0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 hata kodu, Windows 10 işletim sistemini çalıştıran bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde yaygın bir hata mesajıdır, fakat bunun yanı sıra Windows 8.1, 8, 7 ve daha eski sürümlerde çalışanlarda da görünmüş olduğu bilinmektedir. İşte hatanın ne olduğu ve bununla iyi mi başa çıkılacağının bir dökümü.

Neler Okuyacaksınız? →

0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda genelde Windows 10 işletim sistemlerinde görülen 0x80070570 hata kodu ile ilgili ayrıntılı malumat ve çözümü ile ilgili izahat bulunmaktadır öncelikle;

Windows 10 0x80070570 Hatası Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 Hata Kodu Nasıl Görünür?

Bu mesaj genelde bir Windows işletim sisteminin ilk kurulumunda bir hata oluştuğunda ya da daha ilkin kurulu olan bir güncelleme esnasında ortaya çıkar. 0x80070570 hata mesajının, dosyaları bir sürücüden diğerine taşırken de görünmüş olduğu bilinmektedir.

Hata uyarısının hususi nedenine bağlı olarak, problemin aslolan bir ayrıntıda açıklanmış olduğu gibi, mesajın aslolan metni değişik olacaktır.

Örneğin, “Windows lüzumlu dosyaları yükleyemiyor. Dosya noksan olabilir. Yükleme için lüzumlu bütün dosyaların kullanmak olası olmasından inanın ve yüklemeyi tekrardan başlatın. Hata kodu: 0x80070570

Uyarının gövdesi ne olursa olsun söylesin, daima “Hata kodu: 0x80070570” ile bitecek

0x80070570 Hata Kodu Nedeni

0x80070570 hata kodunun görünümü genelde noksan ya da sorunlu bir dosya tarafınca tetiklenir. Hasarlı ya da hatalı bir sürücü, Windows bilgisayarınızın lüzumlu dosyaları doğru okumasını engelleyebileceğinden, 0x80070570 iletisinin görünmesine de niçin olabilir.

Windows işletim sistemi kurulumu ya da yükseltmesi esnasında ortaya çıkarsa, bunun sebebi genelde indirme işleminin server yanındaki sorunlar ya da tarafınızdaki dengesiz ya da zayıf bir internet bağlantısı tarafınca yaratılmış olan sorunlu bir kurulum dosyasıdır.

0x80070570 Hatası Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 hatasının nedenini belirlemek olabildiğince zor olabileceğinden, problem çözülünceye kadar bütün bu ihtimaller içinde çözümler üstünde çalışmaya değer.

