En İyi WordPress Captcha Eklentileri

resim77564645
resim77564645

En iyi WordPress captcha eklentileri arayışınız varsa büyük ihtimalle bir emniyet önlemi almak istiyorsunuz o halde doğru yerdesiniz!

Captcha“, spam botlara karşı korunmanın ve site formlarındaki şifreleri seçmenin (yorum sayfaları, yetkilendirme, gizyazı değişimleri vb.) En yaygın yoldur. Captcha, bütün sitenin güvenliğini arttırmanın olabildiğince etkili bir yoludur.

Neler Okuyacaksınız? →

En İyi WordPress Captcha Eklentileri

WordPress sitesinde, öteki platformlara benzer şekilde, izinsiz girişlerden korunmaları ihtiyaç duyulan formlara haiz siteler de vardır. Standart WordPress araçlarının, internet sitesinin belirtilen bölümleri için emniyet özellikleri sağlamadığını unutmayın. Sonuç olarak, onlarca eklenti geliştirilmiş ve Captcha’nın çalışmasını elde eden Motor’a başarıyla uygulanmıştır. Kullanıcılar içinde en tanınmış olanı düşünün.

Ayrıca bakınız CAPTCHA’lar Nasıl Çalışır ve Neden Bu Kadar Zor?

WordPress Captcha Eklentileri için önerdiğimiz 6 En İyi WordPress Captcha Eklentileri şu şekildedir;

 • Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft
 • Spam Master Eklentisi
 • WordPress Captcha Eklentisi – Captcha Bankası
 • Captcha Code
 • Uber reCaptcha
 • Conditional CAPTCHA

Google Captcha (reCAPTCHA) by BestWebSoft

BestWebSoft tarafınca Google Captcha (reCAPTCHA) eklentisi en tanınmış WordPress kullanıcılarından biri bulunduğunu eklemeniz yeterli. Başlıca pozitif yanları bir captcha’nın ancak biçim içeren bütün standart sayfalara değil, bunun yanı sıra el ile açılan sayfalara da yüklenmesidir.

Spam Master Eklentisi

Spam Master, Google Captcha’yı (reCapcha) destekleyen fonksiyonel bir wordpress captcha eklentisidir. Sorumlulukları içinde milyonlarca malum spam e-postaya, tesir alanına, IP adresine ve kelimelere karşı koruma, kullanıcı kaydını önleme ya da yorum bırakma yer alıyor.

WordPress Captcha Eklentisi – Captcha Bankası

Captcha Bank: İstenmeyen Posta Önleme Captcha eklentisinde, ek emniyet eklentileriyle çelişmeden internet sitenizi spam göndericilerden güvenliğini sağlamak için kuvvetli araçlar bulunur.

WordPress captcha eklentisi olan Captcha Bank eklentisinin ana özellikleri:

 • basit matematiksel işlemler;
 • Görünümlerini kişiselleştirme özelliğini sunan metin kodları (metin rengi, arka plan, yoldam vb.);
 • çizgiler, bozulma, netlik ve şeffaflık ile komplike captcha;
 • Captcha’nın kayıt formlarında gösterilmesinin düzenlenmesi, tescil, yorumlar;
 • Popüler WooCommerce, BuddyPress, İletişim Formu 7 için destek;
 • Captcha’yı kayıtlı kullanıcılar için dönem dışı bırakma özelliği.

Captcha Code

Basit bir captcha eklentisi olan Captcha Code, lüzumlu bütün formlara bir captcha ekler. Captcha’nın kurulacağı sayfaları, sayıların türlerini ve görünümlerini seçebilirsiniz.

Uber reCaptcha

Uber reCaptcha – Ses dosyaları ve resimler için yardımcı olabildiğince enteresan bir eklenti. Eklentinin özellikleri arasında, Google CAPTCHA sesinin (reCapcha) görüntüsünün, belirtilen dillerde belirtildiğini vurgulayabilirsiniz. Kayıt formları, gizyazı kurtarma ve izahat için koruma sağlar.

Conditional CAPTCHA

Conditional CAPTCHA – Captcha’yı ancak yorum biçiminde oluşturmak için geliştirilmiş eklenti. Akismet eklentisi ile çalışıyor ve daha önceden onaylanmış yorumları yoksa ya da Akismet yorumlarının spam olduğuna inanıyorsa yorumculara kolay bir captcha gösteriyor.

Eklenti iki modda çalışabilir: temel ve Akismet Enhanced. Buna ek olarak, çift captcha kullanabilirsiniz.

Eklentiyle, captcha’nın yüklü olduğu sayfanın görünümünü de kişiselleştirebilirsiniz.

Peki bu Captcha adımını atlamak için bir eklenti uygulama yok mu sanıyorsunuz. Eğer bu şekilde sanıyor iseniz sizi Captcha’ları Kolayca Atlamak İçin 4 Captcha Çözücü Aracı makalemizi okumaya alalım.

En iyi WordPress Captcha Eklentileri bu örnekler ile sınırlandırılamaz doğal olarak fakat en iyileri şuan için bunlar! Önereceğiniz bir WordPress Captcha eklentisi varsa bizlere yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.