PC

VCF dosyasını Excele aktarma prosedürünü basit bir halde yapabilirsiniz. Microsoft Excel kullanarak dışa aktardığınız kişilerin listesini görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle Android cihazlara format atılmadan ilkin kişilerin yedeklenmesine gereksinim duyulur. Format sırasında bütün kişilerin VCF biçiminde daha sonradan yeniden yüklenmek suretiyle yedeklenmesi bilhassa de kalabalık rehbere haiz olan bir çok şahıs için çok önemlidir.

VCF Dosyası Açma İşlemi

VCF dosyasını açmanın en basit yolu bilgisayar ile beraber gelen Not Defterini kullanmak ya da Note++ gibi gelişmiş bir txt programı kullanmaktır. Bu metin imla uygulamaları ile VCF dosyalarının içeriğini basitçe açabilirsiniz.

Ancak bir çok VCF dosyasında onlarca hatta yüzlerce kayıt vardır. Verilerin çok daha okunaklı ve anlaşılır olabilmesi için VCF dosyası açma esnasında Excel kullanmak da sıkça tercih edilen bir yöntemdir. VCF dosyası iyi mi açılır? diyorsanız bu adımları takip edin.

Öncelikle Masaüstünde yeni bir boş Excel dosyası oluşturun. Bu dosyayı açın ve içeriğini görmek istediğiniz VCF dosyasını sürükleyerek bu Excel dosyasının içine bırakın. Excel, VCF dosyasını kendiliğinden tarayacak ve içinde yer edinen detayları tablo durumunda gösterecektir.

VCF Dosyası Açma İşlemi Programsız

Son yıllarda çok daha süratli bir halde gelişim yayınlayan internet teknolojileri, dosyaları iyi mi açıp düzenleyebileceğimiz konusu ile ilgili da ciddi değişimler oluşmasının önünü açtı.

Öyle ki artık internet ortamında slaytlar hazırlayabiliyoruz, müzik, görsel ve video düzenleme gibi gündelik işlemlerimizi rastgele bir uygulama yüklemeden gerçekleştirebiliyoruz. Benzer şekilde VCF dosyası açma işlemi için de kullanabileceğimiz işlevsel bir site bulunuyor.

Birçok dosya formatı için yardımcı veren HerokuApp Cloud Platformu, VCF dosyalarının da açılabilmesi için olabildiğince kullanımı kolay özellikler sunuyor. Heroku üstünden VCF dosyası açma prosedürü için şu adımları izleyin;

Öncelikle bu linke tıklayarak Heroku VCF internet sitesine ilerleyin.

Resimde yayınlanan “Dosyaları Seç” düğmesine tıklayın ve açmak istediğiniz vcf dosyasını seçin (birden fazla VCF dosyası seçebilirsiniz) ve sonrasında alt bölümde yer edinen Convert düğmesine tıklayın. Dosya okuma prosedürü tamamlandıktan sonra “View and Print” düğmesine basın. Şöyle bir monitör ile karşılaşacaksınız;

Bu monitör üstünden VCF dosyanızın içeriğine ait bütün detayları görebilirsiniz. İsterseniz “Print” düğmesine tıklayarak bilgilerin çıktısını da direkt olarak alabilirsiniz.

VCF dosyaları, birtakım vakit iletişim ihtiyaçlarımız için son aşama ehemmiyet taşıyabilir. Bu nedenle Android cihazınızda yer edinen kişiler listenizi birtakım zamanlar yedekleyerek dışarı aktarmanızı öneririz.

Buna ayrıca vcf dosyası açma işlemi sırasında rastgele bir problem yaşarsanız ya da merak ettiğiniz değişik bir mevzu var ise yorum sekmesini kullanarak yardım alabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

VLC Media Player Kısayol Tuşları (Video Hızlandırma)