Windows 10’da REMPL Klasörü Nedir?

Bu makalede, Windows 10’da REMPL klasörü nedir? Bu rempl klasörü programlar klasörünüz de gördüğünüz ve ne olduğunu, içeriğini, iyi mi oluşturulduğunu ve güvenle silip silemeyeceğinizi açıklayacağız. Bir satırda, REPLACE klasörü, Windows Update’inizin doğru çalışmaya devam etmesi için zamanlanmış Windows Update hakkında bileşenleri içerir.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows 10 REMPL Klasörü Nedir? Silmeli misin?

Bu yazıda aşağıdaki soruları cevaplamaya çalışacağız:

  1. REMPL dosyası nedir?
  2. REMPL klasörü iyi mi silinir?
Windows 10’da REMPL Klasörü Nedir?

REMPL dosyası nedir?

Bilmiyorsanız, gelecekteki güncellemeler ya da özellikler olarak Microsoft tarafınca yayımlanan güncellemelerin PC’nize problemsiz bir halde yüklenmesini sağlamak için birtakım dosyalar ve klasörler Windows 10 güncellemeleri tarafınca kullanılır. REMPL klasörü bu klasörlerden biri olur.

Klasör C: Program Files > Rempl’i altında görülebilir ve – remsh.exe, Sedlauncher.exe, Sedsvc.exe, disktoast.exe ve öteki dosyaları içerir. Remsh.exe yürütülebilir dosyası, genelde Windows 10’un önceki sürümlerinde Windows Update Hizmeti bileşenlerinin güvenilirliğinde iyileştirmeler içeren hususi bir Windows güncelleştirmesidir.

Yalnızca birkaç Windows 10 sisteminde bulunur. Klasör, sadece Windows 10’un son olarak sürümüne güncelleme problemlerini bildiren bilgisayarlara dağıtılan otomatik bir problem yok etme aracı içerir. Bu olduğunda, bu hususi paket Windows 10 tarafınca kendiliğinden indirilir ve hatanın nedenlerini belirlemeye çalışır ve sonrasında denemeye çalışır. Amacı onları onarım etmek.

Kötü amaçlı bir program ya da virüs değil, Microsoft tarafınca yayımlanan güvenilirlik güncelleştirmesinin bir parçasıdır. Ek olarak, başarısızlık nedenlerini belirlemek ve raporlamak (dağıtmak için güncellemeler) ve sonrasında bu tarz şeyleri düzeltmeyi tecrübe etmek suretiyle dağıtılan otomatik bir problem yok etme aracı olarak kabul edilebilir.

REMPL Klasörü Nasıl Silinir?

Bu rolü Görev Zamanlayıcı’dan dönem dışı bırakmanız ve ilaveten klasörü silmeniz ya da tekrar adlandırmanız gerekecek.

Görev Zamanlayıcısı‘nı başlatın. Ardından Görev Zamanlayıcısı Kütüphanesi’ni tıklayın. Sol kenar çubuğunda ve ” Microsoft “a gidin

Microsoft” altında , “REMPL” klasörünü bulmak için “Windows” Klasörünü genişletin, bir kez sağ bölmede “shell” Görevini arayın.

Seçin ve ‘ Sil ‘ düğmesine basın Listeden kaldırın. İstendiğinde, işlemi onaylamak için ‘ Evet ‘ düğmesine tıklayın.

Ayrıca, Windows’un çalıştırılabilir dosyaları bulamaması ya da başlatamaması için ‘C: Program Files’ altındaki ‘REMPL’ klasörünü silebilir ya da tekrar adlandırabilirsiniz. Bununla birlikte, REMPL dosyasının sahipliğini üstlenmeniz ve tam denetim sahibi olmanız gerekebilir.

Takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir şey olursa bizlere yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.