 1. Bilgisayarınızı tekrardan başlatın. Bilgisayarı tekrardan başlatan eski bir eşya, genellikle en herhangi teknoloji sorunlarını bile çözebilir ve ilk denediğiniz şey olmalı.
  Bilgilendirme!
  Bilgisayarınızı tekrardan başlatmadan önce, bütün aleni dosyalarınızı kaydettiğinizden ve aleni uygulamalardan ya da uygulamalardan çıktığınızdan emin olun, böylelikle ilerleme ya da içerik kaybetmezsiniz.
 2. Bir Windows güncellemesi yapın. En son Windows özelliklerinin tümüne ve emniyet iyileştirmelerine erişebilmenin yanı sıra, Windows güncelleme prosedürü de sistem genelinde bir tarama gerçekleştirecek ve bulmuş olduğu aksaklıkları ya da hataları düzeltecektir.
 3. Windows güncellemesini tekrardan indirin. Windows güncelleme prosedürü esnasında 0x80070570 yanlışı görünüyorsa, bilgisayarınızı tekrardan başlatın ve bir Windows güncellemesini el ile zorlayın. Bunu yapmak için, Başlat Menüsü > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Güncellemeyi denetim et öğesini seçin.
  Bilgilendirme!
  Windows güncellemesini tekrardan gerçekleştirirken, internete erişim gerektiren öteki uygulamaları ya da uygulamaları kullanmaktan kaçının, böylelikle irtibat en kuvvetli olandır. Eğer bir prosedür yapıyorsanız ölçülü irtibat , daha süratli Wi-Fi geçiş ya da daha istikrarlı indirme tecrübesi için bağlantıyı kablolu düşünün.
 4. Uygulama yüklemesini tekrardan deneyin. Yukarıdaki tavsiyelere benzer şekilde, bazı durumlarda sadece bir Windows 10 tatbik güncellemesini denemeyi tecrübe etmek ya da oluşturmak işe yarayacaktır, bu nedenden dolayı alternatif bir revizyon bulmaya çalışmadan ilkin minimum ikinci ya da üçüncü kez denemeye değer.
 5. Diski hasar bakımından denetim edin. CD’den, DVD’den ya da Blu-ray diskten program yüklemeye çalışıyorsanız, diskin hasar ya da leke olup olmadığını denetim edin. Çizilmiş ya da pis bir disk, disk sürücünüzün içeriğini okumasını çok zorlaştırabilir ve 0x80070570 uyarısını tetikleyebilir.
  Bilgilendirme!
  Kirli bir diski temizlerken, bezinizle dairesel hareketler yapmaktan kaçının. Disk çizilirse, diş macunu ya da muz kabuğu kullanmaktan, fıstık ezmesi ve balmumu ile kaplamaktan onu onarım etmek için muhtelif yollar vardır. Profesyonel bir CD onarım setine de ihtiyacınız olabilir.
 6. Dosyayı tekrardan indirin. İndirdiğiniz dosyayı açmaya çalıştıktan sonrasında 0x80070570 yanlışı alırsanız, bozulmuş ya da noksan olabilir. İndirmeyi muntazam bir halde tamamladığından emin olarak bir kez daha indirmeyi deneyin.
  Bilgilendirme!
  Bir dosyanın tamamiyle indirilip indirilmediğini denetim etmenin basit bir yolu, dosya boyutunu denetim etmektir. Birçok internet sitesi, indirmeleri olası olan dosyaların toplam boyutunu listeler. İndirilen dosyayla buna referans vermek için, bilgisayarınızdaki simgesine sağ tıklayın, sonrasında açılır menüden Özellikler’i seçin.
 7. Resmi kanalları denetim et. Bazen bir tatbik ya da video oyunu geliştiricisi, sorunlu ya da muntazam yüklenmemiş yükleme dosyalarını istemeden yayımlar. Genellikle, ilişkili şahıslar ya da şirketler, resmi Twitter ve Facebook hesaplarına bu şekilde bir vaka ile ilgili malumat verecektir . Bu durumda, büyük ihtimalle durağan(durgun) bir yükleme dosyası yayınlanana kadar beklemeniz gerekir.
 8. Sürücünüzde hata olup olmadığını denetim edin. Bazen hasar görmüş bir şoför 0x80070570 hata iletisinin arkasında olabilir. Sürücülerinizden birinin zarar görüp görmediğini denetlemek ve bu tarz şeyleri onarım etmek için, Dosya Gezgini’ni açın, size 0x80070570 hata mesajı veren sürücüyü sağ tıklatın, sonrasında Özellikler > Araçlar > Kontrol Et > Sürücüyü tara’yı seçin.
  Bilgilendirme!
  Bilgisayarınıza bir USB irtibat noktası vasıtasıyla bağlı mahalli sürücüleri ve harici sürücüleri ya da depolama aygıtlarını taramak için bu tekniği kullanabilirsiniz.
 9. Yeni bir kopya isteyin. Erişmeye çalıştığınız dosya size bir başkasından e-posta yoluyla gönderildiyse ve 0x80070570 hata mesajı sebebiyle açamıyorsanız, gönderenden dosyayı yeni bir e-postaya tekrardan yüklemesini ve adresine göndermesini isteyin.
  Bilgilendirme!
  Bunu yaparken, gönderenden sadece aynı e-postayı tekrardan göndermesini değil, eki manuel şeklinde de tekrardan yüklemesini istemeniz önemlidir. Dosya ilk yüklendiğinde büyük ihtimalle bozuldu.
 10. Uygulamasından çık. WhatsApp, Telegram , Line ya da Facebook Messenger gibi bir uygulamadan indirdiğiniz bir dosyayı açmakta problem yaşıyorsanız , uygulamadan çıkın, bilgisayarınızı tekrardan başlatın, uygulamayı açın ve dosyayı tekrardan indirin.

Farklı bir teknik biliyor ya da öneriniz var ise bizlere yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.