Apple’ın AirPods Max Akıllı Kılıf Patenti Ortaya Çıktı

resim58752176
resim58752176

Apple, geçtiğimiz yıl tasarlamış olduğu AirPods Max akıllı kılıfıyla negatif eleştiriler almıştı. Ancak firmanın yeni bir akıllı kılıf için patent başvurusunda bulunmuş olduğu ortaya çıktı. Bu patentin yeni bir tasarımı işaret etmiş olduğu tahminler arasında yer alıyor.

Apple kulaklı modelleri arasında en pahalısı olan AirPods Max modelini geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüştü. Bu kulaklıkların yanısıra Apple’ın kılıfı olan Smart Case de piyasada yerini almıştı. Ancak bu kılıfın, öteki üst segment kulaklıklarla beraber gelen kılıflara kıyasla birazcık daha değişik olduğu anlatım ediliyordu.

Özellikle koruma konusu ile alakalı zayıf kalmış olduğu belirtiliyordu. Bu nedenle Smart Case, kullanıcılar tarafınca eleştiriye maruz kalmıştı. Ancak yeni onay alan bir patent, Apple’ın bir sonraki adımı konusu ile alakalı yeni fikirler oluşturmaya başladı.

Apple’ın Yeni AirPods Max Akıllı Kılıfıyla İlgili Detaylar

Apple’ın yeni AirPods Max akıllı kılıf patenti, 5 Temmuz 2022 tarihinde Amerika Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafınca onaylandı. Bu kılıfın tasarımının, esnek manyetik kapaklı ve kıskaçlı bir görüntüye haiz olacağı anlatım ediliyor.

Patentte, bir kulaklık kılıfı örneği yer alıyor. Bu örnekte, dikiş süresince uzanan bir çift manyetik yer alıyor. Bu çift manyetik bir eşleşme şeridine sahip. Kılıfın en üzerinde ise manyetik bir toka bulunuyor. Bu toka da kılıfın tam anlamıyla açılıp kapanmasını sağlıyor.

Kaynak: PatentlyApple

Ayrıca kılıfın içerisinde bir ayırıcı da var. Bu ayırıcı, kulaklıkların sağ ve sol tarafını birbirinden ayırmaya yarıyor. Ayırıcının üzerinde ise kavisli bir kafa bandı yer alıyor. Görüntüler, kulaklık kutusunun üstten ve taraftan görünümünü sunuyor. Bu tasarım, Apple’ın bundan önceki tasarımına da benzerlik gösteriyor.

Kaynak: PatentlyApple

Her ne kadar patent onay alsa da bütün başvurular üretim aşamasını görmüyor. Dolayısıyla Apple’ın bu patentinin iyi mi bir süreç göreceği de belli değil. Yine de Apple’ın yeni bir AirPods Max versiyonu geliştirdiğine dair söylentiler varlığını sürdürüyor.

İlk nesil AirPods Max modelinde kulaklıkların kafa bantlarını değişiklik yapma imkanının olacağıyla alakalı söylentiler ortaya çıkmıştı. Ayrıca denetim için dokunmatik pedlerin olacağı, fakat sağ ve sol gibi muayyen yönünün olmayacağı da söylentiler arasındaydı. Ancak Apple bu özelliklerden vazgeçmiş gibi gözüküyor.

AirPods Max’in gelecekteki bir sürümünde, ilk lansman sürümünün haricinde kalan işlevleri içermesi de ihtimaller arasında yerini alıyor. Ayrıca gelecekteki bir lansmanda ek renk seçeneklerinin de olacağıyla alakalı söylentiler de mevcut.

Peki siz Apple’ın yeni AirPods Max akıllı kılıf patenti ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.